Сьогодні до Курської області прибудуть перші солдати КНДР.
Польща закриває російське консульство у Познані.
Розлучаючись та ділячи майно, колишнє подружжя дуже часто не чує один одного, не знаходить порозуміння і, як правило, йде до суду... На які нюанси у таких справах звертає увагу суддя, на підставі чого, яких аргументів ухвалює рішення, і що таке внутрішнє переконання судді? Гостя — Валерія Бобко, суддя-спікер Деснянського районного суду міста Києва.
Людина-місія: Роман Ревакович, після завершення 10-их "Днів української музики у Варшаві" диригуватиме у Києві концертом циклу "Польська музика в Україні".
В Україні розпочалася масштабна перевірка справ про інвалідність серед посадовців.
Населення України скоротилося на 10 мільйонів осіб.
До Києва приїжджав міністр оборони США Ллойд Остін. Що означав його візит під завісу каденції Байдена. Гість: Олексій Їжак, експерт з питань регіональної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень.
Від Києва до Єрусалима. У Києві міністр оборони США Ллойд Остін зробив низку важливих заяв. Водночас у США заявили про витік даних із секретних документів щодо майбутніх ударів Ізраїлю по Ірану. І в самому Ізраїлі стався замах на прем'єр-міністра Нетаньяху. Гість — Роман Кот, журналіст Українського Радіо
Усі Медико-соціальні експертні комісіі будуть ліквідовані до кінця цього року.
Робота з надання кредиту на $50 млрд доларів від G7 близька до завершення.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
В школах почали впроваджувати безплатне харчування для молодших класів. Чи може безплатне бути смачним, корисним та якісним? Які наразі є вимоги для харчування дітей у шкільних закладах? Про безпечне харчування і чи є можливість забезпечити в шкільній їдальні таку їжу дітям, які цього потребують. Гостя — Галина Незговорова, гастроентеролог, дієтолог, кандидат медичних наук. На зв'язку — Тетяна Алексійчук, керівниця Готуїмо: Фабрика-Кухня (м. Буча).
"Аудіокнижка". Оксана Забужко, "Музей покинутих секретів".
"Хвилина класики". А.Дворжак, "Фортепіанний квінтет".
Сьогодні до Курської області прибудуть перші солдати КНДР.
Європарламент підтримав виділення Україні кредиту до тридцяти п'яти млрд євро.
Токійський трибунал офіційно називається Міжнародний військовий трибунал для Далекого Сходу. Він був утворений 1946 року рішенням Альянсу переможців у Другій світовій війні. Токійський трибунал був першим, що розглядав воєнні злочини, злочини проти миру і людства в цілому. Тож, дослідження його практики може стати в нагоді в ході створення механізму притягнення до відповідальності та відшкодування за злочини, вчинені рф в Україні. Гість — Роман Єделєв, юрист-міжнародник, виконавчий директор Української асоціації міжнародного права, доцент кафедри міжнародного права КНУ імені Тараса Шевченка.
64 посадовці МСЕК отримали підозри у скоєнні злочинів. Ще дев'ятьох вже засуджено.
В Україні розпочинається опалювальний сезон.
Прокурори з інвалідністю: хто кого прикриває, прокурори МСЕК чи МСЕК прокурорів? Гість — Юрій Ніколов, редактор сайту "Наші гроші".
Прем'єра "Слуги двох панів" Карло Ґольдоні відбулася у театрі ім. Івана Франка. Чому її варто відвідати? У репортажі Віри Доленко.
Відбудеться фотовиставка переможців конкурсу World Press Photo 2024. Чиї роботи там можна побачити? Дізнаємося у кураторки та засновниці міжнародного фестивалю сучасної фотографії Odesa Photo Days, голови європейського журі World Press Photo 2023 Катерини Радченко.
Сьогодні перші солдати КНДР прибудуть до Курської області, щоб воювати проти України.
Українці віком до 25 років можуть отримати Гранти до ста п'ятдесяти тисяч гривень на відкриття власного бізнесу.
Діловий онлайн-етикет: як спілкуватися екологічно та продуктивно. Гостя — Анастасія Бабічєва, комунікаційниця, авторка каналу і сторінки "Культура комунікації".
Вчора на Харківщині загинув чоловік внаслідок російських обстрілів, а у Сумах сьогодні - день жалоби через обстріл 22-го жовтня.
Володимир Зеленський назвав перший крок до мирних переговорів із Росією.
Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії про винятковий кредит до 35-ти мільярдів євро Україні від заморожених російських активів.
