У Запоріжжі пролунали вибухи.
Оновлена інформація на фронті.
Ворог вдарив по Конопу на Сумщині.
Демографічна ситуація в країні. Проблеми, виклики, шляхи їх вирішення? У студії — Олександр Гладун, заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В.Птухи НАН України.
У Запоріжжі шестеро поранених і зруйновані будівлі.
Ситуацію на Харківському напрямку.
У двох селах на Сумщині у річці — помутніла вода.
ВР ухвалила в цілому законопроєкт про перезавантаження митниці. Гостя — Тетяна Острікова, експертка громадської ради при державній митній службі, народна депутатка України у Верховній Раді України VIII скликання.
Держслужбовцям, військовим та працівникам критичної інфраструктури заборонили Telegram на службових гаджетах. Гість — Трохим Бабич, викладач факультету інформатики Національного університету "Києво-Могилянська Академія".
Україна консультується з партнерами щодо постачання винищувачів.
Європа має переосмислити відносини з росією після війни в Україні — заявив Макрон.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Ігри Нескорених: хто буде представляти Україну? Гість — Ігор Олійник, ветеран ЗСУ, учасник збірної Ігор Нескорених.
"Аудіокнижка". Наталія Хаммоуда, "Звір. Історія одного життя". Сторінки повісті.
"Хвилина класики".
Підпал автівок українських військових, за якою схемою діють ворожі спецслужби?
TikTok заблокував 37 акаунтів, пов'язаних з російською пропагандою.
Його по праву вважають найбільшим та найоригінальнішим українським мислителем другої половини 19 сторіччя – мислителем, чиї праці в 1870-80-ті роки гучно лунали не тільки обабіч Дніпра на підросійській та підавстрійській частинах роз’єднаної України, але й у цілій Європі. Йдеться про видатного історика та філософа, громадського діяча й видавця Михайла Драгоманова, який був рідним братом Олени Пчілки й дядею Лесі Українки.
Який суспільний лад пропонував мислитель для українців? Яким він бачив майбутнє України в контексті майбутнього Європи та світу? Й чому далеко не всі сучасники були ладні сприйняти його ідеї?
Його по праву вважають найбільшим та найоригінальнішим українським мислителем другої половини 19 сторіччя – мислителем, чиї праці в 1870-80-ті роки гучно лунали не тільки обабіч Дніпра на підросійській та підавстрійській частинах роз’єднаної України, але й у цілій Європі. Йдеться про видатного історика та філософа, громадського діяча й видавця Михайла Драгоманова, який був рідним братом Олени Пчілки й дядею Лесі Українки. Який суспільний лад пропонував мислитель для українців? Яким він бачив майбутнє України в контексті майбутнього Європи та світу? Й чому далеко не всі сучасники були ладні сприйняти його ідеї?
З’явилися нові супутникові знімки зі складу в Торопцях.
Акція "Не мовчи полон вбиває" відбулася у Миколаєві.
Мінекономіки запустило інформкампанію, покликану подолати розрив у оплаті праці між чоловіками та жінками. Чи дійсно цей розрив суттєвий, враховуючи загальний кадровий голод в країні через війну? Про які сфери тут насамперед можна говорити? Про "нетипові" для жінок професії, на які вони зараз подаються (як-от водійки метро, електротранспорту тощо). Гість — Сергій Марченко, засновник рекрутингової агенції "Борщ", провідний експерт ринку праці.
Театр ім. І.Франка інтегрував Дія.Підпис, щоб верифікувати продажі. Чи вдається контролювати ситуацію театру і чи стало після цього легше купити квитки на бажані вистави? Коментує Євген Нищук, генеральний директор-художній керівник театру.
До 95-річчя Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо відбудеться серія концертів. Коли їх можна буде відвідати і чиї твори почути? Гість — Володимир Шейко, художній керівник та головний диригент оркестру Українського Радіо, народний артист України.
Графіки відключень світла сьогодні не задіюватимуться.
Президент України з Першою леді прибули до США.
