Оновлена інформація на фронті.
Ворог вдарив по Харкову КАБом, є постраждалі.
Єврокомісія оцінила прогрес України, Грузії, Молдови та Західних Балкан на шляху до ЄС.
Про шлюби без реєстрації чи так звані цивільні шлюби – вони досить поширені, і за українським сімейним законодавством, прирівнюються до офіційних. Втім, процес доказування таких шлюбних відносин - у разі необхідності – завжди складніше, ніж коли стосунки жінки та чоловіка зареєстровані офіційно. Які права матиме цивільна дружина, якщо чоловік-військовослужбовець, з яким вона проживала у фактичних шлюбних відносинах, загинув на війні? А якщо він не встиг розлучитися і офіційно перебуває у попередньому шлюбі?... Як довести, що чоловік-військовослужбовець був біологічним батьком дитини, народженої у так званому цивільному шлюбі? Що може бути доказом, окрім тесту ДНК? Гостя — Валентина Беніцька, адвокатка.
1 листопада Польща запроваджує обов'язкову електронну реєстрацію для іноземних перевізників, зокрема українських. Що це означає? На які транспортні засоби поширюється? Чи готові виконати ці умови водії вантажівок/автобусів, які перетинатимуть кордон вже 1 листопада? І що буде з тими, які вже перебувають за кордоном? Про попередження польських фермерів поновити акції блокування кордонів... Гість — Володимир Балін, віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України.
У Харкові внаслідок ворожого авіаудару загинула дитина, кількість поранених зросла.
Перше та єдине модульне укриття встановили у Запорізькій області.
Ворог окупував Селидове.
Фінальний забіг у президентській кампанії США. Чому Трамп майже зрівнявся з Гарріс на загальнонаціональному рівні (опитування CBS/YouGov), що відбувається у ключових штатах (скандал з Пуерто-Ріко та сміттям в контексті Пенсильванії, підтримка арабськими лідерами Трампа у Мічигані тощо) та які ще козирі можуть витягнути з рукава кандидати. Гість — Олег Преловський, асоційований експерт Інституту Американістики.
Правляча коаліція Японії вперше з 2012 року втратила більшість після парламентських виборів: хто сформує новий уряд Японії і якою може бути політика країни? Гість — Артур Харитонов, президент громадської організації "Ліберально-демократична ліга України".
Конгресмени у США просять Байдена дозволити Польщі збивати російські ракети над Україною.
Кількість постраждалих у Харкові зросла до 30 людей.
Росіяни продовжують обстрілювати українське прикордоння.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Щеплення від грипу можна буде робити і в аптеках? В Києві вже перша аптека отримала дозвіл на проведення вакцинації населенню — міністр Ляшко. За яких умов і коли такі послуги надаватимуть інші аптеки? Що для цього буде потрібно як аптекам, так само і пацієнтам, які захочуть зробити вакцинацію? Гості: Ірина Суворова, директорка громадської спілки "Аптечна професійна асоціація України", кандидатка біологічних наук; Ольга Орач, заступниця керівника сектору корпоративних питань та юридичної практики мережі "Аптека 9-1-1".
"Аудіокнижка". Оксана Забужко, "Музей покинутих секретів".
"Хвилина класики". Т.Альбіноні, "Адажіо". Дж.Россіні, Увертюра "Севільський цирульник".
Як живуть і борються за свої громадянські та політичні права сучасні жінки в ісламських країнах. Чи можуть вони реалізувати своє бажання вчитися, працювати, водити машину або виходити чи не виходити заміж, обиратися до місцевих чи вищих органів влади. Гостя — Наталя Малиновська, кандидатка політичних наук, доцентка кафедри національної безпеки та політології Національного університету "Острозька академія".
Північна Корея запустила балістичну ракету в сторону Японії.
У Харкові збільшилася кількість загиблих.
