Краткото ежедневно радиопредаване "Украйна: въпрос на сигурността" има важна роля – да предаде на аудиторията на Украинското радио, което се слуша не само в Украйна, но и в други страни, включително и в България, най-актуалната и достоверна информация за военните действия от страна на руските окупатори на теритоията на Украйна.
Слушателят научава не само за фактите от последните военни, икономически и културни събития, засягащи в това число и целият свят, но може и емоционално да усети тази или онази ситуация, благодарение на кратки забележки и коментари на военни, жертви на войната или официални лица. Войната на Русия в Украйна е въпрос на сигурност не само за украинците, а и за всеки жител на света, затова хората трябва да получават правилната информация, без пропоганда, за да оценяват истинната същност на случващото се в Украйна.
Зеленський представив у Раді План стійкості. Документ складається з 10 пунктів, що там головне для перемоги України? Гість — Олег Лісний, політолог, віцепрезидент Аналітичного центру "Політика".
Ердоган підготував для України свій "мирний план", повідомляє Bloomberg. Що передбачає “турецький план”? Гість: Олександр Галенко, історик, тюрколог, викладач Київської школи економіки.
Народний хоровий спів в Україні як умова збереження ідентичності. Що засвідчив ювілейний фестиваль ім. Порфирія Демуцького? На зв'язку — Петро Андрійчук, голова журі фестивалю, професор.
Атакамс на далекі відстані: що може змінитися? І чи пов’язане з цим схвалення нової ядерної доктрини росії. Гість — Павло Нарожний, засновник БО Реактивна пошта та військовий експерт.
Святкування Дня педіатра це ще одна можливість привернути увагу широкої громадськості до питань забезпечення здоров′я і благополуччя дітей в усьому. Гостя студії — Алла Волоха, лікар, дитячий інфекціоніст та імунолог, професор кафедри педіатрії дитячих інфекційних хвороб, імунологіі та алергологіі Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л.Шупика.
1000-й день після повномасштабного вторгнення: аналіз, етапи, перспективи. Гість: Олександр Коваленко, координатор групи "Інформаційний спротив"
Щороку 20 листопада в день річниці прийняття Конвенції про права дитини Україна відзначає Всесвітній день дитини. Порушення прав дитини в умовах повномасштабного вторгнення росії. На зв'язку — Микола Кулеба, засновник фонду Save Ukraine / Спасемо Україну, Уповноважений Президента України з прав дитини 2014 - 2021 рр.
Які внутрішні зміни за час війни відбулися в Україні — як у державі, так і в українському суспільстві. Чи готове суспільство до нових змін? Гість: Олексій Гарань, професор Києво-Могилянської академії, науковий директор фонду "Демократичні ініціативи".
Атакамс на далекі відстані: що може змінитися? І чи пов’язане з цим схвалення нової ядерної доктрини росії. Гість — Павло Нарожний, засновник БО Реактивна пошта та військовий експерт.
Російські удари перед початком зими знову актуалізують питання щодо виживання у містах у випадку відсутності електроенергії, води та опалення. Наскільки українські міста готові, аби цього не сталося і що потрібно знати, якщо це таки станеться. Гість: Олександр Сергієнко, директор аналітично-дослідницького центру "Інститут міста".
Росіяни зранку атакували Суми шахедами, є жертви і 10 поранених, тривають аварійно-рятувальні робот.
В МЗС України задокументували для суду виступ російського диктатора володимира путіна з ракетними погрозами.
Поблизу російського Краснодара розпочалася масштабна пожежа після того, як пролунали вибухи.
Графіки погодинних відключень електроенергії сьогодні в Україні діють від 6-ї до 22-ї години.
На світанку 24 лютого 2022 року журналісти Українського радіо з'їжджались на Хрещатик. Передбачити все на випадок початку війни не можливо. Тож багато рішень від яких залежала доля команди і мовлення загалом довелося ухвалювати на ходу.
Програму створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключно відповідальністю Суспільного Мовника і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.
У Сумах стало більше постраждалих через атаку шахедів.
До 32х зросла кількість травмованих від вчорашнього ракетного удару по Кривому Рогу. Двоє з них діти.
На Лиманському напрямку продовжуються бої за Терни. Російські війська просунулися на околицях.
На Донеччині партизани допомогли завдати удару по російському підрозділу операторів БпЛА.
