Росіяни атакували автобус на Херсонщині, а Ізраїль почав операцію проти ліванської "Хезболли".
Екологічні загрози та зміна клімату у світі — до яких глобальних зрушень це може призвести. Хто такі "кліматичні переселенці" і скільки їх може бути. Гостя — Світлана Краковська, метеорологиня, завідувачка лабораторії прикладної кліматології УкрГМІ ДСНС та НАН України, учасниця 2-ї Української антарктичної експедиції, кандидатка фізико-математичних наук, представниця України до міжурядової групи експертів з питань зміни клімату.
Зміни клімату в Україні: температурні рекорди, посухи, вплив на водні екосистеми. Гість — Віктор Вишневський, гідролог, географ.
Обмеження мобілізації чоловіків, старших за 50 років: деталі відповідної директиви Сухопутних військ. Гість — Сергій Назаренко, юрист, політолог, аналітик групи "Левіафан".
Росіяни зайшли у Вугледар.
Понад 270 окупантів ліквідували на Покровському напрямку.
Як бійці 129 бригади ТРО поєднують кухню та війну.
В Україні хочуть змінити принцип розрахунку пенсій. Планується зараховувати бали за кількість років страхового стажу та розмір зарплати. Як це може працювати? Гостя — Лідія Ткаченко, провідна наукова співробітниця Інституту демографії та проблем якості життя НАН України, кандидатка економічних наук.
Підсумки перемовин українського керівництва у США щодо Плану перемоги. Гість — Марк Войджер, директор магістерської програми з глобального менеджменту в Американському університеті у Києві, колишній спецрадник командувача американської армії у Європі генерала Бена Годжеса.
Поранений та загиблий є у Мирнограді через російській обстріл.
Фінансування української оборонної промисловості.
Ексгумація жертв Волинської трагедії в Україні.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Чи є шанс, що росія може зіштовхнутися з нестачею озброєння та матеріальних засобів для війни проти України? Експерти Інституту вивчення війни вказують на те, що росія зіткнеться з дефіцитом зброї, але не прогнозують, коли це може статися. Гість — Ігор Козій, експерт з військових питань Інституту євроатлантичного співробітництва.
"Аудіокнижка". Наталія Хаммоуда, "Звір. Історія одного життя". Сторінки повісті.
"Хвилина класики". Василь Барвінський, "Українська рапсодія".
Майже 100 разів за день обстріляли Сумщину.
Спеціальні інтернет-браузер та сервіс VPN для жителів тимчасово окупованих територій.
Як ветеран навчає молодь керувати дронами.
Найбільша острівна країна світу, четверта — за кількістю населення, найбільша мусульманська. І все це про Індонезію. Сьогодні вона впевнено стає провідною економікою не лише Південної Азії. Про цікаву історію та історичні паралелі — Андрій Іонов, почесний консул Республіки Індонезія в Україні.
США виділили кошти на виробництво авіабомб, зокрема для України.
Від сьогодні українцям почнуть нараховувати субсидії на опалювальний сезон.
На Запоріжжі історики виявили затонуле судно-драгу.
Як трансформуються і переформатовуються бібліотеки? Гостя — Олена Копиця, начальниця відділу культурного розвитку та креативних індустрій Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.
Напередодні всесвітнього дня музики говоримо про аматорські хорові колективи та участь музичної експертки Радіо Культура у Міжнародному конкурсі "Нехай люди співають" у Лондоні, які організовують BBC і Європейська мовна спілка. Гостя: Наталія Попудрібко, музикознавиця, завідувачка редакції художнього фонду Українського Радіо.
Ізраїль розпочав наземну операцію проти "Хезболли".
Лідерка французької ультраправої партії Ле Пен постала перед судом.
Ідентифікація тіл безвісти зниклих в Україні.
Що робити людині, яка накопичує та інвестує, коли довкола починається турбулентність? Коли різко змінюється курс валют, котирування акцій, світові ціни на нафту тощо? Гостя — Лариса Мошковська, фінансовий планер.
"Укрпошта" почала відправляти повістки від ТЦК.
З 1 жовтня в Україні нараховують субсидії на опалювальний сезон.
