Росіяни запустили дрони цієї ночі.
У Парижі завершилась Паралімпіада, Україна на 7-му місці.
Ситуація в енергетиці і як на неї впливають можливі кадрові зміни в "Укренерго". Гість — Олексій Кучеренко, член фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.
Кабмін вирішив зберегти пільговий тариф на газ для виробників тепла й побутових споживачів. А чи вистачить газу власного видобутку для проходження опалювального сезону? Гість — Роман Ніцович, директор з досліджень аналітичного центру "Діксі Груп".
Про ситуацію на фронті, евакуацію людей із Покровська та традиційну акцію “Не мовчи, полон вбиває”.
Охочих приєднатись до БРІКС стало більше. Слідом за Туреччиною та Азербайджаном про своє рішення вступити до проросійського альянсу оголосила Малайзія. Про причини і можливості, які спонукали до таких рішень ці держави. І як це вплине на геополітичні та економічні процеси у світі? Гостя — Наталія Бутирська, магістерка зовнішньої політики, експертка з питань Східної Азії.
Ротація кадрів або так зване "перезавантаження" влади. Гість — Ігор Рейтерович, політолог, кандидат політичних наук.
Понад 180 цивільних українців загинули у серпні через російські обстріли.
Росіяни вдарили по Дергачах, є загибла та постраждалі.
За три тижні запрацює система з регулювання обігу медичного канабісу.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Як видобування корисних копалин сформувало суспільство на сході України та про маніпуляції щодо видобування золота в Антрацитівському районі. На зв'яку — Олександр Набока, доктор історичних наук, професор, краєзнавець.
"Аудіокнижка". Брати Капранови, "Паперові солдати".
"Хвилина класики".
Що відбувається на фронті?
План перемоги для України: кому планують представити?
Вибори у США. Хто лідирує за опитуваннями?
Підсумки чергового засідання у форматі "Рамштайн" та ключові рішення союзників. Гість — Олександр Леонов, виконавчий директор центру прикладних політичних досліджень "Пента".
Парламент погодив законопроєкт про заборону використання пальмової олії у деяких продуктах, зокрема у дитячому харчуванні. Яких продуктів це торкнеться та як це контролюватимуть. Гостя — Олена Сидоренко, професорка кафедри товарознавства і фармаці Державного торговельно-економічного університету.
"Укрзалізниця" змінює маршрути поїздів, будуть затримки у русі.
Підготовка до опалювального сезону триває.
Світло у понеділок не вимикатимуть.
Акторська майстерність для ветеранів у Києві. Що планують організовувати засновники студії для ветеранів і коли можна побачити їхні виступи? Будемо зʼясовувати із засновником театру-студії BEAT, корпоративним тренером з публічних виступів Михайлом Міскуном і ветераном ДШВ ЗСУ Володимиром Тукою.
Шведський диригент Деніел Ханссон готує у Львові новий концерт спільно з Львівським органним залом. Коли його можна буде почути? Дізнаємося у директорів Львівського органного залу Івана Остаповича і Тараса Демка.
Воду з Дніпра щодня перевіряє екоінспекція.
Паралімпіада у Парижі завершилась, українці здобули 82 медалі.
Небезпечні наслідки безсоння: як люди власноруч повільно вбивають себе недосипанням? Як коригувати цей стан, зважаючи на нічні терористичні атаки росії на мирні міста? Які безпечні препарати та продукти допоможуть збалансувати сон? Гості: Юрій Погорецький, головний лікар лабораторії сну, сомнолог, кардіолог, кандидат медичних наук, президент Асоціації медицини сну; Віта Іванків, лікарка-дієтологиня.
У Харкові росіяни поцілили КАБом у приватні будинки.
У МЗС прокоментували вторгнення російських дронів у Латвію та Румунію.
Нова тактика російських обстрілів: багатогодинні дронові атаки, під час яких шахеди постійно “кружляють” і не ціляться ні на що конкретне. Чого намагаються цим досягти росіяни. Гість — Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-правових досліджень.