Нові пакети допомоги від союзників. Мільйон обіцяних снарядів від Європи зроблено. А як буде далі? Дозволи на удари далекобійною зброєю, піхотні міни. Що спонукало до прийняття таких рішень та як це вплине на ситуацію на полі бою? Умеров анонсував новий формат оборонної співпраці з Європою — про що йдеться? Гість — Євген Дикий, ветеран АТО.
Рятувальники деблокували двох постраждалих із будинку у Сумах пошкодженого через атаку шахедів.
Засідання Верховної Ради у столиці на сьогодні скасували через потенційну загрозу обстрілу.
США попереджали Україну про можливе застосування Росією експериментальної балістичної ракети середньої дальності.
МСЕК ліквідують - ВР підтримала законопроєкт в першому читанні. Що далі? Кому передадуть функції МСЕК і як пережити перехідний період? Та які вже є пропозиції/напрацювання стосовно змін до законодавчої бази? Гостя студії — Дар'я Сидоренко, виконавча директорка Громадської спілки "Ліга сильних".
Шахеди, якими росіяни вдарили по Сумах були споряджені шрапнеллю.
Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський прибув до Києва.
Чим смакує холодна осінь? Як правильно змінити сезонний раціон, щоб підтримати і зміцнити організм восени і взимку? Чому віддати перевагу - модним сучасним тенденціям чи народним традиціям і бабусиним рецептам? У студії — Олег Швець, президент Асоціації дієтологів України. На зв'язку — Олена Брайченко, дослідниця гастрономічної культури, засновниця проєкту їzhakultura.
Серед 32х поранених у Кривому Розі через обстріл рф двоє людей - у важкому стані.
На Куп'янсько-Лиманському відтинку фронту на окремих напрямках російські окупанти мають просування на кількасот метрів.
Чим смакує холодна осінь? Як правильно змінити сезонний раціон, щоб підтримати і зміцнити організм восени і взимку? Чому віддати перевагу - модним сучасним тенденціям чи народним традиціям і бабусиним рецептам? У студії — Олег Швець, президент Асоціації дієтологів України. На зв'язку — Олена Брайченко, дослідниця гастрономічної культури, засновниця проєкту їzhakultura.
У Сумах ліквідовують наслідки ранкової російської атаки ударних дронів.
Упродовж найближчих тижнів виконавча рада МВФ збереться для розгляду програми розширеного фінансування для України.
Чи існує "Енергетична дипломатія"? Як вчити студентів міжнародному праву, якщо воно поруйноване агресором? Чим допомагає Україні Японія і чому українців-сумоїстів стало більше? Гість — Сергій Корсунський, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Японії.
Про потенційну загрозу обстрілу урядового кварталу Києва попередили Депутатів Верховної Ради.
Шахеди, якими росіяни вдарили по Сумах були споряджені шрапнеллю - снарядом з металевими кулями та елементами для ураження живої сили.
Чи існує "Енергетична дипломатія"? Як вчити студентів міжнародному праву, якщо воно поруйноване агресором? Чим допомагає Україні Японія і чому українців-сумоїстів стало більше? Гість — Сергій Корсунський, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Японії.
6-ох людей поранено внаслідок нічного російського авіаудару по місту Костянтинівка на Донеччині.
Екстрене засідання Верховної Ради України і НАТО відбудеться 26 листопада для обговорення наслідків вчорашнього ракетного удару по Дніпрі.
Як музиканти ставали голосами Майдану? Як міста України набували помаранчевого кольору? Як навіть аполітичні люди перетворювалися на літописців революцій?
Сьогодні вранці сили ППО на Хмельниччині знищили 4 БпЛА типу "Shahed", внаслідок атаки є пошкодження будівель.
В Офісі Генпрокурора повідомили, що встановили особи українських захисників, яких 10 листопада розстріляли військові рф.
На Закарпатті викрили чергову схему ухилення від мобілізації.
Президент позбавив державних нагород 34-х зрадників України.
Виклики щодо пам'ятання "складної" історії, її інтерпретації в музеях і конструювання наративу як політики пам'яті від Голодомору, розстрілів у Бабиному Яру до Революції Гідності та російсько-української війни. У студії — Ігор Пошивайло, кандидат історичних наук, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.
В Брюсселі відбудуться переговори між НАТО та Україною через запуск росією експериментальної гіперзвукової ракети середньої дальності.
Наразі немає ознак, що російські окупанти готуються до широкомасштабної операції на Запорізькому напрямку, - кажуть військові.
