Оновлена інформація на фронті.
Україна стане членом НАТО лише після вступу в ЄС, — про це заявив президент Фінляндії.
Велоподії задля підтримки ППО. Гостя — Марина Блудша, комунікаційна координаторка U-Cycle (ГО Асоціація велосипедистів Києва).
Україна посіла перше місце у світі за рівнем залученості громадян до державних онлайн-сервісів у рейтингу ООН E-Government Development Index. У 2018 році Україна в аналогічному дослідженні була на 102-му місці. Як Україні вдалося це зробити? Гостя — Олександра Радченко, координаторка компоненту е-демократії Програми EGAP, яку виконує Фонд "Східна Європа".
Росіяни за вечір поранили 5 людей на Херсонщині.
В Україні хочуть оновити пенсійне законодавство.
Місцеві вибори, що відбулися у Чехії, стали вкрай тривожним сигналом для Києва, а наступні парламентські пройдуть трохи більше, ніж за рік. Ризики для України у разі повернення на посаду прем’єра Андрея Бабіша. Гість — Юрій Панченко, редактор видання "Європейська правда".
26 вересня в країнах ЄС відзначається Європейський день мов. Чи стала українська мова європейською? Чи зросло значення української мови та інтерес до неї? Гостя — Наталя Федечко, керівниця та співзасновниця Всеукраїнського Руху "Єдині".
Нідерланди зняли з озброєння F-16, Військово-Повітряні Сили перейшли на винищувачі F-35.
Ексдиректора оборонного заводу викрили на розкраданні 36 млн гривень.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Вистава "...І всі-всі-всі" (Maidan story) у прифронтовому Харкові як джерело підтримки і оптимізму для харків’ян. Гості: Євген Лавренчук, театральний режисер, продюсер, менеджер, лауреат Державної премії ім. Л.Курбаса, заслужений діяч культури Польщі; Олексій Фартушка, диригент фестивального хору KharkivMusicFest.
"Аудіокнижка". Наталія Хаммоуда, "Звір. Історія одного життя". Сторінки повісті.
"Хвилина класики".
Китай і Бразилія застерігають проти ядерних погроз на адресу України.
Паломники з’їжджаються до Умані на святкування іудейського нового року.
Про Київську та Московську патріархії, як швидко московське православ'я стало продовженням політики царя, генсека, президента. Як розпрощатися з церквою країни-агресорки — Ірина Богачевська, релігієзнавиця, докторка філософських наук, професорка.
З січня окупаційна влада посилить тиск на українців, які не отримали російський паспорт на окупованих територіях.
В Індії внаслідок сильних опадів загинули четверо осіб.
25-27 вересня відбувається Рішельє-форум "Публічна служба в умовах війни: переосмислення ідентичності". Гостя — Ірина Жданова, журналістка Українського Радіо.
Київська опера відкриває новий театральний сезон. Про найцікавіші прем’єри та оновлення театру — Петро Качанов, директор-художній керівник Київської опери.
"Хвилина класики".
Армія рф збирає штурмові групи на Запорізькому напрямку.
Графіки відключень світла сьогодні не задіюватимуться.
Як святкувати Різдво у Польщі, частуючи кутею 24 дипломатичні подружжя, знімаючи двері у резиденції, аби зробити столи? Як поводитися, коли до жіночого диломатичного клубу приходить дружина посла держави-агресорки? Як заснувати факультет міжнародних відносин у Львові, коли ще "вчора" монополія на міжнародну освіту була у москви? Як вчити сьогоднішніх студентів-міжнародників міднародному праву, якого ще нема? Гості: Маркіян Мальський, Надзвичайний та Повноважний Посол України, професор та Марта Мальська, дружина Посла, пані професорка.
На підступах до Києва і в області працює ППО по ворожих безпілотниках.
Троє з 5-ти поранених через ракетну атаку по Кривому Рогу перебувають вдома, двоє у лікарні, одного пацієнта прооперували.
"Дуже змістовною" назвав зустріч із кандидатом у президенти Дональдом Трампом Президент України Володимир Зеленський.
Півтора десятка російських ударних дронів були знищені силами ППО на підступах і на території Києва. Є падіння уламків в Оболонському районі.
Президент Зеленський підсумував робочий візит до США у вечірньому відеозверненні.
Нідерланди зняли з озброєння F-16 і провели церемонію прощання.
У молодого, але уже бувалого офіцера є золоте правило: кожен боєць має знати під час бою свій маневр. Лицар ордена Богдана Хмельницького підполковник Роман Стегура — про силу духу та мужність бійців 128-ї гірсько-штурмової, котрі захищали Запоріжжя та звільняли Херсонщину.
Двох людей поранено на Дніпропетровщині через військову агресію окупантів.
Головним напрямком для російських окупантів є Покровський. Противник атакує в районі більш, ніж 10-ти населених пунктів.