Погуляли так погуляли: як через танці на столах примусили звільнитися керівництво Рівненського протипухлинного центру. Сталося це після того, як соцмережі збурило відео, де працівники цього центру танцюють на столах у ресторані після міжнародної науково-практичної конференції. Гостя — Ганна Хіночик, журналістка Агенції журналістських розслідувань "Четверта влада".
Яким зараз є усиновлення в Україні. Як зберегти баланс між доступністю усиновлення і достатнім контролем та перевіркою прийомних батьків, особливо на початку? Які зараз кроки треба пройти українцям, які хочуть усиновити дитину? Гість — Леонід Лебедєв, засновник благодійної організації "Зміни одне життя", радник Міністра соціальної політики з питань сімейних форм виховання у 2019-2020 рр., батько прийомних дітей.
Вночі ворог кількома хвилями БпЛА атакував Київ, всі дрони знищили.
Курська операція позбавила РФ можливості маневру на Покровському напрямку.
Місто Глухів: історія і сьогодення. День народження Івана Котляревського.
Останнім часом у соцмережах, зокрема TikTok, набувають популярності відео, в яких обіцяють виплати дітям війни в розмірі 15 тисяч гривень щомісяця. У таких відео посилаються на закон, який нібито починає діяти з 1 вересня нинішнього року, і там же закликають заходити на портал "Дія" і оформлювати статус "дитина війни", аби отримати виплату. Однак ця інформація є неправдивою та спрямованою на введення користувачів в оману. Чому саме такі фейки з'являються та як не стати жертвою дезінформації? Про це ми розпитали експертку Альону Романюк, редакторку фактчекерського проєкту "НотаЄнота" та викладачку Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Президент США Джо Байден зустрінеться цього тижня з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Страмером, серед іншого, обговорюватимуть підтримку України.
Новопризначений глава МЗС Андрій Сибіга оголосив про перші кадрові рішення.
Оперативна ситуація на фронті на початок тижня, підсилення від союзників після "Рамштайну" і візиту Зеленського в Німеччину. Гість — Олексій Гетьман, військовий аналітик.
Силам оборони вдалося зупинити російських окупантів на Покровському напрямку.
Дональд Трамп і Камала Гарріс мають майже однакові рейтинги.
В Україні оновили механізм страхування поїздки автомобільним та міським електричним транспортом. Що змінилося у страховому договорі? Що це означає для пасажира /водіїв/ перевізників? Як отримати страховку за шкоду, заподіяну під час поїздки? Гість — Вячеслав Черняховський, генеральний директор Асоціації "Страховий бізнес" (АСБ) – об'єднання учасників страхового ринку України.
Уночі сили ППО збили шість з восьми безпілотників та дві із трьох керованих авіаційних ракет.
У французькому Парижі завершилася змагальна програма Паралімпійських ігор 2024.
Про "індекс борщу": як зміниться вартість улюбленої української страви за підсумками збору врожаю? Яка ситуація з заготівлею овочів і зберіганням? Гість — Максим Гопка, аналітик Українського клубу аграрного бізнесу.
Минулої доби на лінії фронту відбулося 164 бойові зіткнення.
Електронна система для контролю обігу медичного канабісу незабаром розпочне роботу в Україні.
Про "індекс борщу": як зміниться вартість улюбленої української страви за підсумками збору врожаю? Яка ситуація з заготівлею овочів і зберіганням? Гість — Максим Гопка, аналітик Українського клубу аграрного бізнесу.
Незабаром будуть відомі результати розслідування щодо авіакатастрофи винищувача F-16 в Україні.
На Куп”янському відтинку фронту ситуація залишається стабільною.
Що мають знати про гроші батьки, щоб навчити фінансовому життю дітей? Гостя — Юлія Левін, фінансовий коуч.
Харків частково знеструмлено через нічний удар рф.
У ДТП загинув радник голови Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України Ярослав Олійник.
Що мають знати про гроші батьки, щоб навчити фінансовому життю дітей? Гостя — Юлія Левін, фінансовий коуч.
