США та Ізраїль оцінюють наслідки атаки зі сторони Ірану, ЗСУ контролюють більше половини території Торецька, а в Румунії створяють морський тренувальний центр для українських військових.
Транспортне планування: які проблеми може розвʼязати і чи на часі в Україні? Гість — Дмитро Беспалов, експерт з транспортного планування.
Транспортне планування: які проблеми може розвʼязати і чи на часі в Україні? Гість — Дмитро Беспалов, експерт з транспортного планування.
Бійці 72 бригади заперечили повну окупацію Вугледару, парламент Румунії схвалив створення морського тренувального центру для українських військових, а до енергосистеми під’єднали ще один енергоблок.
Чому трампісти розлютилися на Зеленського та вимагають звільнення посла Маркарової? Гість — Олександр Краєв, експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма".
Рустем Умєров анонсував об’єднання всіх агенцій в одну - Ukrainian Defence Forces Agency. Це робиться відповідно до стандартів НАТО. Хоча ще буквально місяць тому міністр говорив про необхідність створити третю агенцію - з закупівлі безпілотників. Тож чому ми протягом короткого періоду часу чуємо такі кардинально різні заяви? Наскільки це рішення виправдане? Чи не говорилось про стандарти НАТО, коли створювалась агенція Оборонних закупівель та Державний оператор тилу? Гостя — Тетяна Ніколаєнко, журналістка Цензор.НЕТ, членкиня Громадської антикорупційної Ради при Міноборони.
США допомагали Ізраїлю збивати іранські ракети, із Лівану евакуювали понад 130 українців та скільки паломників прибули до Умані цьогоріч.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Військова освіта в Україні: хто обирає військову освіту в умовах війні. Скільки нині освітніх закладів готують офіцерів: військових інститутів, університетів і академій, за якими напрямками? Які з них найбільш відомі і популярні. Крім ЗСУ свої заклади мають і ініші частини Сил оборони. Гість — Андрій Харук, доктор історичних наук, професор кафедри гуманітарних наук Національної академії Сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.
"Аудіокнижка". Наталія Хаммоуда, "Звір. Історія одного життя". Сторінки повісті.
"Хвилина класики".
Армія Ізраїлю завдає ударів по Лівану, через шахеди на Сумщині знеструмлено 3 громади, а ЗАЕС опинилася на межі повного відключення.
Чому так важко Болгарія відривається від радянського і комуністичного минулого? З 2002 Болгарія є членом Євросоюзу, а з 2005 — НАТО, однак залишається найбіднішою країною Єврозони. Про історичне підгрунтя цим явищам — Наталя Іщенко, редакторка порталу "Балканський оглядач".
Ізраїль завдав удару по об’єктам ХАМАСУ; з Лівану евакуювали понад 130 українців; а до мешканців Курської області, яку контролюють україснькі війська, — надали меддопомогу.
"Кола Сільваші" у Києві: басейн в атріумі Українського дому та 170 мистецьких робіт. Про особистість митця та про те, що можна побачити на виставці. Гостя — Лідія Антонова, співкураторка виставки "Кола Сільваші".
Євген Авдєєнко, артист театру і кіно, військовослужбовець — про війну, фронт, побратимів, мужність і силу у виставі "НеНароджені для війни".
"Хвилина класики".
Ізраїль завдає ударів по Лівану, росія вдарила по Харкову, а на засідання ПАРЄ говоритимуть про українських полонених.
У Харкові пролунав вибух.
У Румунії створять навчальний центр для підготовки українських морських піхотинців.
Екологічні загрози та зміна клімату у світі — до яких глобальних зрушень це може призвести. Хто такі "кліматичні переселенці" і скільки їх може бути. Гостя — Світлана Краковська, метеорологиня, завідувачка лабораторії прикладної кліматології УкрГМІ ДСНС та НАН України, учасниця 2-ї Української антарктичної експедиції, кандидатка фізико-математичних наук, представниця України до міжурядової групи експертів з питань зміни клімату.
Зміни клімату в Україні: температурні рекорди, посухи, вплив на водні екосистеми. Гість — Віктор Вишневський, гідролог, географ.
Сьогодні у ПАРЄ говоритимуть про українських полонених.
Прем'єр-міністр Ізраїлю закликав світові держави об’єднатися проти Ірану.