План перемоги, пункт 4. стратегічний економічний потенціал. В Україні зосереджені природні ресурси, зокрема критично важливі метали ціною в трильйони доларів США. Україна пропонує стратегічним партнерам укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту наявних у країні критичних ресурсів, спільного інвестування та використання відповідного економічного потенціалу. Гість — Володимир Бойко, засновник інформаційної агенції "Надра.Інфо" .
Україна погіршила свої позиції в рейтингу економічно вільних країн світу за звітом Інституту Фрейзера. Про що свідчать такі оцінки, наскільки впливовим є цей інститут, та чи є шанси підвищити рівень економічної свободи в України найближчим часом? Гість — Олег Устенко, економіст, ексрадник Президента.
В Чорному та Азовському морях наразі ракетоносії не зафіксовано - інформують військово-морські сили.
Перші північнокорейські війська прибудуть до Курської області росії вже сьогодні.
В ООН прокоментували візит генсека Гутерреша на саміт БРІКС у Росії.
В Україні після скасування медико-соціальних експертних комісій планують впровадити прозору цифрову європейську систему.
Своїм народженням Радіо Промінь завдячує збігу двох явищ. У 60-х роках минулого століття у Європі набувають поширення радіостанції нового музичного формату, а в Радянському Союзі нарешті стають доступними портативні транзисторні приймачі. Тож в якості альтернативи зарубіжним каналам було створено "Промінь". "Промінь" був джерелом нової музики, у час, коли не було інтернету, ще не продавалися компакт-диски, а вибір касет на розкладках м’яко кажучи не вражав.
Програму створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключно відповідальністю Суспільного Мовника і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.
Фейк про оголошення на вигадану вакансію "копача могил для загиблих українських військових".
Цієї ночі в небі над Сумщиною сили ППО збили 19 російських дронів.
Водночас безпілотники атакували Росію, зокрема Новошахтинськ Ростовської області.
ДБР відкриватиме кримінальні провадження у разі, якщо буде встановлено, що посадовець отримав інвалідність незаконно.
Що відбувається на фронтах Курщини та Донеччини. Як відповідь на відправку військ з КНДР Південна Корея може вперше відправити Україні наступальну зброю. Що у неї є в розпорядженні зараз? Гість — Олексій Гетьман, військовий аналітик.
У Черкасах пролунала серія вибухів.
На Полтавщині слідство встановлює всі деталі смерті чоловіка у ТЦК.
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності цьогоріч називається "Магія голосу". Його писатимуть у п'ятницю 25 жовтня У День української писемності й мови.
У Києві та в деяких інших містах відкладають опалювальний сезон, щоб зекономити газ. Наскільки це виправдано? Що зі зростанням споживання електроенергії в цей період? І що це означає для мешканців міст, які минулого тижня масово почали хворіти на тлі похолодання без опалення? Гість — Геннадій Рябцев, головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень.
Трьох людей поранено вночі на Харківщині через російський авіаудар, є пошкодження.
Вже сьогодні війська Північної Кореї росіяни мають перекинути в зону бойових дій на Курському напрямку.
Пауза з бронюваннями та їх продовженнями. Що це означає для української економіки та обороноздатності держави. Гість — Андрій Забловський, керівник Секретаріату Ради підприємців при КМУ.
Сили ППо вночі збили 57 російських безпілотників в межах 12 областей.
Троє мирних жителів Донецької області загинули внаслідок російських обстрілів 22 жовтня.
Пауза з бронюваннями та їх продовженнями. Що це означає для української економіки та обороноздатності держави. Гість — Андрій Забловський, керівник Секретаріату Ради підприємців при КМУ.
У Полтавській області сьогодні запровадили аварійні відключення світла.
Сім родин переселенців з Донеччини отримали нове житло у Звягелі на Житомирщині.
Третя група українських пілотів завершила початкову льотну підготовку у Великій Британії.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Як жіноча мобільна група ППО "Бучанські відьми" щоночі збиває ворожі російські шахеди? Гості: Валентина Железко та Олена Белінська, представниці добровольчого формування.
Опівночі росіяни атакували з артилерії Центральний район Херсона. Є постраждалий.
На Донеччині окупанти продовжуть тактику "випаленої землі" та практично безупину атакують КАБами.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Як жіноча мобільна група ППО "Бучанські відьми" щоночі збиває ворожі російські шахеди? Гості: Валентина Железко та Олена Белінська, представниці добровольчого формування.
Розрив у кількості боєприпасів між Україною та рф значно скоротився.
Саміт БРІКС, який цими днями вібувається у російські Казані диктатор путін намагається використати, щоб довести, що він нібито не ізольований від світу, - думка експерта.