На Львівщині внаслідок ДТП загинув водій автобуса, дев’ятеро пасажирів доставлені у лікарню.
Встановив "відеопастки" для коригування ударів по Києву: СБУ затримала агента воєнної розвідки РФ.
Завершилася Паралімпіада: підбиваємо підсумки. Гість — Костянтин Дульцев, спортивний коментатор Українського Радіо і Радіо Промінь.
У місті Лубни чоловік підірвав гранату біля вхідних дверей супермаркету. Є поранені.
Дональд Трамп заявив, що образився на путіна, який підтримав Камалу Гарріс.
Яким чином створити безпечний простір у соцмережах? Гостя — Анастасія Дьякова, засновниця ГО #stop_sexтинг.
У Нікополі через російський обстріл загинула неповнолітня.
Сили оборони вперше збили дрон росіян на висоті понад 3600 метрів.
80-і роковини депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках. На зв'язку: Катерина Чаплик, представниця ГО "Київське товариство "ЛемКиїв"; Лариса Дедюх, голова ГО Київське ветеранське правозахисне товариство депортованих українців "Холмщина" імені М.Грушевського.
Українські війська посилили оборону на Покровському напрямку.
Російські війська за останню добу атакував енергетичні обʼєкти у семи областях України.
Про кібератаки та дезінформацію. Яким чином ці фактори синхронно дестабілізують цифровий простір України в умовах російської агресії. Ці виклики дослідили в Центрі демократії та верховенства права. Гість — Ігор Розкладай, заступник директора Центру демократії та верховенства права.
Російські окупанти вдарили по Купʼянську, є поранені.
У Києві відкрили центр розшуку зниклих безвісти за особливих обставин.
Пляма із забрудненням з Десни, яка рухається до Києва, може становити загрозу для 60% міста. Про небезпеку і збитки для екології, як зменшити наслідки? Якими небезпечними речовинами труять наші річки і повітря? Гість: Юрій Костенко, народний депутат України п'яти скликань, міністр охорони довкілля та ядерної безпеки 1992-1998 рр.
Вищий антикорупційний суд продовжив ексголові Верховного Суду Всеволоду Князєву строк дії покладених на нього обов’язків.
Системи митного оформлення у Польщі відновлено.
Мінкульт пропонує включити до програми "Національний кешбек" придбання книжок і послуги книгарень. Наскільки це може стати стимулом для читачів і підтримкою для видавців та книгарень? Про те, чи активно зараз читають українці: які книги, автори і жанри користуються попитом? Підсумки фестивалю KyivBookFest. Гість — Владислав Кириченко, засновник видавництва "Наш формат", організатор KyivBookFest.
У Чорнобильській зоні відчуження розгорається пожежа з новою силою.
Харківська ОВА спростувала інформацію про захоплення росіянами села Синьківки на Куп’янському.
За які правопорушення можливий штраф від ТЦК, звідки дізнатися про накладення штрафу та у якому випадку є сенс його оскаржувати. Гість — Роман Кичко, адвокат.
Суд продовжив тримання під вартою чотирьом підозрюваним у постачанні неякісного одягу для ЗСУ.
У Литві готують національний план масової евакуації громадян.
За які правопорушення можливий штраф від ТЦК, звідки дізнатися про накладення штрафу та у якому випадку є сенс його оскаржувати. Гість — Роман Кичко, адвокат.
Російська армія продовжує застосовувати проти українських оборонців хімічну зброю.
Київ готується до можливого погіршення якості води.
2 роки тому почалося звільнення Харківщини від російських окупантів. Журналістка Українського Радіо Вікторія Будан спілкувалася з одним із визволителів з позивним "Сталь".
Українські військові зупинили російський наступ на Сумщину.
В одній зі столичних шкіл зареєстрували спалах гострої кишкової інфекції.
Про інтерв'ю з військовим експертом Ксав'є Тітельманом щодо ситуації на передовій.
Російська армія завдала авіаційного удару по Сумщині.
