США ухвалили рішення надати 20 мільярдів доларів за рахунок заморожених російських активів.
У НАТО підтвердили відправку військових КНДР до росії.
Продано вже другий обєкт великої приватизації — Об'єднану гірничо-хімічну компанію (ОГХК), найбільшого виробника титанової руди в Україні. Скільки від цього отримає держава та як планується забезпечити національні інтереси. Гість — Ігор Тимошенко, заступник голови Фонду державного майна України.
Нелегальні АЗС: у яких регіонах їх найбільше і про що це сигналізує. Як функціонує тіньовий ринок заправок і як можна побороти це явище, як вплинуть на нього норми закону про підвищення податків. Гість — Сергій Куюн, директор "Консалтингової групи А-95".
Путін віддав металургійний комбінат імені Ілліча у Маріуполі на розграбування клану Кадирова, повідомляє The Wall Street Journal. Як кадирівці "господарюють" на меткомбінаті і яким може бути обсяг пограбування окупантів на тимчасово окупованих територіях? Гість — Сергій Гармаш, президент Центру досліджень соціальних перспектив Донбасу.
Учасники саміту БРІКС ухвалили декларацію, у якій немає однозначного засудження російського вторгнення в Україну.
У Великобританії завершила навчання група українських пілотів.
Удар по російській економіці? Що ФАТФ вирішить щодо включення росії до "чорного списку"? Гість — Іван Ус, кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень.
У Києві та в деяких інших містах відкладають опалювальний сезон, щоб зекономити газ. Наскільки це виправдано? Що зі зростанням споживання електроенергії в цей період? І що це означає для мешканців міст, які минулого тижня масово почали хворіти на тлі похолодання без опалення? Гість — Геннадій Рябцев, головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень.
Мінфін Сполучених штатів Америки на 99% готовий оголосити про $20 млрд доларів для України.
До кінця жовтня понад 640 тисяч людей отримають виплати в рамках програми "Національний кешбек".
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Говорити українською: як виробити в собі звичку спілкуватися і думати українською. 27 жовтня — День української писемності та мови, а 25 жовтня — Радіодиктант національної єдності, диктант як засіб популяризації української мови. У студії — Богдана Неборак, журналістка, культурна менеджерка, співавторка подкасту "Наразі без назви"
"Аудіокнижка". Оксана Забужко, "Музей покинутих секретів".
"Хвилина класики". Е.Гріг, "Ранок". Дж.Россіні, Увертюра "Севільський цирульник".
Президент Володимир Зеленський доручив розробити внутрішній план перемоги України.
Велика Британія виділить Україні близько 155 млн доларів на захист портів.
В листопаді 1963 року в Далласі було вбито 35-го президента США Джона Кеннеді. Що він встиг зробити за свій неповний президентський строк? Чому матеріали щодо його смерті й досі частково засекречені? Яким був політиком? Який спадок залишив? Гість — Олександр Цветков, український дипломат, доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин факультету права та міжнародних відносин Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
США ухвалили рішення надати 20 мільярдів доларів за рахунок заморожених російських активів.
У НАТО підтвердили відправку військових КНДР до росії.
Відставка Генпрокурора та жорсткі рішення щодо корупції в МСЕК. Чому на цю сферу влада так довго закривала очі і раптово прозріла? Та що далі, аби не повторилася ця історія вже з новим органом? Гість — Тарас Загородній, керуючий партнер Національної антикризової групи.
Краєзнавство в час війни: про що можуть свідчити давні козацькі цвинтарі, і як використати їхню історію для формування пантеонів сучасних українських героїв? На зв'язку — Роман Маленков, засновник та голова громадської організації "Україна Інкогніта", мандрівник, дослідник.
Премію миру німецьких книгарів 2024 року отримала американська історикиня та письменниця Енн Епплбаум. За що її вручили? Гостя — Богдана Романцова, літературознавиця.
"Хвилина класики". Е.Гріг, Концерт для фортепіано з оркестром, 2 ч.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко не йде у відставку через МСЕК.
