Безпілотники в українському небі, у низці областей триває повітряна тривога.
Заява МЗС: територіальна цілісність України не може бути предметом для обговорення.
В серпні 3-та ОШБр розпочала наступ у Харківській області. Що маємо нині? Яка ситуація? Лави Третьої штурмової бригади поповнюються в основному контрактниками, які самостійно приймають рішення служити у війську, підписують контракт і проходять навчання. Який нині формат й масштаб рекрутингу? До бригади також приєднуються колишні в'язні. Чи показують себе вони вмотивованими бійцями і вже виконують бойові завдання, беручи участь у наступальних операціях? Гість — Олександр Бородін, речник 3-ї Окремої штурмової бригади ЗСУ.
Випадків використання нелегальної зброї просто на вулицях міст стає більше. Яка наразі передбачена відповідальність за злочини, пов'язані з незаконним поводженням зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами? Чи можна порушити те, чого не існує? Хто і як контролює зберігання і використання нелегальної зброї? Гість — Григорій Усатий, експерт з кримінального права, кандидат юридичних наук.
Піклування про психічне здоров'я під час війни. На зв'язку — Тетяна Ціленко, керівниця психологічного відділу у Благодійному фонді "Волонтерське обʼєднання "Веста", травмотерапевтка, тренерка груп підтримки.
Росіяни запустили "безпілотники-шахеди", повітряна тривога шириться країною.
На Курахівському та Покровському напрямках фронту - найгарячіша ситуація.
Яка реальна міць ВПС Польщі, які сили і засоби вони мають на сьогодні і як планують переозброюватися? Чи готові ВПС Польщі до повітряної війни такого типу, яка точиться в Україні? На зв'язку — Даріуш Матерняк, експерт із безпекових питань, головний редактор польсько-українського порталу polukr.net.
Скільки зараз підтверджених випадків депортованих у росію дітей, і які механізми їхнього повернення найефективніші. Гостя — Катерина Рашевська, експертка ГО "Регіональний центр прав людини".
Як в Україні реагують на заяву польського прем’єра щодо Криму?
Дрони в українському небі, де зафіксовано небезпеку?
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Україна закликала Червоний Хрест і ООН приїхати на Курщину та опікуватися цивільними. Чи станеться це і які ми самі маємо міжнародні зобов'язання у цьому випадку. Можливі дії російської пропаганди у цьому контексті. Гостя — Наталія Хендель, голова Центру міжнародного гуманітарного права Української асоціації міжнародного права.
"Аудіокнижка". Наталія Хаммоуда, "Звір. Історія одного життя". Сторінки повісті.
"Хвилина класики".
В усіх областях, крім 4-х західних - оголошено повітряну тривогу.
Сьогодні відключати світло в Україні не планує Укренерго.
США програли свою битву за Афганістан. За 20 років окупації країни, демократія американсько-європейського зразка не прижилася на ґрунті, де ніколи не росла. Тому сьогодні при владі у цій країни Талібан. Про Афганістан, у якому тричі побував і знімав документальні фільми, говоримо з журналістом, нині — військовим оглядачем і волонтером Романом Бочкалою.
Зима близько. Якою буде ситуація В енергетиці?
Оборонна підтримка України. Чи є ризик втратити кошти від США?
Наступного тижня президенти України та США зустрінуться. Про що говоритимуть?
Прем'єра "Острову скарбів" відбулася у театрі Лесі Українки. На яку аудиторію розраховане дійство і чого очікувати від його творців? Гості: режисерка-постановниця Ольга Гаврилюк і виконавець головної ролі Олександр Кобзар.
"Хвилина класики".
Рятувальні роботи у Сумах завершили. Є загибла та поранені літні люди.
Крим - це Україна. У МЗС і Меджлісі кримськотатарського народу відреагували на пропозицію польського прем’єра.
"Насіння льону і чіа: корисні суперфуди чи небезпечні та розпіарені продукти? Рекомендації та застереження щодо вживання". Гості: лікарка-дієтологиня, членкиня асоціації дієтологів України та Британської Асоціації дієтологів Галина Слобода-Яготенко та голова ради директорів "Асоціації розвитку льонарства і коноплярства України" Віра Ульянченко.