У Житомирі люди вийшли на вулиці з вимогою щоденно дотримуватися загальнонаціональної хвилини мовчання.
В Україні запустили послугу онлайн-одруження через додаток "Дія".
Історичні зв'язки України та Австрії. Цікаві, часом невідомі факти про українські пам'ятки на австрійських землях розповідають два історики — віденський архітектор, пластун-сеньйор Тарас Піняжко і киянин Володимир Литвин.
Новий пакет військової допомоги для України готує Швеція.
Українські військові зупинили російський наступ на Сумщину.
Історичні зв'язки України та Австрії. Цікаві, часом невідомі факти про українські пам'ятки на австрійських землях розповідають два історики — віденський архітектор, пластун-сеньйор Тарас Піняжко і киянин Володимир Литвин.
Забруднена вода з річки Сейм потрапила до Десни і дісталася Чернігова, чи є загроза для мешканців?
За перший тиждень роботи програми "Національний кешбек" українці відкрили 800 тисяч карток, у чому особливість?
Іранські балістичні ракети, що це за зброя і скільки її? Гість: Валерій Романенко, кандидат історичних наук, авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації ім. О.К. Антонова.
Іран передав росії балістичні ракети для війни проти України.
Google заборонив створювати нові акаунти на російські номери.
Українське кіно на Венеційському кінофествиалі та протидія російській пропаганді. Гість — Дмитро Десятерик, кінокритик, оглядач видання "Детектор Медіа".
Рух отруєної води з Сейму та Десни в напрямку столиці сповільнюється.
МОН затвердило перелік територіальних громад за рівнем безпеки.
Мистецтво виживання Дениса Шмигаля. Завдяки чому йому вдалося лишитися на посаді після останніх масштабних змін в уряді і які можливості впливати на ситуацію в країні у Шмигаля ще залишаються. Гість: Тарас Загородній, керуючий партнер Національної антикризової групи.
У трьох населених пунктах Шосткинського району на Сумщині оголошену обов'язкову евакуацію.
Кабінет Міністрів розширив програму "Власна справа".
Міністерство оборони України, робота на перемогу та контакти з союзниками. Гостя: Олена Трегуб, виконавча директорка Незалежної антикорупційної комісії (НАКО), членкиня Антикорупційної ради при Міністерстві оборони України.
У Часовому Яру ЗСУ тримають оборону на руїнах міста.
Керівник Бучанського ТЦК вніс заставу в 1 млн, але отримав нову підозру — в незаконному збагаченні.
У яку гру грає Азербайджан з Україною і Росією. Гість: Роман Кот, журналіст Українського Радіо.
ЗСУ зупинили російський наступ на Сумщину.
Забруднена вода з річки Сейм потрапила до Десни і тепер дісталася Чернігова, чи є загроза для мешканців?
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Останнім часом у соцмережах, зокрема TikTok, набувають популярності відео, в яких обіцяють виплати дітям війни в розмірі 15 тисяч гривень щомісяця. У таких відео посилаються на закон, який нібито починає діяти з 1 вересня нинішнього року, і там же закликають заходити на портал "Дія" і оформлювати статус "дитина війни", аби отримати виплату. Однак ця інформація є неправдивою та спрямованою на введення користувачів в оману. Чому саме такі фейки з'являються та як не стати жертвою дезінформації? Про це ми розпитали експертку Альону Романюк, редакторку фактчекерського проєкту "НотаЄнота" та викладачку Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Головні новини дня.
Російська Федерація відчує на собі наслідки війни проти України, адже вона воює власним коштом і зазнає великих втрат. Про це в інтерв'ю "Радіо Хартія" сказав начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов. Чи зараз РФ відчуває економічні проблеми? Гість — Іван Ус, кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень.
Пляма із забрудненням з Десни, яка рухається до Києва, може становити загрозу для 60% міста.
Чи вимикатимуть завтра світло.