Пакети військової допомоги від США. У чому їхня особливість, і що буде із військовою допомогою наступного року. Гість — Іван Тимочко, військовий та голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.
Над Кіровоградщиною оборонці неба збили ворожий шахед, обійшлося без наслідків.
Вночі сили ППО збили дві керовані авіаракети Ха-59/69 та 69 з 73-х безпілотників, які запустила росія по Україні в межах 13-ти областей.
У Кривому Розі шукають людину на місці ракетного удару по управлінню поліції 27 вересня.
Європейський банк реконструкції та розвитку погіршив свій прогноз щодо України на наступний рік. Прогноз на 2024 рік збережено на рівні 3,0%, але на 2025 рік його погіршили з 6% до 4,7%. Перспективи росту українського експорту та реального ВВП. Гість — Максим Самойлюк, економіст Центру економічної стратегії.
У півтора рази зросли борги українців за мікрокредитами від початку року. Про це повідомив сервіс Опендатабот. Чому саме ця фінансова послуга така популярна, скільки насправді "коштує" така позика і як позичати безпечно. Гість — Віталій Шапран, колишній член Ради НБУ, фінансовий аналітик.
Сьогодні вранці ворог завдав подвійного удару по лікарні та житловому сектору в Сумах, застосувавши БпЛА. Там 6 загиблих і 10 поранених.
На Херсонщині не вщухають обстріли. Сьогодні вранці через російські військові дії загинула ще одна людина.
Тривають пошуково-рятувальні роботи у медзакладі в Сумах, куди влучив російський шахед, там є загиблі і поранені.
Наразі уламки збитих цілей зафіксовані в 4-х районах Київщини. Пошкодження незначні.
Кількість загиблих у Сумах внаслідок російського удару дронами зросла до семи. 12 людей зазнали важкі поранення.
Внаслідок нічної атаки ворожих безпілотників у Полтавській та Рівненській областях пошкоджено енергетичну інфраструктуру.
Як українці у Франції зберігають ідентичність і вбачають свою роль у досягненні миру в Україні? Гість — Олег Коваль, голова репрезентативного Комітету українців Франції.
Авіаційними ракетами, "Іскандерами" та ударними безпілотниками атакувала рф цієї ночі Україну, загалом — 77 повітряних цілей.
Партизани провели розвідку на полігоні 126-ї окремої бригади берегової оборони росіян у Криму — там активні навчання.
Щоб пам'ять не стала короткою. На платформі Великої української енциклопедії представлено проєкти "Герої України в російсько-українській війні", "Міста-герої", "Україна — поруйнована спадщина". Що це за проєкти? В чому їх особливість? Як та звідки береться інформація для них? Гостя — Алла Киридон, в.о. директора Державної наукової установи "Енциклопедичне видавництво", докторка історичних наук, професорка.
Збільшилася кількість загиблих внаслідок ранкової атаки російських безпілотників на Суми.
Армія Ізраїлю офіційно заявила про ліквідація лідера "Хезболли" Хасан Насралла.
Цього тижня читаємо такі матеріали, що вийшли у ЗМІ за кордоном:
- Онлайн-портал THE STRATEGIST Австралійського інституту стратегічної політики розмістив колонку колишнього прем’єра Швеції Карла Більдта, який роздумує про бачення миру в Україні з боку західних країн;
- Видання THE NATIONAL INTEREST опублікувало статтю з закликом до США визначитися з тим, що ж для них означає "виграти війну в Україні";
- Автор британського THE NEW STATESMAN розмірковує над тим, чи готовий Захід називати речі своїми іменами і вступити в війну на боці України;
- У THE GUARDIAN вийшла стаття, авторка якої написала про кризу бездомності, яка посилюється в Україні та Європі через війну.
У Кривому Розі Дніпропетровської області під завалами адмінбудівлі виявили тіло чоловіка.
У разі успішної атаки ворога по розподільчих станціях АЕС реакторам нічого не загрожує, — запевняють фахівці.
Цього тижня читаємо такі матеріали, що вийшли у ЗМІ за кордоном:
- Онлайн-портал THE STRATEGIST Австралійського інституту стратегічної політики розмістив колонку колишнього прем’єра Швеції Карла Більдта, який роздумує про бачення миру в Україні з боку західних країн;
- Видання THE NATIONAL INTEREST опублікувало статтю з закликом до США визначитися з тим, що ж для них означає "виграти війну в Україні";
- Автор британського THE NEW STATESMAN розмірковує над тим, чи готовий Захід називати речі своїми іменами і вступити в війну на боці України;
- У THE GUARDIAN вийшла стаття, авторка якої написала про кризу бездомності, яка посилюється в Україні та Європі через війну.
До 9-ти зросла кількість жертв внаслідок удару "Шахедів" по лікарні у Сумах.