Українська мова в графіті Софії Київської. Гість — В'ячеслав Корнієнко, доктор історичних наук, історик-медієвіст, музеєзнавець, археолог, фахівець з епіграфік.
"Хвилина класики". А.Дворжак, Симфонія №8, ч. 4.
Парламент скасував підвищення зарплат українським прокурорам.
В Іспанії зросла кількість загиблих через повені.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Як громадська організація Frontline.care збирає донати на військо та закриває його основні потреби? Гості: волонтери громадської організації Frontline.care Микола Рибитва та Лідія Волкова.
У Харкові внаслідок російських обстрілів загинули дві людини.
СБУ затримала підпалювачів, які працювали на замовлення росії.
Якщо цифровізувати корупцію – отримаємо цифровізовану корупцію? "Створюється група для перегляду рішень, які ухвалювали МСЕК. Три наступні місяці триватимуть перевірки. У листопаді МОЗ та Мінцифри представлять рішення щодо цифровізації проходження всіх етапів МСЕК", — зауважив очільник уряду. Чи буде це дієво чи породить ті ж виклики, але в цифромому форматі? "Лікувати соціальні проблеми цифровізацією" — це фуфломіцин? Свідоме чи несвідоме видавання бажаного за дійсне? Спікер: Костянтин Корсун, експерт з кібербезпеки.
Що не так з економічним бронюванням? Гість — Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії.
В одному з районів Києва від падіння уламків БПЛА зайнялася трава.
В Україні запрацюють нові пункти пропуску з Угорщиною та Румунією.
Проросійські джерела намагаються не вибиватися з трендів і запустили свіженький фейк: у місті Жмеринка троє чоловіків нібито побили громадянина Казахстану, помилково прийнявши його за корейця. Фейкотворці стверджують, що нападники вигукували расистські образи, а постраждалий отримав стусанів. Декотрі пропагандисти пішли далі, цілу історію придумали — що постраждалий був нібито волонтером, який привіз гуманітарну допомогу в Україну, а сам випадок буцімто розслідується поліцією під наглядом Посольства Казахстану.
У Харкові внаслідок російського обстрілу загинула дитина.
Сили ППО цієї ночі знешкодили всі безпілотники, якими росіяни атакували Київ.
Польські МІГи для України. Коли та скільки сусід зможе передати нам винищувачів? Що стоїть на заваді? Про швидкість просування російських військ на сході та чому КНДР відправляє воювати саме молодь. Гість — Ігор Романенко, засновник Благодійного фонду "Закриємо небо України", генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника генерального штабу ЗС України (2006-2010).
У Харкові триває пошуково-рятувальна операція — під завалами перебуває підліток.
Прем'єр-мінстр Канади закликав подвоїти підтримку України.
Реформа прокуратури. Гість — Євген Крапивін, експерт Центру політики правових реформ.
На Донеччині внаслідок російських обстрілів минулої доби загинули 5 людей.
У Покровську на Донеччині заблокують певні ділянки міста.
Чи минули важкі часи для української легкої промисловості. Вдалось чи ні споживачам переорієнтуватись з імпорту на внутрішнього виробника? З якими складнощами стикається наша легка промисловість? Вдається чи ні імпортувати наші речі? Які країни в них зацікавлені? Раніше багато наших підприємств відшивали речі для відомих європейських торгових марок, як зараз? Гостя — Тетяна Ізовіт, керівниця Української асоціації підприємств легкої промисловості.
У Харкові триває рятувальна операція на місці влучання російської авіабомби у житлову дев’ятиповерхівку.
Сили ППО вночі збили 17 ворожих дронів, які атакували Україну.
Чи минули важкі часи для української легкої промисловості. Вдалось чи ні споживачам переорієнтуватись з імпорту на внутрішнього виробника? З якими складнощами стикається наша легка промисловість? Вдається чи ні імпортувати наші речі? Які країни в них зацікавлені? Раніше багато наших підприємств відшивали речі для відомих європейських торгових марок, як зараз? Гостя — Тетяна Ізовіт, керівниця Української асоціації підприємств легкої промисловості.