Черговий навчальний рік в окупації: як росіяни впливають на школярів і студентів, для чого використовують табори для українських дітей.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
День пам’яті українців – жертв примусового виселення з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках та 80-ті роковини початку депортації українців з цих територій України. Гість — Володимир Тиліщак, заступник голови Українського інституту Національної пам'яті.
Ворог перебуває за 8 кілометрів від Покровська.
Підручники без Криму відкликають.
Епоха змін. Історія економічних криз усіх часів і народів
Велика депресія (1929-1939): як "ревучі двадцяті" обернулися найбільшим у світі економічним піке? Падіння американської економіки, що призвело не тільки до значного зниження виробництва, зайнятості та добробуту населення, а й змусила американців масово вистрибувати з вікон через крах фондового ринку. Гості: Марія Кравченко, кандидатка історичних наук Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Антон Процюк, історик-американіст; Віталій Шапран, кандидат економічних наук, фінансовий аналітик, ексчлен ради Національного банку України.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!
Провів Ставку. Кілька ключових питань. Захист енергетики від російських ударів. Захист наших позицій на фронті. Детально розібрали постачання у війська артилерії, включно з нашими «богданами», та забезпечення наших бригад технікою. Щодо енергетики є чіткі терміни та вимоги щодо кожного об’єкта, щодо фізичного захисту та щодо прикриття з повітря. Потрібен абсолютно такий же чіткий підхід до реалізації всіх необхідних заходів. Відповідальність за це виключно персональна – і за будівництво захисту, і за роботу ППО. Детально працюємо й щодо комплектації наших бойових бригад і бригад резерву. Окремо сьогодні була доповідь міністра оборони України Умєрова за результатами «Рамштайну» та його перемовин із партнерами. Всі досягнуті домовленості мають бути реалізовані максимально швидко. Те, що потрібно у вересні, має бути поставлено у наші війська саме у вересні. Те, про що ми домовилися на інші місяці, теж має бути вчасно. Від якості логістики в постачанні та виконання всіх обіцянок партнерами прямо залежить перебіг війни. Була сьогодні й детальна суто військова доповідь Головкома Сирського. Передусім про донецькі напрямки. Дякую всім нашим підрозділам на фронті, які забезпечують повне виконання завдань та справді стійко відбивають російські штурми й відновлюють наші позиції. Це важливо. Так само важливо знищувати якомога більше сил окупанта. Покровський напрямок, Курахівський – саме там російська армія повинна втратити якнайбільше боєздатності. Окремо Головком доповів щодо оборони на Харківщині. Та щодо наших активних дій на території Росії – у Курській області. Пишаюся всіма нашими воїнами, які своїми діями привчають Росію до чіткого знання, де її земля, а де – сусідів.
І ще одне. Провів сьогодні кілька нарад із нашою командою міжнародників. Готуємо саміт Кримської платформи на 11 вересня. Команда першої леді готує спеціальний наш дипломатичний формат – Саміт перших леді та джентльменів, який теж відбудеться цього тижня. І готуємо нові перемовини з партнерами заради більшої сили для України, заради більших можливостей для нашого суспільства й заради наближення справедливого миру. Пам’ятаємо ключову мету – мир для України, для всієї України, для всіх наших людей. Дякую кожному й кожній у світі, хто допомагає! Слава Україні!
Коли пройде саміт Кримська платформа, де завтра вночі дивитися дебати Дональда Трампа та Камали Гарріс, про графік знеструмлень та роботу мобільного зв'язку без світла, а також — хто представлятиме Україну на "Оскарі".
Журналістка регіональної редакції Українського Радіо у Луцьку Ольга Шарута — про те, як забезпечується доступність адміністративних послуг для мешканців сіл та представників маломобільних груп на Волині? Що таке цифрові валізи? Як пересувні адміністративні послуги працюють у громадах регіону?
Про "індекс борщу": як зміниться вартість улюбленої української страви за підсумками збору врожаю? Яка ситуація з заготівлею овочів і зберіганням? Гість — Максим Гопка, аналітик Українського клубу аграрного бізнесу.