Освіта переселенців: найактуальніші виклики і досягнення на сьогодні. Гостя — Ірина Жданова, засновниця наукового ліцею-пансіону імені Чурюмова, лідерка громадської організації "Фонд "Відкрита політика", кандидатка історичних наук.
Інтернати. В Україні триває інформаційна кампанія під назвою "Заглушені голоси". Її мета — привернути увагу до дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, до проблем інтернатної системи виховання.
Сьогодні українці відзначають День захисників і захисниць.
Армія Ізраїлю оголосила про початок наземної операції на півдні Лівану.
Підсумки перемовин українського керівництва у США щодо Плану перемоги. Гість — Марк Войджер, директор магістерської програми з глобального менеджменту в Американському університеті у Києві, колишній спецрадник командувача американської армії у Європі генерала Бена Годжеса.
Фейк про те, що платіжна система Visa готується повернутися на російський ринок.
Росіяни впродовж доби обстріляли 10 населених пунктів Запорізької області.
У Хмельницькому людина стала посмертним донором та врятувала чотири життя.
1 жовтня — День захисників і захисниць України. З якими проблемами у відносинах з державою вони досі стикаються, які вдалося вирішити? Гостя — Любов Галан, співзасновниця і голова "Правозахисного центру для військовослужбовців "Принцип".
НАТО посилює контроль повітряного простору Румунії через російську військову активність.
У Литві спрощують механізм пожертв на оборону країни.
Церемонія вручення державних нагород та складання Клятви ліцеїста з нагоди Дня захисників і захисниць України.
Церемонія вручення державних нагород та складання Клятви ліцеїста з нагоди Дня захисників і захисниць України.
На Херсонщині внаслідок російських обстрілів поранень зазнали 17 людей.
В Ужгороді з нагоди Дня захисників та захисниць відкриють експозицію, присвячену російсько-українській війні.
МОЗ затвердило перелік хвороб і станів, за яких призначатимуть медичний канабіс. Що цими препаратами можна лікувати. Чи можна ними лікувати ПТСР та полегшувати біль внаслідок поранень? Гість — Геннадій Шабас, голова Української асоціації медичного канабісу.
Сьогодні в Україні відзначають День захисників і захисниць.
На Донеччині загинули троє мирних жителів внаслідок російських обстрілів цієї доби.
"People of steel" — документальний фільм, який оповідає про оборону Маріуполя та долі "Азовців". Як виникла ідея, чому обрано стратегію спецпоказів, а не звичайного прокату, та про те, хто, як і чому знімає кіно про війну? Гість: Сергій "Фома" Фоменко, продюсер фільму "People of steel".
Чи є шанс, що росія може зіштовхнутися з нестачею озброєння та матеріальних засобів для війни проти України? Експерти Інституту вивчення війни вказують на те, що Росія зіткнеться з дефіцитом зброї, але не прогнозують, коли це може статися. Гість: Ігор Козій, експерт з військових питань Інституту євроатлантичного співробітництва.
У Херсоні щонайменше семеро людей загинули внаслідок ранкового російського обстрілу.
На Покровському і Курахівському напрямках захисники відбили 74 атаки ворога.
Якби не війна, тисячі жінок і чоловіків ніколи б не стали військовими... Якби не війна, тисячі українок і українців мали б, можливо, інші мрії і бажання... Вони б вирощували хліб і вчили дітей, знімали кіно і будували дороги, лікували людей і займалися б підприємництвом... Але сьогодні вони будують укриття і йдуть на штурм ворога, вчаться стріляти, і надавати першу допомогу пораненим, сьогодні вони захисники і захисниці...
Вночі над Україною збили 29 із 32 запущених ворогом дронів.
У Брюсселі відбулась церемонія передачі повноважень новому генеральному секретарю Альянсу.
Якби не війна, тисячі жінок і чоловіків ніколи б не стали військовими... Якби не війна, тисячі українок і українців мали б, можливо, інші мрії і бажання... Вони б вирощували хліб і вчили дітей, знімали кіно і будували дороги, лікували людей і займалися б підприємництвом... Але сьогодні вони будують укриття і йдуть на штурм ворога, вчаться стріляти, і надавати першу допомогу пораненим, сьогодні вони захисники і захисниці...