У Київській області уламки безпілотника упали на територію містечка для переселенців.
Володимир Зеленський звільнив з посади Генерального прокурора Андрія Костіна.
Небезпечний азбест довкола нас: як і де його використовують у будівництві? Що робити з азбестовмісними відходами, що утворюються внаслідок руйнувань? Гості: Денис Павловський, голова Агенції з хімічної безпеки; Костянтин Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів; Юрій Осіпов, волонтер, керівник Миколаївського осередку добровольчого будівельного батальйону "Добробат".
На Херсонщині внаслідок російських обстрілів за минулу добу загинула одна людина.
В Україні стартував проєкт у сфері якості повітря UFAIR.
Небезпечний азбест довкола нас: як і де його використовують у будівництві? Що робити з азбестовмісними відходами, що утворюються внаслідок руйнувань? Гості: Денис Павловський, голова Агенції з хімічної безпеки; Костянтин Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів; Юрій Осіпов, волонтер, керівник Миколаївського осередку добровольчого будівельного батальйону "Добробат".
У тимчасово окупованому Бердянську пролунали вибухи.
Норвегія виділить майже 119 мільйонів доларів на закупівлю обладнання та озброєння для літаків F-16.
Конфіскації не підлягають? Які кошти за нашим законодавством можна конфісковувати і наскільки ця процедура складна та дієва? Чи можуть вилучати кошти, виявлені у керівників МСЕК, на користь держави? Якщо – ні, чому? Чи є у нас відповідні законодавчі норми? Наскільки складно довести, що ці кошти здобуті злочинним шляхом? Про угоду зі слідством в корупційних злочинах. Відповідний законопроєкт було ухвалено в цілому. Як ви його оцінюєте? Зараз вже можуть укладати такі угоди? Гостя — Тетяна Лебедєва, адвокатка з кримінального та військового права Адвокатського об'єднання "Актум".
Жителів окупованої частини Запорізької області змушують оформити паспорти рф.
СБУ затримала агента фсб та його поплічника, які шпигували за потягами з військовою технікою.
З 24-го до 31-го жовтня тривав Глобальний тиждень медійної та інформаційної грамотності. Це щорічна ініціатива ЮНЕСКО. У 2024-му — тема "Нові цифрові кордони інформації". Про впровадження медіаграмотності в Україні. Спікери: Наталія Ткачук, керівниця служби з питань інформаційної та кібербезпеки Апарату РНБО України; Ганна Красноступ, директорка Департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України; Олег Дубно, менеджер напряму "Штучний інтелект" у Міністерстві цифрової трансформації України.
Рятувальники знайшли тіло 15-річного хлопця під завалами будинку в Харкові.
Російські окупанти просунулись на певних ділянках на Сході країни.
Аналітичне дослідження, що стосується діяльності організацій "козацтва рф". Зібрана інформація доводить та демонструє системність дій організацій "козацтва рф", які направлені на дестабілізацію внутрішньої ситуації в країнах пострадянського простору. Ці організації приймали участь у всіх військових конфліктах на пострадянському просторі. Гостя — Віра Ястребова, виконавча директорка Східної правозахисної групи.
Рятувальники знайшли тіло 15-річного хлопця під завалами будинку в Харкові.
У Києві затримали 16-річного студента за підпал відділень "Укрпошти".
Правляча коаліція Японії вперше з 2012 року втратила більшість після парламентських виборів: хто сформує новий уряд Японії і якою може бути політика країни? Гість — Артур Харитонов, президент громадської організації "Ліберально-демократична ліга України".
Рятувальники знайшли тіло 15-річного хлопця під завалами будинку в Харкові.
Американські ЗМІ почали применшувати загрозу з боку КНДР.
