Роман Коляда
Роман Коляда

Закінчив Київську музичну консерваторію (музикознавчий факультет).

У 1995 році почав працювати на Українському телебаченні, а з 1997 року — на радіо. Спершу регіональному "Голос Києва", а з 2001 року — на Радіо Промінь та Українському Радіо. Паралельно — комерційному "Радіо Ера FM з 2002 до 2009 року.

Музична освіта і аматорський досвід звукорежисури дали Романові в сумі саме радіо: спершу за режисерським пультом, згодом — перед мікрофоном. 

Отримав премію Івана Франка за цикл "20 миттєвостей незалежності". Номінант на премію Шевченка за цикл "Історія Християнської Церкви".

Романа надихає життя, красиві жінки і сотні тисяч мертвих москалів.

"Моє "друге крило", моє друге місце сили, окрім радіостудії, — це місце за роялем. Музика і поезія", — каже він.

За життям Романа можна стежити на його фейсбук-сторінці. 

Передачі з архіву Українського радіо

Як працюватиме україно-канадська безпекова угода та оновлена Угода про вільну торгівлю між двома країнами. Підсумки саміту НАТО та як переконати Захід у необхідності вступу України в Альянс? Коли Україна отримає ракети CRV7 та позиція Канади щодо залучення українських трудових ресурсів? Гостя — Наталка Цмоць, Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні.

Ведучі: Роман Коляда
22.07.2024 15:07:11 Сьогодні. Вдень

Про нову комеморативну практику "Сад памʼяті" та про сам сад, що має зʼявитися в Національному музеї архітектури та побуту вже восени — Тетяна Ваценко-Бондарєва, співзасновниця спільноти дружин загиблих героїв "Маємо жити".

Ведучі: Роман Коляда
22.07.2024 11:07:13 Сьогодні. Зранку

Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт про угоду зі слідством (№11340): чому він здійняв такий галас і що він може змінити. Гість — Владислав Рудик, юрист-аналітик аналітичного центру "Інститут законодавчих ідей".

22.07.2024 10:07:17 Сто тисяч

Як не збанкрутувати на відпочинку, відновити сили і не сумувати від надмірних витрат і як, при цьому, не втрапити на гачок різноманітних маркетингових схем та шахраїв? Гостя — Олександра Грудзевич, фінансова консультантка.

Ведучі: Роман Коляда
21.07.2024 11:35:02 Сьогодні. Зранку

"Скоро я повернусь". Досвід кількох поколінь українців — вимушених переселенців синтезувала у свої пісні на текст Вікторії Амеліної композиторка та співачка Анастасія Войтюк. Про роботу над піснею і кліпом, у якому знімалися реальні переселенці зі сходу розповідає авторка пісні.

Ведучі: Роман Коляда
19.07.2024 15:07:16 Сьогодні. Вдень

Барська кераміка і її відродження. Попри війну, група ентузіастів з містечка Бар на Вінниччині не припиняє зусиль з відродження традицій та технологій місцевої кераміки. Гості: заступниця директора ГО "Барський міський художній аматорський театр" Ірина Дєдова та директор Народного музею Барської кераміки Роман Григорʼєв.

Ведучі: Роман Коляда
19.07.2024 10:07:19 Амбасадори

Дипломатія пострадянських країн, наскільки вона різниться, якщо порівняти, наприклад, Білорусь і Молдову? Чому Україна, Молдова і Грузія, свого часу декларуючи суголосні євроінтеграційні прагнення, нині описують настільки різні треки? Хто такий Тимчасовий Повірений і як ним працювати? Що ми як держава зробили не так за ці 10 років між анексією Криму і повномасштабним вторгненням, щоб уникнути російської загрози? Гість — Марко Шевченко, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Молдові.

Ведучі: Роман Коляда
19.07.2024 09:18:13 Сьогодні. Зранку

51,3% учнів 5-9 класів зазнавали булінгу хоча б раз у житті. Частіше це траплялося з дівчатами (55,9%), ніж з хлопцями (46,2%). Про це свідчить дослідження Міністерства освіти і науки. Чи побільшало булінгу після війни? Наскільки активно навчальні заклади протидіють цьому явищу? Які юридичні наслідки для булерів передбачає наше законодавство та чи діє воно на практиці? Гостя — Альона Парфьонова, співголова громадської організації "Батьки СОС". На зв'язку — Олена Іпатенко, юристка.

19.07.2024 09:10:02 Сьогодні. Зранку

Ситуація на Запоріжжі.

19.07.2024 08:37:39 Сьогодні. Зранку

Що відбувається на валютному ринку. Чому НБУ так часто почав змінювати курс валют? До яких позначок може зрости євро та долар? Також НБУ планує запровадити обовʼязкове страхування застави за кредитом у 2025 році. Як це вплине на ринок кредитування? Натомість бізнес стримано оцінив свою ділову активність у наступні 12 місяців. Як правильно тлумачити в даному випадку "стримано"? Що, окрім воєнних ризиків, впливає на очікування бізнесу? Гість — Максим Самойлюк, економіст Центру економічної стратегії.