За два тижні в Україні можуть поновитися стабілізаційні графіки відключень.
Штаб командування Сил безпілотних систем очолить Олексій Халабуда.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Як жіноча мобільна група ППО "Бучанські відьми" щоночі збиває ворожі російські шахеди? Гості: Валентина Железко та Олена Белінська, представниці добровольчого формування.
В тимчасово окупованому Криму цієї ночі пролунали вибухи в районах Севастополя, Балаклави та Бельбеку, де розташований аеродром загарбників.
Російська армія зруйнувала будинок культури у Кураховому Донецької області, де був розташований офіс Українського Червоного Хреста.
Уряд США погодився виділити свою частку в розмірі 20-ти мільярдів доларів в межах кредиту G7 для України.
Розлучаючись та ділячи майно, колишнє подружжя дуже часто не чує один одного, не знаходить порозуміння і, як правило, йде до суду... На які нюанси у таких справах звертає увагу суддя, на підставі чого, яких аргументів ухвалює рішення, і що таке внутрішнє переконання судді? Гостя — Валерія Бобко, суддя-спікер Деснянського районного суду міста Києва.
У населених пунктах Донеччини в зоні активних бойових дій, досі перебувають 748 дітей.
Нині у полоні росії перебуває близько 30-ти медійників.
До кінця тижня буде ліквідована центральна медико-соціальна експертна комісія, що чекає на людей з інвалідністю після нового року?
Міжнародний кримінальний суд ООН. Про один із інструментів, яким росія здійснює головну свою політику — продаж хаосу в цілий світ за допомогою терористичних атак.
Фейковий сюжет про українського біженця, який начебто заробляв на т.зв "автопідставах" у Польщі, став черговим прикладом кремлівської дезінформації. Російські пропагандисти створили відео, стилізоване під новинний сюжет міжнародного телеканалу Euronews, аби спровокувати негативне ставлення до українських біженців у Польщі. Відео стверджує, що українець Віталій Іванчук багаторазово інсценував ДТП — аварії на дорогах — і вимагав начебто гроші у водіїв, доки сам не загинув у такій аварії. Однак перевірка проєкту "СтопФейк" і офіційні заяви польської поліції спростували цей фейк.
Близько десятка російських дронів, які вночі і на світанку загрожували Києву, — були знешкоджені.
Внаслідок російського обстрілу пошкоджено колії на дільниці між Миколаєвом та Херсоном.
Міністр оборони Ллойд Остін уперше підтвердив, що війська КНДР – перебувають у росії.
Встановлення паритету з ворогом у військовій техніці й боєприпасах на полі бою. Яка зброя нам зараз потрібна для виконання бойових завдань. Гість — Владислав Селезньов, військовий експерт, полковник запасу ВМС ЗСУ.
Через обстріли росіян минулої доби є загиблі і поранені на Херсонщині і Луганщині.
"Укренерго" отримала перший великий трансформатор для однієї з підстанцій (750 кВ) в рамках проєкту REPOWER від Світового Банку. Яка роль і функції трансформаторів в об’єднаній енергетичній системі України. Яке ще обладнання ми можемо отримати у рамках цього проєкту? Гість — Олександр Харченко, директор Центру дослідження енергетики.
Цієї ночі сили ППО збили 40 ворожих БпЛА, якими ворог вночі атакував Україну в межах 11-ти областей, також ворожі ракети не досягли своїх цілей — інформують Повітряні Сили.
За два тижні в Україні можуть поновитися стабілізаційні графіки відключень.
Тепер не купиш?! Як отримати посвідчення водія. Де і як здобувати знання і навички перед складанням іспитів у сервісному центрі МВС. Які зараз правила і скільки на це потрібно часу і коштів. Кому можуть відмовити. Гість — Дмитро Сірак, заступник начальника Головного сервісного центру МВС з питань впровадження цифрових інновацій.
Внаслідок атаки БПЛА на Київщині є пошкодження, без постраждалих.
Російські окупанти чинять тиск на місцеве населення Херсонщини, щоб змусити його підписувати контракти з армією рф.
