Оновлена інформація на фронті.
Сполучені Штати близькі до угоди про постачання Україні крилатих ракет великої дальності "Джазм".
Бюджет-2025, чи є він реальний. На зв'язку — Олексій Гончаренко, член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, член фракції партії "Європейська солідарність".
Парламент ухвалив бюджет на 2025 рік. Кому та скільки грошей дістанеться? Гостя — Роксолана Підласа, голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, членкиня депутатської фракції політичної партії "Слуга народу".
Польські протестувальники розблокували пункт пропуску "Шегині - Медика".
У Києві під час атаки дронів спалахнув балкон у дев’ятиповерхівці.
У турецькій Анталії загорівся пасажирський літак з Росії.
Нові військові реалії: скільки та якого ще експериментального озброєння може бути в росії. Все ж чи "Рубіжем" чи "Орєшніком" по нам вдарили? Ще оновимо тему по факту розвитку подій. Гість: Павло Лакійчук, керівник безпекових проектів Центру глобалістики "Стратегія 21"(ВМС).
Путін знову активізував ядерний шантаж. Цього разу він підкріплює його обстрілами України експериментальною ракетою. Чи варто вважати такі обстріли підготовкою та спробою посилити свої позиції до інавгурації Трампа? Як реагують російські еліти на таке підняття ставок? Чи є інформація щодо реакції на такі дії Китаю? Чого очкувати далі? Гість: Дмитро Васильєв, політолог.
Ворог вдарив по Запоріжжю, поранень зазнала 16-річна дівчинка.
Українські фахівці проводять експертизу російської ракети.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Цей день настав. Вийшла довгоочікувана українська гра S.T.A.L.K.E.R. 2. У день релізу інтернет-провайдери повідомляли про зниження швидкості інтернету через масове її завантаження. Гість — Владислав Апацький, автор присвяченого S.T.A.L.K.E.R. YouTube‐каналу Volnyckyi.
"Аудіокнижка". Оксана Забужко, "Музей покинутих секретів".
Що таке ТРЕМПЕЛЬ? Діалектизми Харківщини.
"Хвилина класики". В. Сильвестров, "Кітч музика".
Історики називають його одним із провідних діячів українського національно-визвольного руху другої половини 19 ст. Він чи не першим серед тодішньої інтелігенції твердо відкинув хитання між українською та всеросійською ідентичностями, що були притаманні іншим представникам руху українофілів, й переконливо заявив, що українцям слід абстрагуватися від усього російського – мови, літератури, культури – і сконцентруватись на творенні власних. Про видатного громадського діяча, літератора, видавця Олександра Кониського, його візію України й практичні справи — Ігор Гирич, доктор історичних наук.
Україна й Німеччина обговорили співпрацю у виробництві ППО та бронетехніки.
В Україні розпочався сезон грипу.
Пам'ять про українські Голодомори в діаспорі і її роль у поширенні інформації про українську трагедію у світі; вибори в США і їх наслідки для України. Гість — Андрій Футей, віцепрезидент Світового конґресу українців (СКУ) та президент Українського конґресового комітету Америки (УККА).
Що таке холодотерапія. Чи справді вона зміцнює імунітет і кому не рекомендуються низькі градуси. Хто такий Вім Хоф і яку філософію він сповідує. Чи всім це підходить? Гість — Отто Стойка, лікар Київського міського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, кандидат медичних наук, член Асоціації дієтологів України, експерт з громадського здоров'я.
Володарка кількох міжнародних нагород, українська стрічка “Назавжди - назавжди” виходить в український прокат. Поринаємо у світ відчайдушних українських підлітків кінця 90-х. Гості: режисерка Анна Бурячкова і продюсерка Наталія Лібет.
Сьогодні діятиме тільки одна черга відключення світла.
"Хезболла" випустила по Ізраїлю 250 ракет, є поранені.
Конфліктні ситуації, загострені війною: як вирішувати проблемні суперечки на роботі, вдома та у громадському транспорті? Як спілкуватися з перезбудженнями та токсичними людьми? Правила та психологічні прийоми, що перевірені на практиці. Учасники програми: бізнес-тренерка Людмила Калабуха та психологиня, членкиня Української спілки психотерапевтів Оксана Кокота.
На Запоріжжі внаслідок російського обстрілу травмовано неповнолітню дівчину.