Цю мелодію пізнають мільйони українців, вона стала вірусною у ТікТоці. Саме з неї починається кожна година мовлення, і саме ці мотиви протягом десятиліть є незмінним символом Українського Радіо. Позивні "Реве та стогне Дніпр широкий..." вперше пролунали під час Другої світової в ефірі радіостанції, яка виходила в ефір з потяга. Що це була за радіостанція, і чому вона опинилася у залізничних вагонах? Яка історія бандуриста, у виконанні якого роками звучала класична версія позивних? Слухайте у 9-му епізоді проєкту до сторіччя Українського Радіо "Життя в ефірі".
Програму створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключно відповідальністю Суспільного Мовника і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.
Пропагандисти розповсюдили фейкове відео, де розповідається, що нібито 70-річну пенсіонерку побили волонтери за відмову віддати картоплю на потреби Збройних Сил України.
Прикордонники фіксують зменшення активності російських ДРГ на території України.
Херсонщина передала військовим дві вантажні автівки.
Як вижити на мінімальну пенсію та зарплату при тому, що підвищувати соціальні стандарти не планують? Гість — Олег Пендзин, експерт "Економічного дискусійного клубу".
На Харківщині 5 людей постраждали внаслідок ранкого російського обстрілу.
У Львівській області викрили групу фальшивомонетників.
Як виживати та чи можливо нормально жити на мінімальну пенсію й зарплату. Скільки потрібно грошей для однієї людини в місяць та як правильно ці кошти розподіляти для нормального існування? Чи можливо з цих грошей ще щось заощаджувати? Гостя — Уляна Гринчевська, фінансовий планер iplan.ua.
На Донеччині за минулу добу внаслідок російських обстрілів поранення отримали 5 людей.
Попри війну до Умані з’їжджаються паломники.
Вигорання на роботі: як бути ефективним навіть під час обстрілів. Гостя — Наталія Сабліна, голова Міжнародної асоціаціі психологів та тренерів-експертів.
На Херсонщині на вибуховому пристрої підірвалися двоє людей.
Сили ППО цієї ночі знищили 11 "Шахедів".
Вигорання на роботі: як бути ефективним навіть під час обстрілів. Гостя — Наталія Сабліна, голова Міжнародної Асоціації психологів та тренерів-експертів.
Внаслідок ранкового російського обстрілу Слов’янська поранено 1 людину.
Сьогодні на Херсонщині День жалоби за загиблими внаслідок вчорашнього удару російськими окупантами по місту.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Життя дітей в окупації: з чим вони стикаються та яким має бути шлях повернення в Україну? Гість — Олег Охредько, аналітик та експерт громадської організації "Центр громадянської просвіти "Альменда".
На Одещині внаслідок нічного російського обстрілу постраждали дві людини.
Україна евакуювала з Лівану 134 своїх громадян.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Життя дітей в окупації: з чим вони стикаються та яким має бути шлях повернення в Україну? Гість — Олег Охредько, аналітик та експерт громадської організації "Центр громадянської просвіти "Альменда".
Офіс Генпрокурора розпочав розслідування за фактом розстрілу українських полонених росіянами.
До Києва прибула адміністраторка Юсейд Саманта Павер.
Чи активний ворог на Придніпровському напрямку? Чи намагається вести бойові дії на Дніпровських островах? Які особливості таких операцій? Росіяни задіяли принцип випаленої землі у Вугледарі. Якими силами й засобами нині володіє противник на півострові? Гість — Сергій Братчук, речник загону "Південь" Української добровольчої армії.
У Херсоні через російський обстріл поранення отримала 80-річна жінка.
У США відбулись теледебати між кандидатами у віцепрезиденти.
Проєкт психологічної підтримки для медпрацівників "Ліки для лікарів". Гостя — Наталія Тулінова, директорка і засновниця Національної агенції гуманітарної допомоги "ZDOROVI".
Вночі росіяни обстріляли Ізмаїльський район на Одещині.
З Лівану евакуювали понад 130 громадян України.
Про підозру Пушиліну, Федоренко та Майбороді у викраденні українських дітей. Гостя — Катерина Рашевська, експертка ГО "Регіональний центр прав людини".
Зеленський провів зустріч із керівниками провідних оборонних компаній світу.