В Україні почав діяти механізм профілактичної вакцинації проти грипу, яку можуть проводити працівники аптек.
Тепер не купиш?! Як отримати посвідчення водія. Де і як здобувати знання і навички перед складанням іспитів у сервісному центрі МВС. Які зараз правила і скільки на це потрібно часу і коштів. Кому можуть відмовити. Гість — Дмитро Сірак, заступник начальника Головного сервісного центру МВС з питань впровадження цифрових інновацій.
У Харкові було чутно вибух.
У латвійській Ризі розпочався Третій Парламентський саміт Кримської платформи.
Куди прибрати залишки городини, листя і трави? Чому не можна спалювати органічні відходи? Альтернативні методи, які допоможуть вберегти життя, здоровʼя та довкілля. Учасниці програми: Людмила Циганок, президентка міжнародної асоціації професіоналів довкілля та Віолета Канівець, сімейна лікарка Великобалківської амбулаторії Одеської області.
Російські війська вбили чотирьох полонених військових Нацгвардії поблизу міста Селидове на Донеччині, — повідомили в Офісі генпрокурора.
На Третій парламентський саміт Кримської платформи, який відкрився сьогодні в столиці Латвії, прибули делегації близько 50 країн.
Куди прибрати залишки городини, листя і трави? Чому не можна спалювати органічні відходи? Альтернативні методи, які допоможуть вберегти життя, здоровʼя та довкілля. Учасниці програми: Людмила Циганок, президентка міжнародної асоціації професіоналів довкілля та Віолета Канівець, сімейна лікарка Великобалківської амбулаторії Одеської області.
Внаслідок ранкового удару російських військ по Куп'янську на Харківщині є загиблі і поранені.
Хмельницька адміністрація уточнила наслідки дронової атаки окупантів на місто.
За фактом вбивства росіянами 4-х полонених бійців Національної гвардії поблизу Селидового розпочато досудове розслідування.
Відновлення після війни і яким воно має бути. Максимально практично. Гостя — Тетяна Лебухорська, заступниця директора проєкту "Супровід урядових реформ в Україні" (SURGe).
Інформація щодо загиблих у Куп’янську на Харківщині не підтвердилася.
Для повної перемоги України над росією треба слідувати плану перемоги і надавати Києву необхідне озброєння. Про це під час виступу на Кримській платформі сказав Президент Зеленський.
Які послуги зараз пропонують ЦНАПи, як вони працюють, за якими принципами, як забезпечують прозорість роботи і дотримання прав клієнтів, як це було 10 років тому, коли починалося, і зараз? Гостя — Наталя Шамрай, голова Всеукраїнської асоціації центрів надання адміністративних послуг, директор Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг виконавчого органу Київської міської ради (КМДА).
В Офісі Президента спростували інформацію про "7 противників" запрошення України в НАТО.
Українські військові закликають місцевих жителів повідомляти про розташування ворожої техніки через чат-бот єВорог.
У Києві презентували онлайн-архів усної історії селянської культури і традиційної музики та їхньої трансформації у 1920-30-х роках. Записи й дослідження проведені київським "Центром досліджень усної історії та культури" в 1990-х роках під керівництвом і за участі етномузиколога Вільяма Нолла (США). Чому це важливо в контексті війни за ідентичність? Гостя — Лідія Лихач, керівниця проєкт.
Рух поїздів між Херсоном та Миколаєвом відновлено.
Активність російських диверсійно-розвідувальних груп на півночі країни знизилась.
Проведено аудит використання військової допомоги США Україні.
Звернення Президента України Володимира Зеленського до учасників Третього Парламентського саміту Кримської платформи. Виступ Руслана Стефанчука на Третьому Парламентському саміті Міжнародної Кримської платформи
7-ро людей постраждало внаслідок авіаудару по Купʼянську.
Українські кіберфахівці здійснили атаку на сервери 13 російських компаній.
Кінофестиваль "Молодість" стартує 26 жовтня. Що побачить глядач, конкурсна програма, родзинки і хто зможе потрапити на покази безкоштовно. Гість — Андрій Халпахчі, генеральний директор Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість".