Насіння льону і чіа: корисні суперфуди чи небезпечні та розпіарені продукти? Рекомендації та застереження щодо вживання. Гості: лікарка-дієтологиня, членкиня асоціації дієтологів України та Британської Асоціації дієтологів Галина Слобода-Яготенко та голова ради директорів "Асоціації розвитку льонарства і коноплярства України" Віра Ульянченко.
Зросла кількість поранених внаслідок російської атаки на Запоріжжя.
Зеленський розпочав візит до США з відвідин оборонного заводу у Пенсильванії.
Підвищення податків та інфляція: чого очікувати найближчим часом. Гість — Андрій Дубас, голова Асоціації українських банків.
Російські війська вдарили КАБами по Запоріжжю.
У річці Сейм фіксують повторне забруднення води.
23 вересня відзначається Міжнародний день жестових мов, покликаний звернути увагу на їхнє значення в житті багатьох мільйонів людей з вадами слуху. Пам'ятну дату було проголошено Генасамблеєю ООН у грудні 2017 року.
У Міносвіти поскаржилися на Національний авіаційний університет через обовʼязковий тест з англійської. В НАУ відповіли, що це потрібно для отримання сучасної освіти. Наскільки такі умови правильні і законні з точки зору нового законодавства і вимог освіти? Чи можливо у сучасному світі досягти успіху без англійської і що робити тим, хто вивчав у виші чи школі інші мови? Гість — Микола Скиба, експерт програм освіти Українського інституту майбутнього, керівник напрямку "Розширення освітньої пропозиції" в проєкті EdUP.
На зв'язку — Іван Бобров, тренер з англійської мови, мовний коуч — про те, як в сучасному світі можна швидше вивчити англійську і як визначити оптимальний для своєї роботи рівень.
Черговий фейк, який можна зустріти в соцмережах — про субсидію у розмірі 7300 грн, яку начебто роздають будь-кому для компенсації витрат через вимкнення світла.
13 людей дістали поранення внаслідок російських атак по Запоріжжю.
Окупанти намагаються оточити Вугледар на Донеччині.
Про ситуацію на фронті на понеділок. Ураження складів зброї в рф, що і де зберігалося та коли відчуємо наслідки їх знищення? Що в новому пакеті допомоги від США та які ще можливості допомоги залишаються до кінця року у наших партнерів? Гість — Денис Попович, військовий оглядач.
16 людей дістали поранення внаслідок російських атак по Запоріжжю.
Зеленський розпочав візит до США з відвідин оборонного заводу у Пенсильванії.
Київ на деякий час очолив антирейтинг міст світу з найбруднішим повітрям. Так само проблеми з повітрям відчули й у інших містах (Конотопі, Луцьку й Харкові). З чим пов'язана така ситуація? Це тимчасове явище чи характерне для осінньої пори? Як впливає сезонність на зміни в якості повітря? Гість — Андрій Вагін, експерт у галузі захисту довкілля.
16 людей дістали поранення внаслідок російських атак по Запоріжжю.
Впродовж минулого тижня росія застосувала проти українців понад 900 КАБів.
Благодійний секонд хенд: допомога нужденним чи непоганий заробіток? Хто заробляє на вживаних речах? Чи дійсно благодійні фонди допомагають малозабезпеченим? І наскільки бізнес на секонд хенді є прибутковим? Які загрози від іноземного секонд хенду вітчизняним виробникам? Гостя —Тетяна Ізовіт, керівниця "Української асоціації підприємств легкої промисловості". На зв'язку — Юрій Ліфансе, координатор Спільноти Святого Егідія в Україні.
16 людей постраждали внаслідок атаки росіян по середмістю Запоріжжя.
У Києві та околицях знову спостерігається тимчасове погіршення якості повітря.
Благодійний секонд хенд: допомога нужденним чи непоганий заробіток? Хто заробляє на вживаних речах? Чи дійсно благодійні фонди допомагають малозабезпеченим? І наскільки бізнес на секонд хенді є прибутковим? Які загрози від іноземного секонд хенду вітчизняним виробникам? Гостя —Тетяна Ізовіт, керівниця "Української асоціації підприємств легкої промисловості". На зв'язку — Юрій Ліфансе, координатор Спільноти Святого Егідія в Україні.