Пропуск вантажівок через пункт пропуску "Шегині - Медика" відновлено.
Про документальні стрічки "Королеви в окопах" та "Грім серед ясного неба", які скоро вийдуть. Гість — Олександр Дріз, генеральний продюсер міжнародного продюсерського центру "Фор-пост".
Про документальні стрічки "Королеви в окопах" та "Грім серед ясного неба", які скоро вийдуть. Гість — Олександр Дріз, генеральний продюсер міжнародного продюсерського центру "Фор-пост".
Що таке ТРЕМПЕЛЬ? Діалектизми Харківщини.
У декількох областях росії пролунали вибухи.
На Донеччині через недбалість окупантів річка Кальміус стала звалищем.
Росія продовжує інформаційні атаки проти України, використовуючи реальні суспільні проблеми для створення та поширення фейків. Новою тактикою ворога стали листи електронною поштою, які приходять начебто від міжнародної організації Freedom House. Ці листи отримали українські журналісти, військові, знайомі та рідні військовозобов'язаних.
У Запоріжжі внаслідок нічної дронової атаки було поранено дитину.
Сьогодні діятиме одна черга відключень електроенергії.
Посилення обстрілів України росією. Чого цим хоче добитися путін? Реакція Європи, США і окремо Трампа. Гість — Тарас Семенюк, аналітик, журналіст-міжнародник.
На Херсонщині внаслідок російських обстрілів за минулу добу поранено троє людей.
Північнокорейскі війська вже брали участь у боях проти ЗСУ.
Польські фермери відновлюють блокування кордону з Україною. Що знову не так і чому проблему досі не вирішили? Гість — Володимир Балін, віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України.
Внаслідок ранкового обстрілу Харкова відомо про 10-х травмованих.
Через санкції США дедалі більше країн не приймають російські картки "Газпромбанку".
Що робити з "проблемними" сусідами. Які є юридичні методи впливу на них? Що потрібно знати, коли такі сусіди ведуть себе неадекватно. І що з відповідальністю за спільний простір у будинках — у випадку підтоплення, пожеж, сміття на сходових частинах тощо. Гості: Тетяна Малишева, журналістка Українського радіо; Дарина Старовойтова, адвокатка, керівниця цивільної практики АО "Verity Group".
Зросла кількість поранених внаслідок російського обстрілу Харкова.
На фронті за добу відбулось 217 бойових зіткнень.
Що робити з "проблемними" сусідами. Які є юридичні методи впливу на них? Що потрібно знати, коли такі сусіди ведуть себе неадекватно. І що з відповідальністю за спільний простір у будинках — у випадку підтоплення, пожеж, сміття на сходових частинах тощо. Гості: Тетяна Малишева, журналістка Українського радіо; Дарина Старовойтова, адвокатка, керівниця цивільної практики АО "Verity Group".
У Києві на лівому березі — тимчасове погіршення стану повітря.
У Литві розбився вантажний літак.
Як діяти в умовах невизначеності? Секрети фінансово свідомого громадянина. Гість — Вадим Парновий, консультант.
До 19-ти зросла кількість поранених внаслідок російського удару по Харкову.
Понад 1600 російських загарбників знищили Сили оборони минулої доби.
Як діяти в умовах невизначеності? Секрети фінансово свідомого громадянина. Гість — Вадим Парновий, консультант.
ГУР атакувало паливно-енергетичний комплекс в Калузькій області росії.
У військових частинах створять штатні підрозділи рекрутингу.
Перший тур президентських виборів Румунії, як це може вплинути на парламентські вибори за тиждень? Гостя — Маріанна Присяжнюк, аналітикиня Фонду "Демократичні ініціативи" імені І.Кучеріва.
У Харкові внаслідок російського удару 12 поранених перебувають у лікарні.
"Хезболла" ракетами та безпілотниками атакувала Ізраїль.
Жовтень став рекордним для українського експорту — Денис Шмигаль. Які фактори сприяли такій статистиці? Що і куди зараз найбільш активно експортує Україна? Чи маємо позитивний потенціал для нарощування експорту на майбутнє? Гість — Михайло Непран, перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України, член Української ради бізнесу.
Кількість поранених в Одесі через балістичний удар РФ зросла до шести. Одна людина перебуває у тяжкому стані. Пʼятеро людей у стані середньої тяжкості.