У США відбулись теледебати між кандидатами у віцепрезиденти.
В Україні хочуть змінити принцип розрахунку пенсій. Планується зараховувати бали за кількість років страхового стажу та розмір зарплати. Як це може працювати? Гостя — Лідія Ткаченко, провідна наукова співробітниця Інституту демографії та проблем якості життя НАН України, кандидатка економічних наук.
Сили оборони офіційно підтвердили вихід з Вугледару.
Внаслідок нічної атаки "шахедів" Шосткинська громада на Сумщині залишилась без електрики та води.
Частину України накрила пилова буря. Звідки вона до нас прийшла цього разу? Як довго триватиме? Чому останнім часом в Україні почастішали пилові бурі? Гостя - Наталя Птуха, синоптикиня Укргідрометцентру, керівниця пресцентру Укргідрометцентру. На зв'язку — Олена Бачинська, лікар-алерголог.
Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер прибула до Києва із третім візитом після початку повномасштабного вторгнення росії.
На Харківському напрямку фронту ворог продовжував наступальні і штурмові дії.
134 українці повернулися додому із Лівану.
Енергетична допомога світу Україні. Наскільки це зміцнить наші спроможності, як її ефективно використати. Про план енергетичної допомоги від ЄС. Гість — Олександр Харченко, директор Центру дослідження енергетики.
У Херсоні внаслідок атаки російського безпілотника загинула 69-річна жінка.
Електрики стало більше? Кабмін скасував заборону на використання кондиціонерів у держустановах. Крім того, Кабмін скасував рекомендацію органам місцевого самоврядування обмежити освітлення вулиць і парків. Що все це означає? Гість — Роман Ніцович, директор з досліджень аналітичного центру "Діксі Груп".
Генпрокуратура розпочала розслідування за фактом імовірного розстрілу 16-ти українських військовополонених.
США інвестують 825 млн доларів в українську енергетичну систему цієї зими.
Роль і місце Рош га-Шана в юдейській релігійній традиції, суть цього свята і чому в Україні в громадській уяві найміцніше це свято пов'язуть саме з хасидизмом, хоча хасидизмом не вичерпуються всі течії юдаїзму? Хто такі хасиди і чому щороку вони прямують саме до Умані. Гостя — Юлія Смілянська, директорка Київського інституту юдаїки.
Українські військові вийшли з міста Вугледар на Донеччині.
Остапу Стахіву з п'ятого разу обрали запобіжний захід.
Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська — про підтримку ЗСУ через закупівлю дронів і засобів РЕБ.
Російські війська готуються до ведення штурмових дій на Запорізькому напрямку.
США інвестують 825 млн доларів в українську енергетичну систему цієї зими.
Український дипломат, голова секретаріату Ради Безпеки ООН у 2009–2016 роках Олександр Мацука розкриватиме секрети роботи Ради Безпеки ООН.
Українські військові вийшли з міста Вугледар на Донеччині.
Внаслідок теракту у Тель-Авіві, серед поранених є громадянка України.
Український дипломат, голова секретаріату Ради Безпеки ООН у 2009–2016 роках Олександр Мацука розкриватиме секрети роботи Ради Безпеки ООН.
Росіяни намагаються просунутися на Покровському напрямку фронту.
В окупованому Бердянську вибухнула автівка, загинув суддя.
11-й Варшавський безпековий форум, який 1-2 жовтня проходить в столиці Польщі. Включка Світлани Мялик, журналістки Українського Радіо з Варшави. Спікери: Мирослава Керик, голова фонду"Український дім" у Варшаві; Влада Думенко, комунікаційниця та координаторка акцій Міжнародного центру української перемоги.
Про ситуацію на фронті, повернення з окупації дітей з родинами та кібератаку на банківський сектор рф.
У столиці Польщі 1-2 жовтня проходить 11-й Варшавський безпековий форум. Включка Світлани Мялик, журналістки Українського Радіо з Варшави. Спікери: Олег Пилипенко, голова Шевченківської громади Миколаївської області; Ірина Красноштан, програмна директорка Міжнародного центру української перемоги.
"Мирні плани" різних країн та політиків, позиція України на міжнародній арені та головні питання внутрішньої та зовнішньої політики. Гість — Ігор Рейтерович, політолог, кандидат політичних наук.