16 людей постраждали внаслідок атаки росіян по середмістю Запоріжжя.
Зеленський розпочав візит до США з відвідин оборонного заводу у Пенсильванії.
Без емоцій про кредити. Гостя — Яна Федоряка, наставниця для жінок та фінансових тренерів, ведуча ігор Кешфлоу та Ліла.
Російські війська вдарили КАБами по Запоріжжю.
На фронті протягом минулої доби зафіксовано 162 бойових зіткнення.
Без емоцій про кредити. Гостя — Яна Федоряка, наставниця для жінок та фінансових тренерів, ведуча ігор Кешфлоу та Ліла.
Зросла кількість постраждалих внаслідок атаки росіян по середмістю Запоріжжя.
У Києві та околицях знову спостерігається погіршення якості повітря.
Підсумки Нацвідбору Дитячого Євробачення. Стартував прийом заявок на Нацвідбір "дорослого" Євробачення. Гостя — Оксана Скибінська, голова делегації України на Євробаченні.
Оперативно-бойова група російської розвідки готувала захоплення Одеси.
Українські десантники прорвали ще одну ділянку на російському кордоні.
Чи вдалося Україні посилити співпрацю з країнами Латинської Америки. Гість — Іван Фечко, експерт програми дослідження Латинської Америки Ради зовнішньої політики "Українська призма".
Окупаційні війська обстріляли Куп'янськ на Харківщині, є загибла.
У Верховній Раді зареєстровано постанову про виключення депутата Андрія Одарченка зі складу антикорупційного Комітету ВР.
Сьогодні — день народження видатної української оперної співачки Соломії Крушельницької. Про що нам говорить її останнє пристанище — помешкання у Львові, яке стало музично-меморіальним музеєм? Гість — Тарас Демко, директор Музично-меморіального музею С.Крушельницької у Львові.
Журналісти дізналися, які пункти містить План перемоги Президента Володимира Зеленського.
Російські війська ударили по Старому Салтову на Харківщині, є поранені.
Цього тижня ВР ухвалила в цілому законопроєкт про перезавантаження митниці. Гостя — Тетяна Острікова, експертка громадської ради при державній митній службі, народна депутатка України у Верховній Раді України VIII скликання.
Президент Володимир Зеленський отримав нагороду від Американської академії досягнень.
Окупанти атакували з безпілотника Кіндійку поблизу Херсона.
Президент Зеленський прибув до США: з чого розпочався його візит? Чого чекаємо від цієї поїздки? Які плани і сподівання маємо від зустрічей з американськими політиками, Байденом та кандидатами в президенти? Гість — Ярослав Макітра, політолог, експерт дослідницької кампанії "Соціополіс".
У Кривому Розі сьогодні день жалоби за трьома жертвами атаки російської армії 21 вересня.
В Умані посилено заходи безпеки. Чому?
Приватизація держбанків — ухвалено закон? Законопроєкт про це очікує на друге читання у Верховній Раді. Хто і коли? Гість — Руслан Кисляк, журналіст РБК-Україна.
Часто живуть без газу, води та світла через постійні обстріли люди у містечках та селах Донбасу.
На Львівщині викрили керівника міжрегіонального управління Мін’юсту, який змушував в'язнів працювати на комерсантів.
Кандидатка у президенти США від Демократичної партії Камала Гарріс випереджає свого опонента-республіканця Дональда Трампа в опитуваннях на 5 пунктів
Як розпізнати російські групи та сторінки, які маскуються під українські. Гостя — Альона Романюк, засновниця ініціатив про дезінформацію "НотаЄнота". та "По той бік путінської брехні".
Інтенсивність атак росіян на Покровському напрямку зменшилася.
Акторка Рита Бурковська приєдналася до лав ЗСУ.
Зелена сертифікація будівельних обʼєктів. Гість — Роман Пучко, CEO громадської організації ReThink.