Прикордонники знищили російське авто з боєприпасами.
Медичні заклади первинної допомоги отримали 175 позашляховиків.
Як історик мистецтво рятує. Понад 2 мільйони творів мистецтва з прифронтових територій врятував історик Леонід Марущак. Як йому це вдалось? Звідки вивозити твори було найважче? Гість — Леонід Марущак, історик, голова ГО “Музей відкрито на ремонт”.
Як залишатись на зв'язку попри постійні відключення електроенергії. Що мають вже сьогодні зробити українці, щоби лишатись на зв'язку? Чи вдалось нашим інтернет-провайдерам підготуватись до відключень? Наскільки забезпечені зв'язком деокуповані території? Гість — Юрій Мацик, директор Департаменту з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри.
Під Москвою вирує пожежа на складі.
Жителі Київщини скаржаться на дим та неприємний запах у населених пунктах.
Майже всі хіти 70-х, які досі знає і співає країна, зокрема пісні Володимира Івасюка, були записані завдяки Українському Радіо. Багато з них - разом з його естрадно-симфонічним оркестром. Симфонічний оркестр та хор Українського Радіо звучав у багатьох кінофільмах. А з відновленням державної незалежності розпочався новий етап масштабних оффлайн-проєктів, видовищних шоу, концертів з аншлагами у Будинку звукозапису та гастролей на трьох континентах. За що Симфонічний оркестр Українського Радіо обожнюють в Алжирі, чому нашим оркестром і хором захоплювалася королева Іспанії та які курйози трапляються на гастролях за кордоном, дізнаєтеся з 6го епізоду проєкту до 100-річчя Українського Радіо "Життя в ефірі".
Програму створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключно відповідальністю Суспільного Мовника і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.
Фейки, спрямовані на дискредитацію українських біженців у Європі.
На Львівщині внаслідок падіння уламків безпілотника сталася пожежа.
У Києві тимчасове погіршення стану повітря.
Мобілізація на осінь і зиму. В росії збільшують чисельність збройних сил, але є ознаки недоборів. Що Україна цьому протиставляє? Гість — Євген Дикий, ветеран АТО.
Внаслідок нічного російського обстрілу Краматорська у місті пошкоджено будинки.
Німеччина прийняла на лікування українських військових та цивільних.
Україна увійде в зиму з очікуваним дефіцитом генерації 4 ГВт — каже директор Асоціації енергоефективних міст України. Що це означає в плані можливих відключень електроенергії? І що зараз ще можна зробити, зокрема, в плані енергоефективності, тобто зменшення споживання електроенегії? Гість — Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних стратегій.
До Києва прибула Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
На Сумщині збільшилася кількість постраждалих внаслідок вчорашнього російського обстрілу пансіонату для людей похилого віку.
У Верховної Ради несподівано виникли проблеми з перейменуванням п'яти міст — Южне, Южноукраїнськ, Синельникове, Первомайськ і Павлоград. Що з їх історичними назвами, і чому тут виникають проблеми, зокрема, на місцях? Гості: Павло Островський, представник ГО "Сильні громади", який був залучений до роботи над дерусифікацією карти України; Володимир Тиліщак, заступник голови Українського інституту національної пам'яті.
У Львівській та Черкаській областях спалахнули пожежі після атаки російських "Шахедів".
У Сумах рятувальники завершили операцію на місці удару по пансіонату.
У Верховної Ради несподівано виникли проблеми з перейменуванням п'яти міст — Южне, Южноукраїнськ, Синельникове, Первомайськ і Павлоград. Що з їх історичними назвами, і чому тут виникають проблеми, зокрема, на місцях? Гості: Павло Островський, представник ГО "Сильні громади", який був залучений до роботи над дерусифікацією карти України; Володимир Тиліщак, заступник голови Українського інституту національної пам'яті.
На Харківщині внаслідок ранкового російського обстрілу двоє людей дістали поранення.
Єнс Столтенберг закликав посилити військову підтримку України.