Про вихід Сил оборони з Вугледара, перевагу росіян в артилерійських снарядах та позиціюМЗС щодо атаки Ірану проти Ізраїлю.
"Мирні плани" різних країн та політиків, позиція України на міжнародній арені та головні питання внутрішньої та зовнішньої політики. Гість — Ігор Рейтерович, політолог, кандидат політичних наук.
Росіяни атакують українські міста, є поранені.
Евакуація з Донеччини триває.
Робота над проєктом бюджету на 2025 рік: чи зазнає він великих змін ще до першого читання? Зміни до бюджету-2024: чому виникла ситуація, що грошей не вистачило і чи вдасться їх перекрити за рахунок підвищення податків? Гостя — Леся Забуранна, голова підкомітету з питань видатків державного бюджету Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, членкиня фракції партії "Слуга народу".
На Курахівському напрямку фронту сьогодні найгарячіше.
В ООН рішуче засудили ракетний удар Ірану по Ізраїлю.
Юдеї сьогодні зустрічають Новий – 5 тисяч 785-й рік.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Пропагандисти розповсюдили фейкове відео, де розповідається, що нібито 70-річну пенсіонерку побили волонтери за відмову віддати картоплю на потреби Збройних Сил України.
Головні новини дня.
11-й Варшавський безпековий форум, який 1-2 жовтня проходив в столиці Польщі. Спікери: Арсеній Яценюк, прем'єр-міністр України (2014—2016), міністр економіки (2005—2006), міністр закордонних справ (2007), Голова Верховної Ради України (2007—2008); Ірина Красноштан, програмна директорка Міжнароденого центру української перемоги.
Президент повідомив, на коли готуються максимальні результати держави.
У лікарні Львова помер постраждалий через російські обстріли.
На Сумщині знеструмлено низку населених пунктів через російські атаки.
Трагедія Бабиного Яру: як і у що за понад 80 років трасформувався "звичайний фашизм". Гість — Йосиф Зісельс, громадський діяч, співпрезидент Асоціації єврейських організацій та общин України, голова Генеральної ради Євроазіатського єврейського конгресу, виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Трагедія Бабиного Яру: як і у що за понад 80 років трасформувався "звичайний фашизм". Гість — Йосиф Зісельс, громадський діяч, співпрезидент Асоціації єврейських організацій та общин України, голова Генеральної ради Євроазіатського єврейського конгресу, виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України.
Про ситуацію на фронті, реакцію світу та України на ймовірний розстріл українських полонених військовослужбовців.
Поляк із походження, Влодзімєж Антоновіч міг спокійнісінько користатися з того привілейованого становища, яке мала в середині 19 ст. в Україні польська шляхта. Міг успадкувати зверхнє ставлення до українців. Проте він пішов геть інакшим шляхом, логіку якого пояснив у "Моїй сповіді" 1862 року. За його твердим переконанням, польська шляхта повинна повернутися до народу, серед якого живе; шанувати його культуру й мову; спокутувати працею свої історичні гріхи. Праця, якій присвятив своє життя Антонович, – це громадська робота в Старій Громаді та історичні дослідження, які заклали фундамент української історіософії й по суті проклали шлях до монументальної 10-томної праці Михайла Грушевського "Історія України-Русі". Літературознавиця Ольга Петренко-Цеунова — про історика Володимира Антоновича. Чому він обрав українську ідентичність? Що таке хлопоманство і чому він став хлопоманом? Як Антонович обґрунтував неперервну тяглість українського історичного буття?
Поляк із походження, Влодзімєж Антоновіч міг спокійнісінько користатися з того привілейованого становища, яке мала в середині 19 ст. в Україні польська шляхта. Міг успадкувати зверхнє ставлення до українців. Проте він пішов геть інакшим шляхом, логіку якого пояснив у "Моїй сповіді" 1862 року. За його твердим переконанням, польська шляхта повинна повернутися до народу, серед якого живе; шанувати його культуру й мову; спокутувати працею свої історичні гріхи. Праця, якій присвятив своє життя Антонович, – це громадська робота в Старій Громаді та історичні дослідження, які заклали фундамент української історіософії й по суті проклали шлях до монументальної 10-томної праці Михайла Грушевського "Історія України-Русі". Літературознавиця Ольга Петренко-Цеунова — про історика Володимира Антоновича. Чому він обрав українську ідентичність? Що таке хлопоманство і чому він став хлопоманом? Як Антонович обґрунтував неперервну тяглість українського історичного буття?