У Куп'янську збільшилася кількість поранених через російський обстріл.
Росіяни намагаються прорватися у Селидове, що на Покровському напрямку фронту.
У Білорусі призначили дату президентських виборів. Хто зможе балотуватися і чи здатні ці вибори щось змінити у країні. Гість — Володимир Яворський, програмний директор Центру громадянських свобод.
Стало відомо скільки людей постраждало у Старокостянтинові внаслідок російської атаки.
Президент не планує підписувати законопроєкт про сезонне переведення годинників на літній та зимовий час.
Самовільне залишення частини: чому цих випадків стало більше. Що з цим можна зробити і де шукати мотивацію військовослужбовцям. Законодавство. Гість — Сергій Назаренко, юрист, політолог, аналітик групи "Левіафан".
В Купʼянську зросла кількість постраждалих від російського авіаудару.
У Чернівцях затримали організаторів схеми виїзду за кордон військовозобов'язаних.
Презентація "Шляху ветерана" для людей, що повертаються з бойових дій. Гість — Ярослав Хоменко, ветеран, провідний фахівець юридичного відділу Українського ветеранського фонду.
Стали відомі імена чотирьох полонених нацгвардійців, які були страчені росіянами на Донеччині.
Південна Корея обіцяє відреагувати на відправку військ КНДР для допомоги росії у війні проти України.
Соціалізація людей з порушеннями зору через… театр. У місті Бар стартував новий проєкт "Театру рівності". Гості: Роман Григорьєв та Ірина Дєдова, засновники Барського міського аматорського театру.
Українська розвідка попереджає про підготовку мітингів-провокацій у містах України.
"Укренерго" отримала перший великий трансформатор від Світового Банку.
Кінорежисер Олесь Санін — про те, як готувався до війни, через що не відчуває щастя після успіху фільму "Довбуш" та чому важливо показувати українське кіно бійцям на фронті й у шпиталях, українці вже тепер мають діяти і жити так, як після перемоги.
У лікарні померла поранена жінка, яку витягли з-під завалів у Куп'янську.
Підвищення розміру штрафів за постачання неякісної продукції для ЗСУ ініціює "Державний оператор тилу".
17 листопада 1989 року в Празі відбулася "Оксамитова революція", яка докорінно змінила Чехословаччину. Зрештою, утворилися дві країни — Чехія та Словаччина, які проводять незалежну політику, зберігаючи добросусідські відносини, розвиваючи взаємовигідне співробітництво. І всього цього, певно, не було без Вацлава Гавела — останнього президента Чехословаччини і першого президента Чехії. Гість — Радомир Мокрик, український історик, культуролог, автор книги "Чехія в ХХ столітті".
Місто Селидове на Донеччині росіяни атакують з трьох сторін.
Узбекистан не вступатиме до Євразійського економічного союзу.
17 листопада 1989 року в Празі відбулася "Оксамитова революція", яка докорінно змінила Чехословаччину. Зрештою, утворилися дві країни — Чехія та Словаччина, які проводять незалежну політику, зберігаючи добросусідські відносини, розвиваючи взаємовигідне співробітництво. І всього цього, певно, не було без Вацлава Гавела - останнього президента Чехословаччини і першого президента Чехії. Гість — Радомир Мокрик, український історик, культуролог, автор книги "Чехія в ХХ столітті".
Південна Корея дасть відповідь за допомогу росії у війні проти України.
СБУ викрила на Харківщині радіотелеграфістку-військову і блогера, яких завербувала ФСБ як коригувальників.
Президент України зустрівся з представниками громадянського суспільства: в чому переконували одного? Гість — Тетяна Печончик, голова правління Центру інформації про права людини ZMINA. На зв'язку — Валерій Пекар, голова правління ГО "Деколонізація".
Міноборони України напрацювало модель цифрової реформи ВЛК.
У застосунку "Армія+" з'явився сервіс онлайн-навчання.
