Не дамо шансів російській брехні.
Доба "Розстріляного відродження". Щоб виправдати радянський тоталітарний режим, російська пропаганда вдавалася до перекручування фактів про митців доби "Розстріляного відродження". Мовляв, вони брали участь у "заколоті проти радянської влади", загрожували безпеці Радянського Союзу, і взагалі були націоналістами. Ці маніпуляції тритривалий час використовували для того, аби виправдати репресії, якими знищували українську інтелігенцію та руйнували культурний ренесанс, що змінював обличчя України.
Російська пропаганда, яка ще донедавна вихваляла "дружбу" з режимом Башара Асада та "успіхи" своєї армії в Сирії, несподівано змінила риторику. Після очевидних поразок та політичних втрат Кремль спішно дистанціюється від колишнього партнера, намагаючись перекласти провину та переключити увагу аудиторії. Що стоїть за цим розворотом і які цілі переслідують кремлівські пропагандисти, як ці тези впливають на внутрішньоросійську та зовнішню аудиторії та чи справді вдається Кремлю уникати відповідальності за свої дії через зміну риторик.
В Україні поширюється шахрайська розсилка у Вайбері, яка обіцяє виплату в 11 або більше тисяч гривень. На жаль, для тих, хто повірить шахраям, така переписка може призвести не лише до втрати доступу до облікового запису у Вайбері, але й до крадіжки фінансових даних та втрати коштів.
Російські новинні сайти і телеграм-канали поширили чергову "лякалку" — начебто Міністерство оборони України знайшло застосування ветеранам з ампутацією — їх планують відправити на розмінування територій. Насправді жодної загрози для цих людей немає. Ветарани отримують можливість працевлаштування в безпечних умовах.
Російська пропаганда вкотре дивує своїм креативом у створенні фейків. Черговий приклад — поширення підробленого фотооголошення про начебто заборону поєднувати синій, червоний і білий кольори. На цьому фото — буцім-то шкільне оголошення, де йдеться про штраф за використання таких кольорів. Зображення розлетілося проросійськими телеграм-каналами, але, як і багато інших подібних історій, це — підробка.
Україну накрила нова хвиля шахрайських схем у Телеграмі. Зловмисники використовують популярну опцію дарунку преміум-підписки на цей месенджер, щоб викрадати облікові записи українців.
Російські медіа вкотре намагаються представити Україну як державу, що переслідує віру та вірян. Цього разу в центрі інформаційної атаки опинилася справа митрополита УПЦ МП Лонгіна, в миру Михайла Жара, якого російські медіа називають жертвою утисків за вірність церкві.
Об’єктом маніпуляцій стала довгоочікувана відеогра "СТАЛКЕР-2: Серце Чорнобиля", яка викликає захоплення гравців по всьому світу. Відомі проросійські телеграм-канали поширили ряд фейків, спрямованих на дискредитацію розробників гри та їхньої підтримки України.
Українська урядова команда реагування на комп'ютерні інциденти CERT-UA попереджає про нову хвилю кібератак, спрямованих на органи державної влади, підприємства та військових. Що відбувається? Зловмисники розсилають електронні листи, які маскують під повідомлення начебто від Amazon та Microsoft. У самих листах ідеться про інтеграцію сервісів, а у вкладеннях до них містяться шкідливі файли, запуск яких відкриває хакерам доступ до комп'ютера жертв.
1 грудня 1991 року стало переломним моментом в історії України — понад 90% громадян підтримали незалежність держави. Однак російські пропагандисти стверджують, що референдум був ініційований Заходом для послаблення СРСР і що Незалежність підтримали лише в західних регіонах України? А люди начебто "не розуміли за що голосували", і не усвідомлювали наслідків.