У Тернополі та Черкасах затримали ще трьох підпалювачів військових авто.
Україна може отримати три пускові установки до ЗРК "Patriot" від Нідерландів.
Важливість відкритих даних в екологічній сфері. Гостя — Ірина Черниш, голова ГО "SaveDnipro".
Російські війська обстріляли село Шахове Донецької області, серед поранених — діти.
Засідання у справі ексрозвідника Романа Червінського про хабар перенесли на жовтень.
Ігор Шолтис, військовослужбовець батальйону "Нахтіґаль" —про штурм Збройних Сил на Курщині.
Нардепу Андрію Одарченку обрано запобіжний захід.
У Гаазі розпочалися слухання по суті справи про порушення росією Морської конвенції.
Що таке Парламентська Асамблея Ради Європи? Для чого її створили, які задачі вирішує? Для чого Україна має там доволі представницьку делегацію з 12 народних депутатів? Ці питання доволі слушні з огляду на те, як за останні кілька років дискредитували себе великі й поважні міжнародні організації на кшталт ООН. Говоримо про ПАРЄ з депутатом Верховної Ради України, президентом Комітету ПАРЄ з міграції, біженців та переміщених осіб Олексієм Гончаренком.
На Херсонщині російські окупанти скинули вибухівку з безпілотника на мирного жителя.
До Умані прибули вже більше 1500 паломників-хасидів.
Що таке Парламентська Асамблея Ради Європи? Для чого її створили, які задачі вирішує? Для чого Україна має там доволі представницьку делегацію з 12 народних депутатів? Ці питання доволі слушні з огляду на те, як за останні кілька років дискредитували себе великі й поважні міжнародні організації на кшталт ООН. Говоримо про ПАРЄ з депутатом Верховної Ради України, президентом Комітету ПАРЄ з міграції, біженців та переміщених осіб Олексієм Гончаренком.
В районі Глибокого на Харківщині росіяни здійснили перегрупування штурмових груп.
В Умані від сьогодні посилено заходи безпеки — до міста вже прибули близько півтори тисячі хасидів.
Повістки через пошту: яка відповідальність загрожує тим, хто відмовився її брати чи зробив вигляд, що його немає вдома. А якщо неправильно оформлені поштові відправлення чи загрожує відповідальність в такому разі? Чи законне таке поштове вручення повісток? Як та ким, згідно з законом, мають вручатись повістки. Гостя — Тетяна Книш, керівниця адвокатського обʼєднання "Vector".
Коли буде демобілізація в армії та що гальмує цей процес.
В Україні зупинили призов обмежено придатних чоловіків до 25 років: він можливий лише за письмовою згодою.
Кожен другий боєприпас на фронті — українського виробництва.
Операція з пейджерами. Як ізраїльські військові дистанційно підірвали кілька тисяч одиниць обладнання бойовиків Хезболи. Гість — Костянтин Корсун, експерт з кібербезпеки.
Українські десантники здійснили ще один прорив кордону з росією.
рф, ймовірно, намагалася зімітувати атаку на Хмельницьку АЕС.
Візит Зеленського до США. Чим він відрізняється від попередніх візитів Президента України до Америки. Зокрема, в контексті результатів та домовленостей. Про що і як треба говорити Зеленському на Генеральній асамблеї ООН. Чи отримає Україна дозвіл на використання американської далекобійної зброї. Гість — Петро Олещук, доктор політичних наук.
У Комітеті ВР анонсують підвищення зарплат митникам та реформи митниці.
ДСНС повідомляє про 18 великих пожеж у 7 областях України.
Проєкт бюджету-2025. Про його основні параметри. Пріоритетні видатки і як фінансуватимуть соціальну сферу. Гроші на дороги: чому уряд вирішив наповнити дорожній фонд і чи доцільно? Кому збільшать фінансування, а кому зменшать. Як може змінитися документ до голосування. Гість — Олександр Крамаренко, головний редактор журналу "Деньги".
Засідання у справі ексрозвідника Романа Червінського перенесли на жовтень.