Відставка Генпрокурора та жорсткі рішення щодо корупції в МСЕК. Чому на цю сферу влада так довго закривала очі і раптово прозріла? Та що далі, аби не повторилася ця історія вже з новим органом? Гість — Тарас Загородній, керуючий партнер Національної антикризової групи.
Про візит Міністра закордонних справ України Андрія Сибіги до Туреччини.
За внутрішній План посилення України відповідатиме голова РНБО Литвиненко.
У "Дії" зʼявляться ще 6 нових сервісів.
Україна як складова сучасної геополітики: реалії та перспективи. Гість — Володимир Єльченко, Постійний представник України при ООН (1997-2001, 2015-2019), Надзвичайний і Повноважний Посол України в росії в 2010-2015 роках, Надзвичайний і Повноважний Посол України в США у 2019-2021 роках.
Селидове стало головною ціллю росіян.
Пасажири поїзда Київ-Львів завтра зможуть написати радіодиктант під час подорожі.
Україна як складова сучасної геополітики: реалії та перспективи. Гість — Володимир Єльченко, Постійний представник України при ООН (1997-2001, 2015-2019), Надзвичайний і Повноважний Посол України в росії в 2010-2015 роках, Надзвичайний і Повноважний Посол України в США у 2019-2021 роках.
Китай вперше відреагував на інформацію щодо відправки в росію північнокорейських військових.
В застосунку "Армія+" стали доступними 5 нових електронних рапортів.
Сумний економічний прогноз МВФ для України — в 2025 році держборг нашої країни перевищить 100% ВВП. Чим це загрожує державі і як може вплинути на простих громадян? Гість — Руслан Чорний, шеф-редактор Інформаційного агентства "Фінансовий клуб".
Перші підрозділи військових з КНДР прибули в Курську область рф.
Донецька область є найбільш активним фронтом.
ДБР викрило працівників Голосіївського ТЦК, які допомогли тисячам ухилянтів.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Фейковий сюжет про українського біженця, який начебто заробляв на так званих "автопідставах" у Польщі, став черговим прикладом кремлівської дезінформації. Російські пропагандисти створили відео, стилізоване під новинний сюжет міжнародного телеканалу Euronews, аби спровокувати негативне ставлення до українських біженців у Польщі. Відео стверджує, що українець Віталій Іванчук багаторазово інсценував ДТП — аварії на дорогах — і вимагав начебто гроші у водіїв, доки сам не загинув у такій аварії. Однак перевірка проєкту "СтопФейк" і офіційні заяви польської поліції спростували цей фейк.
Головні новини дня.
Запис у великій концертній студії Будинку звукозапису Українського Радіо потребує найвищої режисерської майстерності. Сучасна цифрова техніка дозволяє змінювати тональність, і пробачає виконавцям будь-які помилки, адже на монтажі можна вирівняти всі фальшиві ноти. У час магнітофонних записів все було інакше. Вимоги до якості були надзвичайно високі, а головними інструментами режисера залишались ножиці, скотч і бездоганний слух.
Програму створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключно відповідальністю Суспільного Мовника і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.
Корупція: хто наживається на війні? Гості: Юрій Ніколов, журналіст, засновник проєкту "Наші гроші"; Галина Янченко, народна депутатка України, фракція "Слуга народу"; Юрій Левченко, народний депутат України VIII скликання, голова партії "Народовладдя"; Людмила Буймістер, народна депутатка України, позафракційна.
Корупція: хто наживається на війні? Гості: Юрій Ніколов, журналіст, засновник проєкту "Наші гроші"; Галина Янченко, народна депутатка України, фракція "Слуга народу"; Юрій Левченко, народний депутат України VIII скликання, голова партії "Народовладдя"; Людмила Буймістер, народна депутатка України, позафракційна.
Боротьба з корупцією на середньому та низовому рівні. Чому НАЗК не змогло виявити незаконно отримані статки в очільниці Хмельницької МСЕК, яку зараз судять. Яка ситуація із автоматичними перевірками декларацій? Гість — Олександр Калітенко, юридичний радник Transparency International Ukraine.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!