Найбільша за чисельністю українська діаспора проживає в росії, чи працює з нею Світовий конгрес українців? Якими інструментами публічної дипломатії діють українські діаспори в різних країнах? Чи може вона впливати на точку зору країн глобального півдня? Гість — Павло Грод, Президент Світового конгресу українців.
Над Хмельницькою АЕС зафіксовано проліт російського безпілотника.
У Києві спостерігається тимчасове погіршення якості повітря.
Найбільша за чисельністю українська діаспора проживає в росії, чи працює з нею Світовий конгрес українців? Якими інструментами публічної дипломатії діють українські діаспори в різних країнах? Чи може вона впливати на точку зору країн глобального півдня? Гість — Павло Грод, Президент Світового конгресу українців.
На Харківщині двоє людей госпіталізовані з пораненнями після ранкового російського обстрілу.
У Києві найбрудніше повітря серед найбільших міст світу.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив про плани відкрити нові консульства України в Словаччині і Румунії. Як це може допомогти українським біженцям за кордоном? Наскільки складно відкривати нові дипломатичні установи, чи є в України ресурси і як консульства можуть допомогти українцям зберегти контакти з Україною, щоб потім повернутися? Гість — Лев Захарчишин, громадський діяч, колишній консул України в Гданську (Польща) в 2016-21 роках.
Сили ППО цієї ночі збили 61 ворожий "Шахед".
У Запоріжжі СБУ затримала чоловіка, який працював на російську розвідку.
Зелена сертифікація будівельних обʼєктів. Гість — Роман Пучко, CEO громадської організації ReThink.
Російські військові атакували з дрона автомобіль у Херсоні.
Із Павлограда до Кропивницького та Львова щодня вирушають евакуаційні потяги.
Вже цієї неділі, 22 вересня, стане відомо, хто представить Україну на Дитячому Євробаченні–2024 в іспанському Мадриді. Фінал Національного відбору розпочнеться о 18:00. Гостя — Світлана Тарабарова, музична продюсерка Національного відбору на Дитяче Євробачення–2024.
Уночі сили протиповітряної оборони збили 61 російський безпілотник.
ЄС не повертатиме примусово українських біженців до України.
В Україні суттєво впали обсяги нелегальної торгівлі тютюном. Наскільки поповнився бюджет країни за рахунок зборів від акцизного податку? На зв'язку — Мирослав Лаба, фахівець з питань податкової та регуляторної політики "Економічної експертної платформи".
Щонайменше одна людина загинула внаслідок російського обстрілу Херсона.
Україна вперше взяла участь у навчаннях НАТО з протидії дронам.
Підготовка до зими — як тут може домопогти ЄС. Урсула фон дер Ляєн після оголошення нового складу Єврокомісії прибуває в Україну, аби обговорити це питання. Які можливості в цьому плані має ЄС? Ситуація з транзитом газу — в грудні закінчується контракт з рф, але обговорюється варіант купівлі азербайджанського газу. Гостя — Оксана Іщук, виконавча директорка Центру глобалістики "Стратегія-21".
Зранку місто Костянтинівка на Донеччині під ворожими обстрілами.
Щонайменше одна людина загинула внаслідок російського обстрілу Херсона.
Ігри Нескорених: хто буде представляти Україну? Гість — Ігор Олійник, ветеран ЗСУ, учасник збірної Ігор Нескорених.
Зранку місто Костянтинівка на Донеччині під обстрілами.
Держслужбовцям, військовим та працівникам критичної інфраструктури заборонили використовувати месенджер Telegram.
Підвищення податків та інфляція: чого очікувати найближчим часом. Гість — Андрій Дубас, голова Асоціації українських банків.
Російська армія продовжує спроби просунутися та закріпитися біля Часового Яру на Донеччині.
Україна вперше взяла участь у навчаннях НАТО з протидії дронам.
Підвищення податків та інфляція: чого очікувати найближчим часом. Гість — Андрій Дубас, голова Асоціації українських банків.
Щонайменше одна людина загинула внаслідок російського обстрілу Херсона.
Єврокомісія надасть Україні кредит до 35 мільярдів євро.
Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про підвищення податків. Гість — Ілля Несходовський, керівник аналітичного напряму мережі "АНТС".