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Новини на български език
Ще одного інформатора ФСБ рф затримали у Миколаєві.
Стало відомо чим розплатилася росія за розгортання Пхеньяном військ на підтримку війни проти України.
Жовтень став рекордним для українського експорту - Денис Шмигаль. Які фактори сприяли такій статистиці? Що і куди зараз найбільш активно експортує Україна? Чи маємо позитивний потенціал для нарощування експорту на майбутнє? Гість — Михайло Непран, перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України, член Української ради бізнесу.
Російська армія атакувала Дніпропетровщину.
Ворог цілодобово штурмує Харківський напрямок.
24 листопада в Румунії - президентські вибори, а через тиждень - парламентські: який шлях вибере країна на роздоріжжі? Хто ж балотується в президенти і з якими програмами? Про спробу рф втрутитися у виборчий процес, про наслідки вибору для Украни та чому ці вибори обіцяють бути одними з найзапекліших за останні десятиліття? Гість — Сергій Герасимчук, заступник виконавчого директора Ради зовнішньої політики "Українська призма".
Кабмін подає до парламенту законопроєкт про збільшення виплати родинам цивільних, які загинули, обороняючи України.
Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів.
День Гідності та Свободи, 11 років від початку Євромайдану і Революції Гідності і 20 років початку Помаранчевої Революції: чому те, що починалося з великими сподіваннями на зміни на краще врешті привело Україну на межу катастрофи — воєнної, економічної, соціальної, демографічної, причини зовнішні чи все ж внутрішні? У студії — Ігор Рейтерович, політолог, кандидат політичних наук.
До 13 збільшилася кількість травмованих у Сумах.
Міністри закордонних справ Франції та Великої Британії опублікували спільну колонку з міркуваннями про війну в Україні.
День Гідності та Свободи, 11 років від початку Євромайдану і Революції Гідності і 20 років початку Помаранчевої Революції: чому те, що починалося з великими сподіваннями на зміни на краще врешті привело Україну на межу катастрофи — воєнної, економічної, соціальної, демографічної, причини зовнішні чи все ж внутрішні? У студії — Ігор Рейтерович, політолог, кандидат політичних наук.
До довічного ув'язнення засудили депутата, який підірвав гранати в сільській раді на Закарпатті.
Бомбосховище дитячої столичної лікарні "Охматдит" перетворили на артпростір.
В Україні через негоду знеструмлені 325 населених пунктів у дев’яти областях.
Поблизу американського посольства у Лондоні знайшли підозрілий пакет.
"Щоденник спротиву" – щоденний огляд подій, які відбуваються на деокупованих та тимчасово окупованих, прифронтових територіях. У програмі можна почути інформацію про життя людей на цих територій, про проблеми та виклики, які постають перед ними. Як себе убезпечити? Як зберегти життя та здоров’я? Куди звертатися по допомогу та як евакуюватися з окупованих і прифронтових територій? Як відбувається відновлення деокупованих територій та багато іншого.
На Краматорському напрямку українські воїни зупинили три спроби росіян просунутися вперед.
У Румунії сьогодні відкрилися закордонні дільниці для голосування на президентських виборах.
Токійський трибунал офіційно називається Міжнародний військовий трибунал для Далекого Сходу. Він був утворений 1946 року рішенням Альянсу переможців у Другій світовій війні. Токійський трибунал був першим, що розглядав воєнні злочини, злочини проти миру і людства в цілому. Тож, дослідження його практики може стати в нагоді в ході створення механізму притягнення до відповідальності та відшкодування за злочини, вчинені рф в Україні. Гість — Роман Єделєв, юрист-міжнародник, виконавчий директор Української асоціації міжнародного права, доцент кафедри міжнародного права КНУ імені Тараса Шевченка.
Росія має лише одиниці експериментальних ракет "Орєшнік" на своєму озброєні, вважають у Генштабі.
Кабінет міністрів подає до парламенту законопроєкт про збільшення виплати родинам цивільних, які загинули, обороняючи Україну.
Київ ініціював проведення Ради Україна - НАТО.
В Україні через негоду знеструмлені понад 300 населених пунктів у дев'яти областях.
Робота Верховної Ради під час війни. Огляд головних рішень.
Достовірна інформація з перевірених джерел
Știri în limba română
Správy v slovenskom jazyku
Новини на български език
Novini gagauzkoy movoya
Армія перейде на так звану корпусну систему.