Росіяни зранку обстріляли центр Херсона.
День захисників та захисниць сьогодні відзначають в Україні.
Про ранковий приліт в Херсоні — журналістка Українського Радіо з Херсона Маргарита Лазник.
Про соціологічне дослідження "Реформа профільної середньої освіти" — менеджерка швейцарсько-українського міжурядового проєкту "DECIDE" Валентина Полторак та заступник директора Київського міжнародного університуту соціології Антон Грушецький.
Росіяни зранку обстріляли центр Херсона.
У Хмельницькому людина стала посмертним донором та врятувала чотири життя.
Електрики стало більше? Кабмін скасував заборону на використання кондиціонерів у держустановах. Крім того, Кабмін скасував рекомендацію органам місцевого самоврядування обмежити освітлення вулиць і парків. Що все це означає? Гість: Роман Ніцович, директор з досліджень аналітичного центру "Діксі Груп".
Росіяни атакували Запоріжжя і Херсон.
В Умані паломники готуються до святкування Рош га-Шана.
Військова освіта в Україні: хто обирає військову освіту в умовах війні. Скільки нині освітніх закладів готують офіцерів: військових інститутів, університетів і академій, за якими напрямками? Які з них найбільш відомі і популярні. Крім ЗСУ свої заклади мають і ініші частини Сил оборони. Гість — Андрій Харук, доктор історичних наук, професор кафедри гуманітарних наук Національної академії Сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.
Росіяни атакували Запоріжжя і Херсон.
Запобіжний захід для Остапа Стахіва не змогли обрати вчетверте.
До Міжнародного дня людей похилого віку — 1 жовтня — в 17 локальних осередках "Карітасу" відбудеться Благодійна акція "Світло в кожному серці". Гості: Христина Семеген-Бодак, керівниця програми Охорони здоров'я в Міжнародному благодійному фонді "Карітас України", лікар-нефролог, кандидат медичних наук; та Зоряна Моташко, менеджерка проєкту "Домашня опіка" благодійного фонду "Карітас Хмельницький".
Зросла кількість постраждалих внаслідок російського обстрілу Запоріжжя.
Усіх дітей уже евакуйовано з Вугледара Донецької області.
Українські герої, хто вони. Гість — Олег Махно, співзасновник Незалежного аналітичного центру геополітичних досліджень "Борисфен Інтел", співавтор книги "Герої нескореної України: Герої України, кавалери орденів 3-х ступенів з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. 2022 рік".
Українські захисники вночі збили 29 російських шахедів.
Дванадцятирічна дитина поранена внаслідок обстрілу росіянами Запоріжжя.
Доброволець із Львівщини Василь Новосад. Перший бойовий виїзд у старшого солдата, гранатометника був на пекельний Бахмут. І бійці стояли затято з шевроном лева на рукаві і думкою про перемогу.
6 загиблих у Херсоні внаслідок ранкового обстрілу російськими окупантами.
Пам'ять полеглих військових вшанували сьогодні загальнонаціональною хвилиною мовчання.
Щоб пам'ять не стала короткою. На платформі Великої української енциклопедії представлено проєкти "Герої України в російсько-українській війні", "Міста-герої", "Україна — поруйнована спадщина". Що це за проєкти? В чому їх особливість? Як та звідки береться інформація для них? Гостя — Алла Киридон, в.о. директора Державної наукової установи "Енциклопедичне видавництво", докторка історичних наук, професорка.
Понад 60 відсотків території Торецька на Донеччині під контролем ЗСУ.
21 тисяча хасидів-паломників вже прибула до Умані на святкування Рош га-Шана.
6 загиблих у Херсоні внаслідок ранкового обстрілу російськими окупантами.
"Охматдит" оголосив тендер на протиаварійні роботи.
Чому так важко Болгарія відривається від радянського і комуністичного минулого? З 2002 Болгарія є членом Євросоюзу, а з 2005 — НАТО, однак залишається найбіднішою країною Єврозони. Про історичне підгрунтя цим явищам — Наталя Іщенко, редакторка порталу "Балканський оглядач".
Російські бойовики випустили 6 авіабомб по Запоріжжю.
Україна виготовить півтора мільйона дронів до кінця року.