Російська армія продовжує спроби просунутися та закріпитися біля Часового Яру на Донеччині.
Якість повітря у Києві покращується.
Про якість та стан повітря в м. Києві. На зв'язку — Олег Рубан, начальник Головного Управління Держпродспоживслужби в м.Києві.
Війська РФ ударили по Одесі.
Єврокомісія надасть Україні кредит до 35 мільярдів євро.
Про "годувальників" росії в Німеччині, про перспективи країни-агресорки, "хороших русских" говорили з Надзвичайним і Повноважним послом України, міністром закордонних справ 2007-2009 роках, керівником аналітично-інформаційного Центру досліджень росії Володимиром Огризком.
Війська РФ ударили по Одесі.
МАГАТЕ закликало до негайного повернення окупованої Запорізької АЕС під контроль України.
Про "годувальників" росії в Німеччині, про перспективи країни-агресорки, "хороших русских" говорили з Надзвичайним і Повноважним послом України, міністром закордонних справ 2007-2009 роках, керівником аналітично-інформаційного Центру досліджень росії Володимиром Огризком.
Війська РФ ударили по Одесі.
Російська армія продовжує спроби просунутися та закріпитися біля Часового Яру на Донеччині.
Робота Верховної Ради під час війни. Огляд головних рішень.
Четверо людей дістали поранення внаслідок російської ракетної атаки на Одесу.
До тимчасово купованого Маріуполя росіяни завозять біженців з Курської області.
Спілкування Президента України Володимира Зеленського та Президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн із представниками ЗМІ.
Окупанти завдали два удари КАБами по Харкову.
Президентка Єврокомісії фон дер Ляєн сьогодні із візитом у Києві.
Схиляння України до миру. Які "мирні" плани пропонують Україні? Хто і як тисне на Президента Зеленського щодо закінчення війни з рф? Гість — Максим Розумний, доктор політичних наук, головний редактор Gazeta.ua.
На фронті сьогодні вже відбулося 123 бойових зіткнення.
В Україні зараз активна 21-на пожежа у природі.
Схиляння України до миру. Які "мирні" плани пропонують Україні? Хто і як тисне на Президента Зеленського щодо закінчення війни з рф? Гість — Максим Розумний, доктор політичних наук, головний редактор Gazeta.ua.
На фронті сьогодні вже відбулося 123 бойових зіткнення.
Щоденні м’ясні штурми відбуваються в районі Серебрянського лісу.
Уряд у наступному році очікує зростання прибутків бюджету на 30%.
Цього тижня ВР ухвалила в цілому законопроєкт про перезавантаження митниці. Гостя — Тетяна Острікова, експертка громадської ради при державній митній службі, народна депутатка України у Верховній Раді України VIII скликання.
Інтенсивність російських штурмів залишається високою на Курахівському напрямку.
Міністр фінансів презентував у Верховній Раді проєкт бюджету на 2025-й рік.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Фейки, спрямовані на дискредитацію українських біженців у Європі.
Головні новини дня.
Держслужбовцям, військовим та працівникам критичної інфраструктури заборонили Telegram на службових гаджетах. Гість — Трохим Бабич, викладач факультету інформатики Національного університету "Києво-Могилянська Академія".
На фронті сьогодні вже відбулося 123 бойових зіткнення.
В РНБО роз'яснили обмеження на використання Telegram.
Читаємо світові медіа на Українському Радіо.
- Вашингтонське видання THE HILL розмістило колонку, підготовану Робертом Кеннеді-молодшим та Дональдом Трампом-молодшим про те, що США варто домовлятися з Росією заради припинення війни в Україні. Ведучі розвінчують ворожі тези;
- Автор THE TIMES пише про те, що російсько-українська війна рухається до ендшпілю і наводить свої роздуми;
- Ніби на противагу попередньому матеріалу THE GUARDIAN випустив статтю, автор якої скептичний щодо можливості будь-яких переговорів про завершення війни;
- Журналіст-фотокореспондент новозеландської газети THE NEW ZEALAND HERALD відвідав із українськими військовими захоплені території Курської області і написав про свої враження.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Читаємо світові медіа на Українському Радіо.