У Києві запрацював Штаб ППО. У яких областях також створять такі штаби?
Нова ядерна доктрина РФ, перше застосування ракетоносія великої дальності і відмовчування Заходу. Що все це означає? На зв'язку — Олександр Кочетков, політтехнолог, експерт з ракетно-ядерного озброєння.
Окупанти розстріляли п’ятьох полонених бійців ЗСУ поблизу Вугледара.
Стало відомо, яку територію контролює ЗСУ на Курщині.
МКС видав ордер на арешт Нетаньяху. Що означає це рішення в політичному плані і які наслідки воно матиме всередині Ізраїлю та щодо міжнародного становища цієї країни. Як складаються відносини Нетаньяху з Трампом? Гість — Ігор Семиволос, директор Центру близькосхідних досліджень, науковий співробітник Інститут сходознавства НАН України.
СБУ затримала працівника облтеплоенерго, який коригував удари по Миколаєву.
Як завтра вимикатимуть світло.
Бюджет-2025, послання Президента і не тільки: чим позначився парламентський тиждень. Гостя — Юлія Клименко, заступниця голови фракції партії "Голос", перша заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури.
Окупанти розстріляли п’ятьох полонених бійців ЗСУ поблизу Вугледара.
Київ ініціював проведення Ради Україна - НАТО.
Росія має лише одиниці експериментальних ракет "Орєшнік".
Польські фермери планують відновити протести на кордоні з Україною.
Менеджер паролів — допоможе організувати паролі та захистити їх від можливих зламів. Як працює менеджер паролів, чи є він необхідним засобом кібергігієни для сучасного користувача в інтернеті, і чи безпечно це?
Головні новини дня.
Міністерство оборони працює з союзниками для отримання нових систем ППО.
В тимчасово окупованому Маріуполі помічені північнокорейські технічні радники у російській військовій формі.
- Видання THE CONVERSATION написало про 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну і закликало Європу готуватися до мирних ініціатив новообраного президента США Дональда Трампа;
- Журнал POLITICO відзначив, що дозвіл бити американською зброєю вглиб росії, нібито схвалений Білим Домом, вводить в гру також зброю, надану Україні Сполученим Королівством та Францією;
- Автори NEWSWEEK проаналізували загрози для країн на східному фланзі НАТО та ризики, що можуть виникнути, якщо війну в Україні буде заморожено;
- Лікарі без кордонів — MÉDECINS SANS FRONTIÈRES — розказали про проєкт комплексної холістичної допомоги пораненим українським бійцям, що реалізується на базі однієї з українських лікарень.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Військова логістика та нелегальний експорт - росія активно використовує тимчасово окуповані українські порти;
На Луганщині загинула 31 тисяча 560 людей під час Голодомору 1932-1933 років. Окупанти досі намагаються приховати цю трагедію знищуючи пам'ятники жертвам Голодомору.
В Україну доставили куплену Канадою ППО NASAMS.
Як завтра вимикатимуть світло.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Бойові завдання на "нулі", досвід полону, переосмислення життя та реабілітація: як Максим Буткевич повертається до цивільного життя. Гість — офіцер Збройних сил України, правозахисник і громадський активіст Максим Буткевич.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!
Сьогодні оприлюднений перший список осіб, які позбавлені державних нагород України та спеціальних звань. Всі вони обрали підтримку злочинної війни проти України та й просто втратили гідність. Навіть прізвищ їхніх називати не хочеться. І вже ніколи їх не буде тут, в Україні, тож і всі зв’язки їхні з Україною ми приберемо. Служба безпеки України готує й нові пропозиції щодо таких санкцій.
Друге. Сьогодні встановлено вже більше деталей щодо нової ракети, якою Росія вдарила по Дніпру. І ми дамо всі деталі журналістам – міжнародним медіа. Світ має знати правду та усвідомлювати, що єдиний, хто не хоче миру, – це Росія. Саме для того Росії потрібні ескалації. Я вдячний усім партнерам, які вже відреагували на цей черговий приступ російського божевілля. Але, окрім слів, треба діяти. І, зокрема, за моїм завданням міністр оборони України вже проводить зустрічі з нашими партнерами щодо нових систем ППО – саме таких систем, які здатні захистити життя від нових ризиків. Коли хтось починає використовувати інші країни вже навіть не тільки для терору, але й для випробування своїх нових ракет через терор, то це точно міжнародний злочин. І від Росії це знущання з позиції таких держав, як Китай, держав Глобального Півдня, деяких лідерів, які щоразу закликають до стриманості, а у відповідь отримують від Москви незмінно якусь нову ескалацію. Тому світ повинен звучати серйозно у відповідь – так, щоб Путін справді боявся розширювати війну та відчував реальні наслідки своїх вчинків. Справжній мир досягається завдяки силі – не інакше.