Чому так важко Болгарія відривається від радянського і комуністичного минулого? З 2002 Болгарія є членом Євросоюзу, а з 2005 — НАТО, однак залишається найбіднішою країною Єврозони. Про історичне підгрунтя цим явищам — Наталя Іщенко, редакторка порталу "Балканський оглядач".
Удари по Запоріжжю. Кількість постраждалих зростає.
Росіяни намагаються захопити Вугледар на Донеччині.
День захисників і захисниць відзначають сьогодні в Україні. Розповімо історії жінок.
Хто буде будувати Національне військове меморіальне кладовище і що збудують? Гостя — Дарія Гірна, журналістка, телеведуча, авторка документальних фільмів та ютуб-каналу "Обличчя Незалежності".
Подробиці російського удару по Запоріжжю.
Теми сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи, де обговорюватимуть і повернення українських військовополонених.
Російські КАБи, що це таке, як росії вдалося їх вдосконалити і тероризувати Харків і Запоріжжя? Чи можна щось цьому протиставити? Гість: Валерій Романенко, кандидат історичних наук, авіаційний експерт, провідний наук. співробітник Державного музею авіації ім. О.К. Антонова.
Про ситуацію на фронті, евакуацію з Сумщини та зміни для українських біженців у Польщі.
Чистка Міноборони? Чи всидять на посадах Рустем Умєров і Кирило Буданов. Що таке "Спецтехноекспорт" і чому його забирають в ГУР. Гість — Юрій Ніколов, редактор сайту "Наші гроші".
Серед поранених у Запоріжжі через російські атаки вже двоє дітей.
Окупанти на Луганщині не готуються до опалювального сезону.
11-й Варшавський безпековий форум, який 1-2 жовтня проходить в столиці Польщі: третій рік поспіль в центрі уваги війна в Україні та безпека в Європі. На зв'язку — Світлана Мялик, журналістка Українського Радіо з Варшави.
Ізраїль почав наземну операцію в Лівані: чи вдасться убезпечити північ Ізраїля від обстрілів? На зв'язку — Олександр Булін, експерт з питань Близького Сходу.
Троє дівчаток серед поранених у Запоріжжі, кількість постраждалих продовжує зростати.
Росіяни прагнуть захопити більшу частину Торецька, у місті продовжують залишатися цивільні.
Телеграм-канали та боти масово створюють росіяни, щоб маніпулювати родинами зниклих безвісти та військовополонених.
Наступ ультраправих в Австрії і землях Німеччини, чи можна зупинити? Чим ситуація в Німеччині відрізняється від австрійської, чи вдасться іншим партіям створити коаліції в Тюрінгі, Саксонії і Бранденбурзі, а також в Австрії без ультраправих. Гість — Віктор Савінок, політолог-міжнародник, аналітик в Західному інституті в Познані.
День жалоби завтра на Херсонщині.
Ліміти на перекази з картки на картку від сьогодні запровадив Нацбанк.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Фейк про те, що платіжна система Visa готується повернутися на російський ринок.
Головні новини дня.
Цю мелодію пізнають мільйони українців, вона стала вірусною у ТікТоці. Саме з неї починається кожна година мовлення, і саме ці мотиви протягом десятиліть є незмінним символом Українського Радіо. Позивні "Реве та стогне Дніпр широкий..." вперше пролунали під час Другої світової в ефірі радіостанції, яка виходила в ефір з потяга. Що це була за радіостанція, і чому вона опинилася у залізничних вагонах? Яка історія бандуриста, у виконанні якого роками звучала класична версія позивних? Слухайте у 9-му епізоді проєкту до сторіччя Українського Радіо "Життя в ефірі".
Програму створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключно відповідальністю Суспільного Мовника і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.
Іран випустив сотні ракет по Ізраїлю.
У Запоріжжі завершили пошуково-рятувальні роботи.
Півтора мільйона дронів планують виготовити в Україні до кінця року.
Якби не війна, тисячі жінок і чоловіків ніколи б не стали військовими... Якби не війна, тисячі українок і українців мали б, можливо, інші мрії і бажання... Вони б вирощували хліб і вчили дітей, знімали кіно і будували дороги, лікували людей і займалися б підприємництвом... Але сьогодні вони будують укриття і йдуть на штурм ворога, вчаться стріляти, і надавати першу допомогу пораненим, сьогодні вони захисники і захисниці...