Завершився візит до Сполучених Штатів Америки Володимира Зеленського.
Екологічні загрози та зміна клімату у світі — до яких глобальних зрушень це може призвести. Хто такі "кліматичні переселенці" і скільки їх може бути. Гостя — Світлана Краковська, метеорологиня, завідувачка лабораторії прикладної кліматології УкрГМІ ДСНС та НАН України, учасниця 2-ї Української антарктичної експедиції, кандидатка фізико-математичних наук, представниця України до міжурядової групи експертів з питань зміни клімату.
Окупанти обстріляли Покровську громаду на Донеччині, є жертви.
На Рівненщині автоцистерна врізалася у блокпост, загинув поліцейський.
Зміни клімату в Україні: температурні рекорди, посухи, вплив на водні екосистеми. Гість — Віктор Вишневський, гідролог, географ.
Росіяни продовжують перекидати резерви в бік Вугледара.
У Києві відбулась хода до Дня вшанування полеглих Захисників та Захисниць.
Відбувся Рішельє-форум "Публічна служба в умовах війни: переосмислення ідентичності". Гостя — Ірина Жданова, журналістка Українського Радіо.
У Сумах рятувальники завершили рятувально-пошукові роботи на місці ворожого удару.
Верховного лідера Ірану Алі Хаменеї перевезли у безпечне місце.
Про відносини Білорусі з анексованим Кримом та іншими територіями, які перебувають під російською окупацією.
У Росії ліквідували полковника Олексія Коломєйцева — керівника 924 державного центру безпілотної авіації.
Окупанти атакували FPV–дроном житловий будинок в Куцурубській громаді Миколаївщини.
Ювілейний фестиваль ретро авто "10 років Old Car Land", який відбувається 28-29 вересня на території музею "Колеса Історії". На зв'язку — Ірина Жданова, журналістка Українського Радіо.
Названо головні військові цілі росіян.
"Хезболла" офіційно підтвердила загибель лідера руху Хасана Насралла.
Як суспільству впоратися з житловою кризою? Яку політику має провадити держава, щоб допомогти ВПО? У чому полягає політика країн ЄС у житловій допомозі малозабезпеченим громадянам? Гість — Іван Вербицький, директор аналітичного центру Cedos.
Троє людей загинули через обстріл Херсона.
Повторне забруднення води в річках Сейм та Десна не випадкове, — кажуть фахівці.
Чи може Білорусь знову стати цивілізованою європейською країною з демократично обраним президентом? Україна і Білорусь мають величезну спільну історію, в якій не було жодного конфлікту. І ось у ХХІ столітті Білорусь наш ворог. Про Білорусь, колишнього голову ВР РБ Станіслава Шушкевича — Роман Безсмертний, український політикй і дипломатй, Надзвичайний і Повноважний посол України в Республіці Білорусь у 2010-2011 роках.
Російська армія атакувала дроном цивільне авто на Харківщині, є загиблий.
У Києві відбулась хода до Дня вшанування полеглих Захисників та Захисниць.
Чи може Білорусь знову стати цивілізованою європейською країною з демократично обраним президентом? Україна і Білорусь мають величезну спільну історію, в якій не було жодного конфлікту. І ось у ХХІ столітті Білорусь наш ворог. Про Білорусь, колишнього голову ВР РБ Станіслава Шушкевича — Роман Безсмертний, український політикй і дипломатй, Надзвичайний і Повноважний посол України в Республіці Білорусь у 2010-2011 роках.
Пошуково-рятувальні операції в Кривому Розі та Сумах завершено.
"Хезболла" підтвердила смерть свого лідера.
Про авторів державного гімну України – Павла Чубинського й Михайла Вербицького. Що їх спонукало написати вірш "Ще не вмерла"? Чому саме ця пісня стала державним гімном? Й чому перший рядок гімна не можна змінювати за жодних обставин? Гість — Віталій Капранов, письменник.
У росії ліквідували полковника, який займався підготовкою операторів "Шахедів".
На Заході мають докази, що Китай постачав рф зброю для війни проти України.
Про авторів державного гімну України – Павла Чубинського й Михайла Вербицького. Що їх спонукало написати вірш "Ще не вмерла"? Чому саме ця пісня стала державним гімном? Й чому перший рядок гімна не можна змінювати за жодних обставин? Гість — Віталій Капранов, письменник
На Львівщині відсторонили директора дитячого закладу, якого звинувачують у насильстві.
Вп’ятеро збільшилась кількість охочих евакуюватися з Куп'янської громади.
Енергетична допомога світу Україні. Наскільки це зміцнить наші спроможності, як її ефективно використати. Про план енергетичної допомоги від ЄС. Гість — Олександр Харченко, директор Центру дослідження енергетики.