Говорити українською: як виробити в собі звичку спілкуватися і думати українською. 27 жовтня — День української писемності та мови, а 25 жовтня — Радіодиктант національної єдності, диктант як засіб популяризації української мови. У студії — Богдана Неборак, журналістка, культурна менеджерка, співавторка подкасту "Наразі без назви"
Внаслідок атаки ворожих БпЛА є руйнування на Черкащині.
Судове засідання щодо розгляду скарги на запобіжний захід у справі екс-керівниці Хмельницької МСЕК, підозрюваної у незаконному збагаченні, вдруге перенесли.
Реабілітаційні модулі. У Василькові відкрили мобільний реабілітаційний модуль для людей, постраждалих від війни. У ньому надаватимуть допомогу ветеранам, їхнім родинам та цивільним жителям Васильківської громади, які потребують реабілітації. Спікери: Олена Потороченко, кейс-менеджерка мобільного реабілітаційного модуля у Василькові; Костянтин, військовослужбовець; Валерій Варич, лікар фізичної реабілітаційної медицини; Богдан Міненко, співзасновник благодійного фонду "Майнді"; Володимир Мельничук, представник компанії-виробника мобільних реабілітаційних модулів; Леся Карнаух, заступниця голови Київської обласної державної адміністрації.
Центральну Медико-соціально експертну комісію планують ліквідувати до кінця тижня.
Стало відомо, коли Україна отримає від Франції три літаки Mirage 2000
Доступ до виборчих дільниць. Дослідження. Гість — Тарас Щербатюк, голова громадської організації "Черкаський правозахисний центр".
Україна отримала черговий транш від Міжнародного валютного фонду.
Правоохоронці затримали двох агентів російської розвідки, які готували теракт у Києві.
Українські Карпати за 20 років втратили 161 тисяч гектарів лісу. Це наслідки масових рубок. Такі дані наводить NGL.media, проаналізувавши супутникові зображення. Як зупинити незаконні рубки? Гість — Богдан Проць, директор ГО "Дунайсько-Карпатська програма", кандидат біологічних наук.
Російські війська обстріляли Нікополь, є поранені.
У Великій Британії випустили чергову групу українських пілотів з початкової льотної підготовки.
Відставка Генпрокурора та жорсткі рішення щодо корупції в МСЕК. Чому на цю сферу влада так довго закривала очі і раптово прозріла? Та що далі, аби не повторилася ця історія вже з новим органом? Гість — Тарас Загородній, керуючий партнер Національної антикризової групи.
Президент Володимир Зеленський доручив розробити внутрішній План перемоги України.
Росіяни окупували Новосадове на Донеччині.
Боротьба з корупцією на середньому та низовому рівні. Чому НАЗК не змогло виявити незаконно отримані статки в очільниці Хмельницької МСЕК, яку зараз судять. Яка ситуація із автоматичними перевірками декларацій? Гість — Олександр Калітенко, юридичний радник Transparency International Ukraine.
Російські війська обстріляли Херсонщину, є поранена.
Велика Британія виділяє додаткові кошти на підтримку морської коаліції України.
Продано вже другий об'єкт великої приватизації — Об'єднану гірничо-хімічну компанію (ОГХК), найбільшого виробника титанової руди в Україні. Скільки від цього отримає держава та як планується забезпечити національні інтереси. Гість — Ігор Тимошенко, заступник голови Фонду державного майна України.
Російська армія завдала удару по одному з енергетичних об'єктів на Сумщині, знеструмлені понад 21 тисяча споживачів.
Солдатів КНДР перемістили з Далекого Сходу вглиб Росії.
Нелегальні АЗС: у яких регіонах їх найбільше і про що це сигналізує. Як функціонує тіньовий ринок заправок і як можна побороти це явище, як вплинуть на нього норми закону про підвищення податків. Гість — Сергій Куюн, директор "Консалтингової групи А-95".
На Запоріжжі окупанти вдарили дроном по цивільній автівці, є жертви.
На Харківщині російська армія знищує переправи, ускладнюючи евакуацію населення.
Ліквідація МСЕК і як простіше отримати статус людини з інвалідністю та члена сім’ї загиблого? Гостя — Ірина Корженкова, аналітикиня Центру спільних дій.
Уряд дозволив повторні перевірки підприємств щодо відповідності критеріям для бронювання працівників від мобілізації.
Діячі мистецтва звернулися до ЮНЕСКО із проханням відтермінувати демонтаж пам'ятників і перейменування вулиць в Одесі.