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!
Коротко про цей день. Доповідь керівника Служби зовнішньої розвідки Олега Іващенка. Ключові речі – і щодо посилення Служби, і щодо нашої роботи стосовно надзвичайно чутливої інформації, яку здобувають наші українські розвідники. Зараз на всіх напрямках та на всіх рівнях ми готуємо максимальні результати для держави на осінь. Увесь необхідний зміст для «Рамштайну» – військові, Офіс, дипломати – усе, що потрібно від України для партнерів, щоб краще розуміти наявні можливості, – усе це забезпечимо. З іншого боку, працюємо й щодо тих намірів, які має ворог. Ми готуємось протидіяти, і саме так, як буде найбільш корисно для захисту України, для захисту життів наших людей. Ууже кілька разів говорив сьогодні з Головкомом. Передусім – щодо Донеччини, щодо напрямків, де зараз особливо важко. Дякую кожній нашій бойовій бригаді за справжню стійкість і справжню відвагу. Щотижня попри все наші воїни забезпечують справді відчутне ураження окупанту, і це найголовніше – виснажувати ворога й забезпечувати Україні можливість переконувати партнерів у саме таких кроках, які здатні принципово, стратегічно змінити воєнну ситуацію. Дуже потребуємо цієї рішучості від партнерів. Далекобійності. І окремо я хочу подякувати кожному лідеру, усім друзям України за розуміння, що тиску на Росію зараз замало, і саме тому – тільки тому – російське керівництво не сприймає серйозно дипломатію. Сили треба більше. Минулої ночі російська армія завдала чергового удару по Україні «шахедами». Зокрема, є влучання в Одеській області, в Ізмаїльському районі, зовсім неподалік від кордону Румунії. «Шахеди» вдарили по звичайній цивільній інфраструктурі – поромному терміналу, по вантажівках, по складу із зерном. Саме те, що російські терористи завжди сприймають як мішень – продовольча безпека регіону та світу. Україна давно говорить усім сусідам, усім основним партнерам: треба взаємодіяти, треба разом збивати "шахеди", збивати ракети, а надто в районах, які поруч із державами НАТО. Це абсолютно можливо. Щоразу на Близькому Сході під час злочинних іранських ударів ми бачимо, як міжнародна коаліція діє разом. Я дякую кожній державі, яка дійсно допомагає нам із ППО. Я дякую особливо Румунії за "петріот". І ми можемо досягти ще більшої ефективності – ми можемо взагалі покласти край російському терору, збиваючи "шахеди", збиваючи ракети у взаємодії. Сьогодні ж говорили про відновлення в Україні, про будівництво укриттів із Самантою Пауер, керівницею USAID – американської Агенції з міжнародного розвитку. Зараз, перед зимою, дуже важливо пришвидшитись із реалізацією всіх наявних проєктів – захисних в енергетиці, безпекових у громадах – для шкіл, для лікарень. На всіх рівнях ми маємо бути ефективними – і в Україні, і у відносинах із нашими партнерами, і у партнерів – у розумінні перспектив. Я дякую всім, хто б’ється й працює заради нашої держави та людей! Дякую всім, хто з Україною! Слава Україні!
39 селищ та міст Сумщини знеструмлені внаслідок атаки російських дронів.
Прикордонники фіксують зменшення активності ворожих диверсійних груп.
Міноборони планує запровадити новий формат повісткок із QR-кодом.
За два тижні роботи у селі Кам’янці на Ізюмщині в Харківській області сапери ДСНС з Тернопільщини ліквідували щонайменше три "міни-пелюстки", з десяток артснарядів різного калібру, бойову частину з РСЗВ, некеровані авіаційні ракети тощо. Зараз сапери продовжують першочергово розміновувати у селі критичну інфраструктуру, зокрема лінії електромереж. Програму підготували журналісти Харківської регіональної редакції УР Тетяна Кривоніс і Роман Кривко.
Вигорання на роботі: як бути ефективним навіть під час обстрілів. Гостя — Наталія Сабліна, голова Міжнародної Асоціації психологів та тренерів-експертів.