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Якби не війна, тисячі жінок і чоловіків ніколи б не стали військовими... Якби не війна, тисячі українок і українців мали б, можливо, інші мрії і бажання... Вони б вирощували хліб і вчили дітей, знімали кіно і будували дороги, лікували людей і займалися б підприємництвом... Але сьогодні вони будують укриття і йдуть на штурм ворога, вчаться стріляти, і надавати першу допомогу пораненим, сьогодні вони захисники і захисниці...
Ізраїль готує відповідь на масовані іранські обстріли.
Росіяни атакували Куп’янськ.
У Вугледарі продовжують залишатися цивільні.
Ізраїль готує відповідь на іранські обстріли.
72 бригада заперечила повну окупацію Вугледару.
СБУ почала розслідування щодо імовірного розстрілу 16-ьох українських полонених на Донеччині.
Радіоверсія фільму "Будапешт. Бомба під Незалежність".
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Дорогі українці, українки!
Сьогодні багато саме військових, оборонних справ майже весь день. Сьогодні в Києві працював уже другий форум оборонних індустрій. Представники більш ніж 30 країн і майже трьох сотень компаній – українських та передових іноземних. Для України це абсолютно принципово, що постійно зростає інтерес не лише держав-партнерів, а й оборонних компаній світу до співпраці з нами, з нашою оборонною сферою. Частину домовленостей уже реалізовано. І щодо інвестицій в оборонне виробництво в Україні, і щодо локалізації. Ще більше – на етапі підготовки. Україна вже робить речі, яких раніше в нас не було, – це 155-й калібр і наші далекобійні дрони, наші морські дрони. Створюємо нову основу під використання західної бронетехніки – це і ремонт, і обслуговування. Хороші речі робляться і для розвитку нашої ракетної програми. І дуже важливо зараз – прискорюватись із цим усім. Вдячний кожному й кожній, хто це розуміє. Провів сьогодні наради з військовим керівництвом. Головком Сирський, начальник Генштабу Баргилевич. Щодо потреб наших бригад, щодо ситуації на фронті. Ми обговорили ті речі, які наші партнери можуть реально посилити найближчим часом. Окремо була доповідь керівника ГУР Буданова, міністра оборони Умєрова щодо того, як наша розвідка оцінює перспективи цього року, російські наміри, завдання, які ставить Кремль перед їхніми військовими. Чітко бачимо основні орієнтири того, на що саме треба відповісти і як саме.
Сьогодні ж була доповідь глави уряду Дениса Шмигаля. Звичайно, енергетика. Ситуація в енергосистемі, побудова захисних споруд, імпорт електрики в Україну – тобто відповідні домовленості з партнерами. Також Прем’єр-міністр доповів щодо фінансової ситуації для нашої держави – речей, які мають забезпечити стабільність у цьому році. І працюємо, щоб прискорити рішення наших партнерів щодо коштів від використання російських активів. Політично рішення є. Відчуття справедливості – що російські активи повинні працювати для захисту від російської ж агресії – поділяють усі партнери. Потрібен спільний дієвий механізм. І це не тільки дасть Україні більше стійкості – це дасть правильний сенс усій ситуації. Потрібно забезпечити всі елементи справедливості для України – для країни, на яку Росія злочинно напала. І це важливо для всіх у світі – для всіх, хто цінує міжнародне право та світовий порядок, що забезпечує мир.
Я дякую всім лідерам, які допомагають! Я дякую кожному й кожній, хто захищає Україну, нашу незалежність, наших людей! Ще раз вітаю всіх українських воїнів, усіх наших героїв із Покровою, із Днем захисників і захисниць. І всі ми в Україні маємо пам’ятати: незалежність нашої держави та реальний суверенітет України, наша єдність із глобальним світом і справедлива відповідальність Росії за цю війну – це те, що може найбільш чесно й на покоління зберегти всю вагу подвигу тих наших людей, хто захищає Україну в цій війні, хто б’ється заради України, і всіх, хто віддав своє життя заради незалежності. Слава Україні!