"Шахедні" тривоги: чому тривають годинами і коли закінчаться. Українську ППО скоро доповнять новим перехоплювачем дронів-камікадзе – це посилить мобільні групи й скоротить час тривог.
У Херсоні російський дрон атакував зупинку громадського транспорту.
У Полтавській області запроваджено графіки аварійних відключень електроенергії.
В листопаді 1963 року в Далласі було вбито 35-го президента США Джона Кеннеді. Що він встиг зробити за свій неповний президентський строк? Чому матеріали щодо його смерті й досі частково засекречені? Яким був політиком? Який спадок залишив? Гість — Олександр Цветков, український дипломат, доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин факультету права та міжнародних відносин Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Стало відомо скільки цивільних українців утримує у заручниках Росія.
На Харківщині російська армія знищує переправи, ускладнюючи евакуацію населення.
В листопаді 1963 року в Далласі було вбито 35-го президента США Джона Кеннеді. Що він встиг зробити за свій неповний президентський строк? Чому матеріали щодо його смерті й досі частково засекречені? Яким був політиком? Який спадок залишив? Гість — Олександр Цветков, український дипломат, доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин факультету права та міжнародних відносин Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
У Часовому Яру і Торецьку ворог не прорвався далі - Сили оборони тримають позиції.
Ще 6 дітей повернулися з окупації.
Розслідувачі Радіо Свободи стверджують, що МАГАТЕ фінансувала російські ядерні дослідження в окупованому Криму. Що це за програми і який вплив вони могли мати на російську ядерну енергетику, чому вони проводились саме в Криму. Гостя — Ольга Кошарна, співзасновниця ГО "Антикризовий експертний ядерний центр України".
Учасники саміту БРІКС ухвалили декларацію, у якій немає засудження російського вторгнення в Україну.
У Туреччині стався теракт біля будівлі аерокосмічної компанії: є загиблі та поранені.
Запорізька АЕС знову опинилася на межі блекауту: через систематичні ворожі обстріли відключилась одна з двох ліній електропередачі, що з'єднують тимчасово окуповану Запорізьку АЕС із об'єднаною енергосистемою України. Гість — Григорій Плачков, ексголова Державної інспекції ядерного регулювання України.
35 мільярдів євро, кредиту від Євросоюзу, не можна буде використовувати на військові цілі.
Установи пройдуть повторну перевірку на відповідність критеріям для бронювання працівників.
Десятки прокурорів з призначеною інвалідністю тільки в одній області і відставка Генпрокурора: що тепер робити з вже кілька разів формально реформованою установою. Злочини військових і ситуація всередині військових формувань, відносини між командирами і підлеглими, СЗЧ, дизертирство та інше: чи потрібна окрема воєнна юстиція і як її створити. Путін, російські посадовці і пересічні виконавці воєнних злочинів і злочини проти людяності, які перспективи притягнути до відповідальності. Гість — Віктор Чумак, головний військовий прокурор (2019-2020), народний депутат України 7-8 скликання.
Міністр оборони США вперше повідомив про присутність північнокорейських військових у росії.
У Туреччині внаслідок нападу загинуло троє людей, терористів ліквідували.
Десятки прокурорів з призначеною інвалідністю тільки в одній області і відставка Генпрокурора: що тепер робити зі вже кілька разів формально реформованою установою. Злочини військових і ситуація в середині військових формувань, відносини між командирами і підлеглими, СЗЧ, дизертирство та інше: чи потрібна окрема воєнна юстиція і як її створити. Путін, російські посадовці і пересічні виконавці воєнних злочинів і злочини проти людяності, які перспективи притягнути до відповідальності. Гість — Віктор Чумак, головний військовий прокурор (2019-2020), народний депутат України 7-8 скликання.
Президент Володимир Зеленський доручив розробити внутрішній план перемоги України.
Арахамія і Кім узяли на поруки депутатку, яку підозрюють в незаконному збагаченні.
Що відбувається в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (Корея, Китай, Тайвань) та проєкція внутрішніх конфліктів на війну в Україні. Гість — Олександр Чупак, керівник економічних програм аналітичного центру "Українські студії стратегічних досліджень".
Учасники саміту БРІКС ухвалили декларацію, у якій немає засудження російського вторгнення в Україну.
У Часовому Яру і Торецьку ворог не прорвався далі.
У США визнають присутність північнокорейських військових у росії.
У Туреччині поблизу заводу аерокосмічної компанії стався теракт.
Фейк про оголошення на вигадану вакансію "копача могил для загиблих українських військових".
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Головні новини дня.