Сьогодні працює наша Кримська платформа, її парламентський вимір. Вдячний Руслану Стефанчуку та всім, хто залучений, за організацію роботи. Понад 70 делегацій-учасниць. Це хороше, широке представництво. Цього року платформа працює в Латвії. Сьогодні я звертався до учасників саміту й закликав підтримати План перемоги. Знаю, що пункти Плану достатньо глибоко й детально обговорювались. І важливо, щоб ми працювали з нашими партнерами не тільки на найвищому політичному рівні заради виконання Плану, але й на всіх політичних та суспільних рівнях. Дуже важливо бути об’єднаними, максимально зрозумілими світові – у наших мотивах, у наших потребах. У нашій можливості спрямувати цю війну курсом до справедливого завершення. Також окремо я хочу відзначити, що сьогодні на Кримській платформі багато працювали й щодо пунктів нашої Формули миру. Зокрема, пункту про територіальну цілісність та виконання Статуту ООН. Сьогодні, у День Об’єднаних Націй, це важливо, що світ не забуває про цілі та принципи Статуту ООН і про мету створення цієї організації. Хоч навіть деякі її функціонери віддають перевагу спокусам у Казані, а не змісту Статуту ООН, все ж наш світ побудований таким чином, що права націй та норми міжнародного права мають і матимуть значення. Дякую всім, хто допомагає в цьому Україні. Сьогодні ж узяв участь у роботі президії Конгресу місцевих та регіональних влад. Закликав так само працювати з Планом перемоги на рівні громад, як ми працюємо на рівні всієї держави. Зв’язки між регіонами, між громадами, між містами принципово важливі для того, щоб суспільства інших країн відчували, що саме може Україна і як саме ми можемо наблизити мир. Усі разом.
І ще одне. Сьогодні я провів засідання Ставки. На ньому, як і завжди, було багато різних питань. Я хочу зараз зупинитись на особливому дорученні членам Ставки та іншим нашим посадовим особам. Зараз Україні треба наповнити внутрішній План посилення. Такий План, який разом із Планом перемоги забезпечить для України правильні відповіді на всі виклики цього й наступного року. План перемоги спрямований на партнерів. На їхню визначеність, яким є місце України в архітектурі безпеки, чи готові вони, щоб Україна перемогла, чи хочуть партнери бачити післявоєнну систему безпеки справді надійною. План перемоги, якщо буде виконаний партнерами, дасть всі відповіді. І зрозуміло, що є внутрішня частина роботи. Позиції на фронті й у тилу. Те, що потребує посилення. Питання справедливості в Україні, яке стоїть надзвичайно гостро. Наша економіка – наші робочі місця, наш розвиток критично необхідних Україні галузей. Захист від російської дезінформації. Соціальний захист людей. Багато напрямів потребують чітких відповідей, які кроки ми робимо та хто відповідальний за реалізацію конкретних кроків. Цей внутрішній План посилення гарантуватиме Україні також і єдність. Коли працюєш заради держави, відчуваєш, що ти з державою, з мільйонами таких самих людей, які хочуть, щоб Україна перемогла. Так і має бути. Я дякую всім, хто з Україною! Слава всім нашим людям! Слава Україні!
Російські військові вдарили по відділенню "Нової пошти" на Донеччині: є загиблі та поранені.
План посилення гарантуватиме Україні єдність. Заява Володимира Зеленського.
На Івано-Франківщині зараз перебувають 14 дитячих будинків сімейного типу, які переїхали з тих областей, де тривають активні бойові дії. Кожна друга родина після переїзду потребує житла. Як і хто допомагає їм вирішувати житлові питання дізнавалися журналістки регіональної редакції Українського радіо в Івано-Франківську Світлана Усатюк і Наталія Асатурян.
Тепер не купиш?! Як отримати посвідчення водія. Де і як здобувати знання і навички перед складанням іспитів у сервісному центрі МВС. Які зараз правила і скільки на це потрібно часу і коштів. Кому можуть відмовити. Гість — Дмитро Сірак, заступник начальника Головного сервісного центру МВС з питань впровадження цифрових інновацій.