Завтра і післязавтра у Сумах - день жалоби за загиблими внаслідок удару армії рф.
Сирський перебуває на найгарячіших ділянках Східного фронту.
29 вересня в Україні вшановують пам'ять жертв нацистських розстрілів у Бабиному Яру Києва під час Другої світової війни, але саме 28 вересня 1941 року в окупованому гітлерівцями Києві з’явилися оголошення із наказом усім євреям взяти з собою все найцінніше і усім зібратися на Лук'янівці. Гість — Андрій Руккас, кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Володимир Зеленський прокоментував План перемоги.
У Хмельницькому відбулася виставка прапорів з різних військових частин України.
Про Київ, киян, німецьку окупацію і трагедію Бабиного Яру — Лідія Ткаченко, свідок подій 1941 року.
Владислав Бельбас, керівник компанії "Українська бронетехніка" — про те, чи здатна Україна озброїти сама себе?
У Сумах та Кривому Розі завершили пошуково-рятувальну операцію.
На росії ліквідували полковника, який займався підготовкою операторів "Шахедів".
"Укренерго" пропонує збільшити наступного року тариф на передачу електроенергії.
До лютого 2022-го — він третій помічник капітана в морях навколо Африки. З початку повномасштабної Роман Білусяк — доброволець, солдат-кулеметник на псевдо "Моряк" у Чопському прикордонному загоні.
Головні новини дня.
Виробництво "Шахедів" на росії відбувається з майже річним випередженням графіку.
Велоподії задля підтримки ППО. Гостя — Марина Блудша, комунікаційна координаторка U-Cycle (ГО Асоціація велосипедистів Києва).
СБУ затримала топменеджера "Енергоатому" на хабарі.
Кількість випадків домашнього насильства зросла на 80%, порівняно з минулим роком.
Про конкурс есеїв та Нью-Йоркський кемп для дітей Донеччини розповідають його організатори, ментори та учасники.
У США сприйняли План перемоги України з великою зацікавленістю.
Половина всіх укриттів та фортифікацій навколо Чернігова не придатні до використання.
Виставу "І всі-всі-всі", засновану на спогадах, документах, і свідченнях очевидців подій Революції Гідності показали на KharkivMusicFest. Як ми переосмислюємо важливі і трагічні сторінки нашої історії? Гостя — Римма Зюбіна, актриса.
На Слатине скинули чотири авіабомби: кількість постраждалих зросла до шести, троє загиблих.
Вп’ятеро збільшилась кількість охочих евакуюватися з Куп'янської громади.
Володимир Зеленський заявив, що незабаром у форматі "Рамштайну" Україна обговорить наступні кроки разом із союзниками.
Демографічна ситуація в країні. Проблеми, виклики, шляхи їх вирішення? У студії — Олександр Гладун, заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В.Птухи НАН України.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Повертаємось додому зі Сполучених Штатів. Багато завдань за цей візит реалізували. Дякую Президенту Байдену за найбільший за весь час пакет підтримки – майже 8 мільярдів доларів. Це зброя для фронту, і ППО для наших міст, і розширення тренувальної місії F-16. Я представив План перемоги, і ми домовились, що вже незабаром у Німеччині у форматі «Рамштайну» обговоримо наші кроки разом із союзниками. Жовтень – час рішень. Маємо зараз важливе продовження комплексу безпекових угод – тепер декларація G7+ щодо відбудови. Чіткий сигнал, що разом із союзниками відновимо нормальне життя після війни. Більш ніж 30 країн вже з Україною у цьому. Будуть і двосторонні домовленості – будемо збільшувати кількість країн. Дякую Сполученим Штатам і Президенту Байдену за це лідерство. Дякую Конгресу Сполучених Штатів за незмінну двопартійну підтримку і бажання нам допомогти – допомогти виграти. Сенатори, члени Палати представників – всі, хто бачить, як багато можемо зробити разом. Ми отримали повну підтримку стратегії наближення миру – миру завдяки силі. Як і було важливо для України, провели зустрічі з обома кандидатами у Президенти США. Зустріч з Камалою Гарріс – всі важливі акценти прозвучали, майже годинна розмова. Зустріч з Дональдом Трампом – це друга наша зустріч з дев’ятнадцятого року, і саме зараз, коли так важливо. Дякую за увагу до деталей нашого Плану перемоги. Дякую всім, хто допомагає зупиняти російський терор і хто розуміє, що лише силою можна примусити Росію поважати правила і дотримуватись базових документів світу. Життя базується на принципах і законі тоді, коли не можна його зруйнувати насильством. Саме тому так потрібна єдність. Єдність союзників, єдність світу, щоб зупинити Росію, цю війну і гарантувати справжній чесний мир. Мир, якого Україна хоче більше, ніж будь-хто у світі, і який обовʼязково буде. Слава Україні!