Третє. Щодо нашого реагування тут, в Україні, на ці російські удари, на різні інформації про загрози. Сьогодні вже 1003-й день цієї війни. Всі протоколи безпеки зараз такі самі, як і раніше. Якщо лунає сигнал повітряної тривоги, треба реагувати, берегти себе та йти в укриття. Хоч би якою була російська ракетна загроза, її не можна ігнорувати. Але коли немає повітряної тривоги, держава, виробництва, посольства – усі мають працювати однаково. І сприймати інформацію, зокрема, від розвідок саме як інформацію, а не дозвіл на вихідний. Це стосується всіх – від Верховної Ради України та інших структур і гілок влади до органів управління в областях і громадах. Сирена звучить – йдемо в укриття. А коли немає сирени – працюємо та служимо. У війні інакше не буває. Маємо бути свідомі того, що «товарищ» Путін буде й надалі залякувати нас. Він на цьому всю свою владу побудував. Важливо вміти правильно реагувати та робити все, щоб ця війна поверталась додому, у Росію, і щоб там відчували, що таке війна.
І ще одне. Я хочу подякувати нашим бойовим бригадам, які проявили себе ефективно за цей тиждень. 38-ма окрема бригада морської піхоти, 39-й окремий зенітний ракетний полк, 68-ма окрема єгерська бригада, 102-га, 108-ма, 124-та, 126-та окремі бригади ТрО, 128-ма окрема гірсько-штурмова бригада та 425-й окремий штурмовий батальйон. Дякую вам, воїни! І окрема – всім підрозділам у районах Курської операції, усім, хто справді стійкий. Слава Україні!
Zilnic Radioul Ucrainean pregătește un rezumat al celor mai importante știri despre războiul ruso-ucrainean în formatul unui podcast scurt. Oferim doar informații de încredere din surse confirmate: comunicăm despre evenimente militare, oglindim știrile din orașele atacate de Rusia, precum și viața în regiunile Ucrainei de lângă linia frontului. Dacă doriți să urmăriți situația din Ucraina, dar nu aveți timp să citiți în mod constant știrile – "Ucraina: problemele securităţii" este creat anume pentru dumneavoastră.
Ми з України на захисті європейських цінностей!
Rusia continuă să escaladeze situația, intimidând și șantajând lumea, în special prin posibilitatea de a utiliza rachete „Rubej” - consilierul șefului Oficiului Președintelui Ucrainei, Myhailo Podoliak.
„Ramstein” fără SUA și UE fără Orban – veteranul Operațiunii antiteroriste, Evghen Dykyi despre ajutorul partenerilor occidentali în 2025.
Scăderea natalității, migrația în masă în străinătate - amploarea exactă a acestor probleme în Ucraina din cauza războiului la scară largă nu este încă pe deplin cunoscută - adjunctul directorului Institutului de Demografie și Probleme ale Calității Vieții al Academiei Naționale de Științe a Ucrainei, doctor în economie Oleksandr Gladun.
Росія продовжує нагнітати ситуацію, залякуючи та шантажуючи світ, зокрема через можливість використання ракет "Рубеж" – радник глави ОПУ Михайло Подоляк.
«Рамштайн» без США та Євросоюз без Орбана – ветеран АТО Євген Дикий про допомогу західних партнерів у 2025 році.
Падіння народжуваності, масові виїзди за кордон — точних масштабів цих проблем в Україні через широкомасштабну війну ще до кінця не відомо – заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України, доктор економічних наук Олександр Гладун.
Нові пакети допомоги від союзників. Мільйон обіцяних снарядів від Європи зроблено. А як буде далі? Дозволи на удари далекобійною зброєю, піхотні міни. Що спонукало до прийняття таких рішень та як це вплине на ситуацію на полі бою? Умеров анонсував новий формат оборонної співпраці з Європою — про що йдеться? Гість — Євген Дикий, ветеран АТО.