20 років новітнього українського текстилю. Що показала VII Всеукраїнська трієнале? Гостя: Олена Куца-Чапенко, художниця декоративно-прикладного мистецтва, кураторка VII Всеукраїнського трієнале художнього текстилю.
145 дронів запустили росіяни вночі по Україні.
Окупанти наближаються до Часового Яру.
Що таке ФРИШТИК? Діалектизми Закарпаття.
Бути на зв'язку попри відключення. Який алгоритм дій потрібно виконати, щоб лишатись на зв'язку. Наскільки інтернет-провайдери готові до відключень? Чи пропрацювали помилки, допущені під час попередніх знеструмлень? Гість — Юрій Мацик, директор Департаменту з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри.
Наразі відомо про вісьмох поранених внаслідок балістичного удару РФ по Одесі сьогодні вранці.
В Україні фіксують хвилю диверсій з підривами проти силовиків, повідомляє Суспільне та низка інших українських ЗМІ. Гість: Іван Ступак, військовий аналітик, колишній працівник СБУ (2004-2015).
Українська розвідка не підтверджує формування на кордоні угруповання російських військ.
23 людей поранені внаслідок ракетної атаки росіян по центру Харкова.
Чому корупція в Україні (хибно) вважається "непозбувною"? Яка причина того, що ми не довіряємо державі? Як це впливає на збільшення рівня корупції? Державні інституції та українці — пошуки шляхів взаємодії. Як ми кожен на своєму місці можемо вплинути на формування довіри до публічних інституцій? Яку роль відіграють родинні зв’язки та соціальні мережі у вирішенні особистих і професійних питань в Україні? Як це впливає на український бізнес та державний сектор? Чи є можливість для зміни цього феномену, щоб підтримати прозорість і доброчесність, зокрема в державному управлінні? Гостя — Марина Стародубська, дослідниця, викладачка, ад'юнкт-професорка Києво-Могилянської бізнес школи, письменниця, авторка видання "Як зрозуміти українців: кроскультурний погляд".
Зросла кількість постраждалих внаслідок російської атаки по Одесі.
В Україні тривають обмеження енергопостачання.
Таке трапляється: банківська карта неочікувано заблокована, і раптом з'ясовується, що була "якась" судова справа, про яку, як кажуть, ні сном, ні духом… і далі вже доводиться розмотувати цей клубок в зворотньому порядку... Чи може так статися, що у суді розглянуть справу без відповідача? А чому ж не повідомили особу, чи можливо, повідомили, але він пропустив це? Що варто знати в цьому контексті всім нам? Гість – Сергій Деледивко, адвокат.
Таке трапляється: банківська карта неочікувано заблокована, і раптом з'ясовується, що була "якась" судова справа, про яку, як кажуть, ні сном, ні духом… і далі вже доводиться розмотувати цей клубок в зворотньому порядку... Чи може так статися, що у суді розглянуть справу без відповідача? А чому ж не повідомили особу, чи можливо, повідомили, але він пропустив це? Що варто знати в цьому контексті всім нам? Гість – Сергій Деледивко, адвокат.
Росіяни завдали двох авіаударів по селищу Великий Бурлук на Харківщині.
Велика Британія запровадить найбільший пакет санкцій проти російського "тіньового флоту".
Іранські супутники в космосі, китайські досягнення в деталізованості знімків, нові місії та "загроза" від запуску "Старлінків" для астрономії... Хто і з якою метою зараз опановує космос? Гість — Андрій Колесник, незалежний експерт з питань космічної діяльності, ексрадник Голови Державного космічного агентства України.
Що таке ФРИШТИК? Діалектизми Закарпаття.
У майже 1700 посадовців перевірять рішення МСЕК про інвалідність.
Списки заброньованих працівників на підприємствах – переглянуть.
До 11-ти зросла кількість поранених внаслідок російського ракетного удару по Одесі.
Про контраверсійного дипломата, колишнього Держсекретаря і радника двох американських президентів Генрі Кіссінджера, який прожив ціле століття, й до кінця своїх днів залишався впливовим політиком, вийшла несподіваною. Міркування про світову архітектуру, яку вибудовував упродовж 55 років Кіссінджер, змусила уважніше подивитися на те, як Україна позиціонує себе в світі. Гість — Артур Колдомасов, експерт із політики США, аналітик із дезінформації видання "Детектор медіа".