Україну на Дитячому Євробаченні представлятиме Артем Котенко.
У росії вибухнула міжконтинентальна ракета "Сатана" чи "Сармат". Про це повідомляють OSINT-аналітики. Що відомо про цю ракету і загалом про ракетно-ядерні програми рф. Гість — Олександр Кочетков, політолог, експерт з ракетно-ядерного озброєння.
Володимир Зеленський прибув з візитом до США.
Українські десантники прорвали ще одну ділянку російського кордону в Курській області.
В Україні вирує 18 масштабних пожеж у 7 областях.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Черговий фейк, який можна зустріти в соцмережах — про субсидію у розмірі 7300 грн, яку начебто роздають будь-кому для компенсації витрат через вимкнення світла.
Головні новини дня.
Ситуація на Курському напрямку і на інших ділянках фронту. Гість — Роман Погорілий, співзасновник проєкту DeepState, військовий аналітик.
Володимир Зеленський у Нью-Йорку зустрівся із канцлером Німеччини.
Закон щодо заборони російської церкви в Україні набув чинності.
Нове життя вимушених переселенців. Як кримчани розвивають власну справу під час війни? Та як у цьому може допомогти держава.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
У ці дні виповнюється 35 років 1-му фестивалю "Червона рута" (17-24 вересня 1989). Чому його можна вважати першим Майданом? На зв'язку: Тарас Курчик, наймолодший лауреат 1-го фестивалю "Червона рута", нині — заступник генерального директора Львівської національної опери; Анатолій Калениченко, автор творчої концепції фестивалю "Червона рута", кандидат мистецтвознавства.
Президент Ірану заявив, що "прагне переговорів із Заходом" щодо війни в України.
З 2027 року старшокласники в Україні будуть навчатися на рік довше.
Епоха змін. Історія економічних криз усіх часів і народів
Українська економічна криза 1990-х: наслідки розвалу радянської імперії довжиною у десятиліття. Гості: Віталій Паздрій, доцент кафедри бізнес-економіки та підприємництва Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана; Олександр Савченко, доктор економічних наук, професор, ректор Міжнародного інституту бізнесу; Тетяна Гайдай, професорка кафедри економічної теорії, макро- і мікроекономіки економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Руслана Артим, членкиня жіночої ділової палати та власниця бізнесу; Людмила Калабуха, бізнес-тренерка та почесна амбасадорка ООН в Україні з розвитку жіночого підприємництва.
Епоха змін. Історія економічних криз усіх часів і народів
Українська економічна криза 1990-х: наслідки розвалу радянської імперії довжиною у десятиліття. Гості: Віталій Паздрій, доцент кафедри бізнес-економіки та підприємництва Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана; Олександр Савченко, доктор економічних наук, професор, ректор Міжнародного інституту бізнесу; Тетяна Гайдай, професорка кафедри економічної теорії, макро- і мікроекономіки економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Руслана Артим, членкиня жіночої ділової палати та власниця бізнесу; Людмила Калабуха, бізнес-тренерка та почесна амбасадорка ООН в Україні з розвитку жіночого підприємництва.
Володимир Зеленський у Нью-Йорку зустрівся із канцлером Німеччини.
Графіки відключень світла завтра не задіюватимуться.
Хто нині опікується питаннями забезпечення рівних прав та можливостей для усіх жителів Запоріжжя, які належать до маломобільних груп? Скільки сходинок на шляху до безбар'єрності має пройти місто? Про це розповість журналіст Запорізької регіональної редакції Українського Радіо Олександр Пашненко.
Благодійний секонд хенд: допомога нужденним чи непоганий заробіток? Хто заробляє на вживаних речах? Чи дійсно благодійні фонди допомагають малозабезпеченим? І наскільки бізнес на секонд хенді є прибутковим? Які загрози від іноземного секонд хенду вітчизняним виробникам? Гостя —Тетяна Ізовіт, керівниця "Української асоціації підприємств легкої промисловості". На зв'язку — Юрій Ліфансе, координатор Спільноти Святого Егідія в Україні.