- Вашингтонське видання THE HILL розмістило колонку, підготовану Робертом Кеннеді-молодшим та Дональдом Трампом-молодшим про те, що США варто домовлятися з Росією заради припинення війни в Україні. Ведучі розвінчують ворожі тези;
- Автор THE TIMES пише про те, що російсько-українська війна рухається до ендшпілю і наводить свої роздуми;
- Ніби на противагу попередньому матеріалу THE GUARDIAN випустив статтю, автор якої скептичний щодо можливості будь-яких переговорів про завершення війни;
- Журналіст-фотокореспондент новозеландської газети THE NEW ZEALAND HERALD відвідав із українськими військовими захоплені території Курської області і написав про свої враження.
Російські війська атакували Дніпро.
Інтенсивність російських штурмів залишається високою на Курахівському напрямку.
Росіяни ударили по Харкову, повітряна тривога оголошена у низці областей.
Президент Володимир Зеленський готується до візиту у США.
Національний рекорд встановив військовослужбовець ЗСУ Дмитро Долгіх.
Година запитань до Уряду.
Журналістка регіональної редакції Українського Радіо у Луцьку Ольга Шарута розповідає про те, як забезпечується доступність адміністративних послуг для мешканців сіл та представників маломобільних груп на Волині. Що таке цифрові валізи? Як пересувні адміністративні послуги працюють у громадах регіону?
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!
Провів сьогодні Ставку. Доповідь Головкома Сирського – щодо фронту й щодо нашої операції в Курській області. Важливо, що наші бойові бригади максимально стійко утримують позиції. Були доповіді розвідок. ГУР – Буданов. Служба зовнішньої розвідки – Іващенко. Дуже детально й навіть емоційно обговорили питання про виробництво дронів і забезпечення дронами всіх елементів Сил оборони та безпеки. Також говорили сьогодні про виробництво ракет, систем РЕБ та відповідну взаємодію з партнерами. Доповідали Умєров, Сибіга, Федоров, військові, Служба безпеки України - Малюк. Справді детальна розмова. Головне, щоб не тільки були контракти та фінансування під них, але й швидкість реального виробництва, реального постачання. І тематика енергетична – це суттєва частина засідання Ставки сьогодні. Були доповіді Прем’єр-міністра Шмигаля й міністра енергетики Галущенка щодо фізичного захисту об’єктів, реальної ситуації з відновленням. Оговорили й ту загрозу, яку зараз бачимо з боку Росії для нашої генерації. Ми будемо протидіяти. Енергетику детально обговорювали і з Урсулою фон дер Ляєн, Президенткою Єврокомісії. Сьогоднішній її візит додав Україні чутливої підтримки. Є новий пакет для нашої енергетики від Євросоюзу – 160 мільйонів євро. Також є й домовленість щодо збільшення імпорту електрики в Україну – те, що обов’язково підтримає нашу державу, наших людей у складних ситуаціях. Обговорили з Урсулою кроки, які допоможуть зберегти нам щонайменше чверть генерації. Звичайно, говорили й про нашу політичну взаємодію із Євросоюзом – ми маємо прискорити процес перемовин щодо членства та підготовку відповідних частин майбутньої угоди. Є важливе рішення Урсули про європейську підтримку для нашої, української, програми шкільного харчування. Активно готуємося до перемовин в Америці – це Президент Байден, представники обох партій у Конгресі, розраховуємо на зустрічі і з обома кандидатами в Президенти Сполучених Штатів. Ми в Україні завжди будемо вдячні Америці за підтримку нашої незалежності – за всю надану допомогу, щоб Україна вистояла в цій війні. І тепер ми представимо цілком конкретний план, як Україні в цій війні не просто вистояти, не просто тримати рівень спротиву, як зараз, але саме зараз посилитись – посилитись так, щоб реально наблизити справедливий мир, реально наблизити перемогу. Україна розраховує на цю підтримку дуже. І це справедливо. Бо коли один народ виграє битву за свою незалежність і дотримання міжнародного права, увесь світ виграє. Саме так має бути. Дякую всім, хто з нами, хто з Україною! Слава Україні!