Російські військові розстріляли двох жінок у Торецьку.
Позиційні бої тривають поблизу Роботиного на Запорізькому напрямку фронту.
Про контраверсійного дипломата, колишнього Держсекретаря і радника двох американських президентів Генрі Кіссінджера, який прожив ціле століття, й до кінця своїх днів залишався впливовим політиком, вийшла несподіваною. Міркування про світову архітектуру, яку вибудовував упродовж 55 років Кіссінджер, змусила уважніше подивитися на те, як Україна позиціонує себе в світі. Гість — Артур Колдомасов, експерт із політики США, аналітик із дезінформації видання "Детектор медіа".
Наслідки російських ударів по Харкову та Одесі. Є поранені та руйнування.
Засідання міністрів закордонних справ країн Великої сімки розпочалося в Італії.
Рада Україна-НАТО збереться на зустріч 26-го листопада у зв’язку з першим застосуванням Росією по території України експериментальної балістичної ракети. На які рішення варто очікувати: занепокоєння чи практичні кроки? Зустріч генсека НАТО Марка Рютте з Дональдом Трампом. Про що йшлося? Гість: Юрій Романюк, голова ВГО "Україна в НАТО".
Ситуація на фронті: найбільше боїв сьогодні зафіксували на Курахівскому та Покровському напрямках.
Удар про Одесі балістикою, 11 людей поранені, одна жінка у тяжкому стані.
Росіяни атакували Херсон, є загиблий.
Чи справді це вже Третя Світова? На думку посла України у Великій Британії Валерія Залужного, безпосередню участь автократичних союзників РФ у війні проти України можна вважати початком Третьої світової війни. Наскільки велика вірогідність, що Кремль наважиться атакувати країну НАТО? Чи зможе світ зупинити війну? Гість: Олександр Шульга, доктор соціологічних наук, керівник Інституту конфліктології та аналізу Росії.
Ситуація на Харківщині, росіяни перетнули річну ОскІл.
Десятками дронів росіяни атакували Запоріжжя, поранений підліток.
З 25 листопада в Україні розпочинається добровільне декларування вогнепальної зброї. Як змінюється контроль за обігом зброї? Наскільки простим і доступним є механізм добровільного декларування? Що потрібно знати тим, хто має нелегальну зброю. Гість: Григорій Усатий, експерт з кримінального права, кандидат юридичних наук.
Постраждалих через російську атаку по Харкову стає більше.
Президент Зеленський провів ставку з питань енергетики.
Списки заброньованих переглянуть.
Сибіга їде на зустріч G7, присвячену Україні. Про що говоритимуть? Які є шанси посилити допомогу від партнерів? Чи багато ще залишається в Європі “червоних ліній” для підтримки України ? Гість: Дмитро Левусь, політолог, експерт аналітичного центру "Об’єднана Україна".
Ситуація на Харківщині, росіяни продовжують штурмувати й укріплюватися.
Вітамінні смузі із калини та цукру готують для Сил оборони.
Туристична яхта затонула у Єгипті.
Нові правила бронювання і відстрочки, яка реакція народних депутатів. Скорочення мобілізаційного віку до 55 років? Рекрутинг замість ТЦК? Робота Верховної Ради під час повтряних тривог: хто був ініціатором скасування засідання, хто підтримав, чому не подумали про пересічних людей, які живуть в урядовому кварталі, як депутати, зокрема більшості, будуть реагувати на критику Президента? Гість: Федір Веніславський, голова підкомітету з державної безпеки, оборони та оборонних інновацій Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, член депутатської фракції партії “Слуга народу”.
Про ситуацію на фронті, відключення світла та роботу транзитного центру у Дніпрі для переселенців.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Росія продовжує інформаційні атаки проти України, використовуючи реальні суспільні проблеми для створення та поширення фейків. Новою тактикою ворога стали листи електронною поштою, які приходять начебто від міжнародної організації Freedom House. Ці листи отримали українські журналісти, військові, знайомі та рідні військовозобов'язаних.
Головні новини дня.
Можливості, дії, впливи. Що будуть робити 46-й, 47-ий президенти США до інавгурації Трампа? Чи зможе й чи буде Трамп скасовувати рішення Байдена? Які важливі кроки для України ще спроможний зробити чинний очільник Білого дому? Гість: Ярослав Божко, голова Центру політичних досліджень "Доктрина".