Говорити українською: як виробити в собі звичку спілкуватися і думати українською. 27 жовтня — День української писемності та мови, а 25 жовтня — Радіодиктант національної єдності, диктант як засіб популяризації української мови. У студії — Богдана Неборак, журналістка, культурна менеджерка, співавторка подкасту "Наразі без назви"
У Сил безпілотних систем новий командувач.
За два тижні в Україні можуть поновитися стабілізаційні графіки відключень.
Економічний паспорт і надрокористування, яка реальність? Гість — Володимир Бойко, засновник інформаційної агенції "Надра.Інфо" .
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Яка ситуація в Україні з йододефіцитом? Чим загрожує дефіцит цього мікроелемента в організмі? Скільки потрібно йоду, щоб бути здоровим? Як поповнити його нестачу? Гостя — Наталя Зелінська, заслужений лікар України, докторка медичних наук, професорка, доцентка кафедри ендокринології НМУ ім. О.О.Богомольця, експертка МОЗ України за напрямком "Ендокринологічна допомога", голова Асоціації дитячих ендокринологів України.
США ухвалили рішення надати 20 мільярдів доларів за рахунок заморожених активів РФ.
За вересень українцям за програмою "Національний кешбек" нараховано 37 млн гривень, а у жовтні — в рази більше..
Творчий, громадський і політичний доробок Івана Франка не може не вражати. Зібрання творів у 50 томах, яке існує на сьогодні, є далеко не повним і не вичерпує всього написаного Франком. Але, крім художніх творів, поезій, публіцистики та наукових праць, – слід пам’ятати про титанічний обсяг громадської діяльності та й, зрештою, заснування перших в історії України політичних партій. Чому Івана Франка можна без перебільшення вважати ключовим ідеологом творення української модерної нації, які ідеї він закладав до своїх творів — професор, доктор історичних наук Ярослав Грицак.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!
Коротко про цей день. Провів нараду з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем щодо поточних питань і деяких невідкладних рішень, які потрібно ухвалити. Також була нарада із секретарем РНБО Олександром Литвиненком про контроль за виконанням рішень РНБО та підготовку деяких військових питань на наступну Ставку. Була доповідь Головкома Сирського – фронт і Курська операція. Найбільше уваги – складним напрямкам на Донеччині. А також потребам наших воїнів, наших бойових бригад в оперативності постачання від партнерів. Оперативність завжди означає більший результат. Я хочу відзначити сьогодні наших воїнів: 38-му окрему бригаду морської піхоти – це Покровський напрямок – та 79-ту бригаду ДШВ – це Курахівський напрямок. Дякую, хлопці! Є зараз важлива новина зі Сполучених Штатів: Америка ухвалила рішення надати 20 мільярдів доларів. Це кошти, які забезпечені замороженими російськими активами. Частина рішення G7 про 50 мільярдів доларів для України – для нашого захисту, для нашої стійкості. Це те, що справді підтримає нас. І важливо реалізувати це вже цього року. Дякую Сполученим Штатам, дякую всій «Групі семи».
І ще одне. Сьогодні була зустріч із представниками нашого українського громадянського суспільства. Багато було організацій – зовнішня політика, розвиток оборонної сфери, правозахист, захист свободи. Зокрема, був і Максим Буткевич – український правозахисник і воїн, якого нам нещодавно вдалося звільнити з російського полону. Детально обговорили План перемоги та нашу потребу в об’єднанні – у тому, щоб разом повертати справедливість для України, наближати мир і говорити з партнерами про все те, що може зробити Україну сильнішою. Ми розраховуємо на єдність у промоції рішення партнерів щодо запрошення України в НАТО. А також щодо розвитку нашої системи оборони. Треба більш активно закликати партнерів до рішучості в оборонній співпраці. І також маємо разом працювати над кроками, які дадуть Україні змогу швидше відновитись після цієї війни. Дякую всім, хто допомагає! Слава всім, хто бореться заради України! Слава Україні!
Президент Володимир Зеленський доручив розробити внутрішній План перемоги України.
За два тижні в Україні можуть поновитися стабілізаційні графіки відключень.
Журналістки Миколаївської регіональної редакції Українського Радіо Оксана Хмельова і Галина Самойленко розповідають про військовий оркестр 40-ої окремої артилерійської бригади імені Великого князя Вітовта з Первомайська на Миколаївщині, а також про благодійні виступи військових музикантів у громадах області та країнах Європи, як музика допомагає збирати кошти на ЗСУ та морально підтримувати у час війни.
Пауза з бронюваннями та їх продовженнями. Що це означає для української економіки та обороноздатності держави. Гість — Андрій Забловський, керівник Секретаріату Ради підприємців при КМУ.