Росіяни дроном ударили по заправці на Дніпропетровщині, двоє людей поранені.
Польські фермери погрожують заблокувати східний кордон у грудні.
Нові військові реалії: скільки та якого ще експериментального озброєння може бути в росії. Все ж "Рубіжем" чи "Орєшніком" по нам вдарили? Гість: Павло Лакійчук, керівник безпекових проектів Центру глобалістики "Стратегія 21".
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Польські фермери відновлюють блокування кордону з Україною. Що знову не так і чому проблему досі не вирішили? Гість — Володимир Балін, віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України.
Україна вже використовує ракети ATACMS, у Білому домі офіційно підтвердили удари.
Завтра світло відключатимуть вранці та пообіді й увечері.
З березня до листопада 2022 року Херсон був окупований. Росіяни встановлювали свої порядки і змушували навчатися дітей російською. Коли ж окупанти зрозуміли, що українці починають контрнаступ, стали примусово вивозити дітей на непідконтрольні україні терниторії під приводом так званого оздоровлення. Ця історія саме про такий випадок.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Зараз уже завершилися рятувальні роботи в місцях влучання російських ракет. Харків – 25 людей постраждали. Удар попередньо – С-400. Одеса – 11 людей постраждали. Удар попередньо «іскандером». По цивільній інфраструктурі, по звичайній житловій забудові. Усім, хто постраждав, надано необхідну допомогу. І я вдячний кожному, хто допомагає. Ми відповімо Росії обов’язково на все, що вона робить. І важливо, щоб такі удари, кожен із них, не залишалися без належної відповіді, не лише нашої. Не повинно бути навіть натяку на нормалізацію російського терору – на звикання до нього.
Сьогодні є нове рішення Британії щодо санкцій проти тіньового танкерного флоту. Тридцять танкерів санкціоновані. Це важливий крок. І буде правильним, щоб європейські партнери – на рівні всього ЄС, – а також інші партнери підтримали такі санкції. Що менше буде російських надприбутків від нафти, то менше буде в Росії й можливості вести війну. Це очевидний зв’язок. Зв’язок, який повинен спрацювати заради реального миру.
Сьогодні провів засідання Ставки. Різні питання. І передусім – захист нашої інфраструктури, нашої енергетики. Були відповідні доповіді, аналіз досвіду щодо відбиття російських ударів. Найкращі результати конкретних підрозділів мають бути поширені на всі об’єкти, на всіх, хто здійснює захисну роботу. Обговорили також виробництво та постачання дронів, ракет, іншого озброєння. Всі завдання щодо зброї на цей рік точно будуть виконані. На наступний – також. Окремо доповідав Головком Сирський – тривала розмова була, щодо всіх ключових частин фронту, а також щодо Курської операції.
І ще одне. Провів сьогодні кілька нарад щодо міжнародної роботи до кінця року. Комунікація з партнерами, наші зустрічі й наші наративи. Те, що має посилити Україну. Європа, Америка, Глобальний Південь, інші частини світу. Ми маємо бути разом. І разом завершити цю війну справедливо. Це реально. Дякую всім, хто нам допомагає! Слава Україні!
Достовірна інформація з перевірених джерел
Понад два роки у Хмельницькому успішно діє проєкт "Вільна мама". Ця ініціатива пропонує жінкам-вимушеним переселенкам унікальну послугу: можливість на кілька годин залишити свою малечу під наглядом психологів та педагогів. У цей час батьки спокійно можуть займатися важливими справами — пройти навчання, відвідати лікаря, оформити документи або вирішити інші нагальні питання. Усі послуги безкоштовні. Проєкт ініціювала громадська організація "Жіночий хаб". Докладніше про послугу "Вільна мама" розповідає журналістка Хмельницької регіональної редакції УР Людмила Коваль.
Що робити з "проблемними" сусідами. Які є юридичні методи впливу на них? Що потрібно знати, коли такі сусіди ведуть себе неадекватно. І що з відповідальністю за спільний простір у будинках — у випадку підтоплення, пожеж, сміття на сходових частинах тощо. Гості: Тетяна Малишева, журналістка Українського радіо; Дарина Старовойтова, адвокатка, керівниця цивільної практики АО "Verity Group".