Мова – має значення. Про дослідження "Вебсторінки українських ЗМІ у розрізі мовних версій" та "Українська мова у соцмережах". Наскільки вдається нашим ЗМІ відходити від мови окупанта на своїх вебсторінках? Українською чи ворожою послуговуються люди, роблячи дописи в соцмережах? Які тенденції ми наразі спостерігаємо? Гість — Сергій Стуканов, ведучий "Українського Радіо", керівник аналітичного відділу Центру контент-аналізу.
Рятувальники знайшли тіло 15-річного хлопця під завалами будинку в Харкові.
Верховна Рада ухвалила в цілому проєкт Державного бюджету на 2025 рік.
Вкрадена ідентичність: як росіяни викорінюють українську сутність у дітей з окупованих територій. Які сценарії задіює росія? Наскільки вони ефективні? Що може робити для протистояння Україна і наскільки ці кроки ефективні? Гостя — Катерина Рашевська, експертка ГО "Регіональний центр прав людини".
У Харкові з-під завалів рятувальники дістали тіло чоловіка.
Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт Державного бюджету на 2025 рік.
Про ситуацію в сфері безпеки і оборони. Чи є вона критичною, які рішення влади можуть виправити її? Гість — Ігор Лапін, народний депутат України 8-го скликання, спецпризначенець, учасник АТО, знову учасник бойових дій російсько-української війни.
У Харкові деблокували з-під завалів тіло 15-річного хлопця. Кількість загиблих зросла до трьох.
Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт Державного бюджету на 2025 рік.
Про ситуацію в сфері безпеки і оборони. Чи є вона критичною, які рішення влади можуть виправити її? Гість — Ігор Лапін, народний депутат України 8-го скликання, спецпризначенець, учасник АТО, знову учасник бойових дій російсько-української війни.
У Харкові деблокували з-під завалів тіло 15-річного хлопця. Кількість загиблих зросла до трьох.
145 бойових зіткнень відбулося на фронті протягом доби.
Розвиток біатлону в Україні під час війни — виду спорту, що найбільш наближений до військової підготовки. Гість — Іван Крулько, народний депутат України, президент Федерації біатлону України.
У Харкові деблокували з-під завалів тіло 15-річного хлопця. Кількість загиблих зросла до трьох.
У Києві була пошкоджена високовольтна лінія через російську атаку.
Джон Гербст, колишній посол США в Україні, директор Євразійського центру "Атлантичної ради" — про те, що Білий дім може посилити політику щодо України після виборів.
У Харкові триває пошуково-рятувальна операція на місці вчорашнього авіаудару росіян по дев'ятиповерхівці.
Президент призначив посла України в Польщі.
Про розпад росії. З травня 2022 року розхитуванням імперії та об'єднанням лідерів національно-визвольних рухів зайнялися українці. За понад два роки в різних країнах світу відбулося вже 12 форумів вільних народів Пост росії. Гість — Олег Магалецький, організатор і менеджер Форуму вільних народів Пост росії.
Російські окупанти просунулись на певних ділянках на Сході країни.
Україна може пройти зиму без відключень світла.
Електронні відстрочки від мобілізації з'являться у застосунку "Резерв+" вже наступного місяця.
Про розпад росії. З травня 2022 року розхитуванням імперії та об'єднанням лідерів національно-визвольних рухів зайнялися українці. За понад два роки в різних країнах світу відбулося вже 12 форумів вільних народів Пост росії. Гість — Олег Магалецький, організатор і менеджер Форуму вільних народів Пост росії.
У Харкові тривають пошуково-рятувальні роботи.
Іспанія у жалобі, через негоду загинули щонайменше 95 людей.
Робота Верховної Ради під час війни. Огляд головних рішень.
Законопроєкт про Рахункову палату ухвалять в редакції, що суперечить вимогам країн G7. Гість — Іван Лахтіонов, заступник виконавчого директора ГО Трансперенсі Інтернешнл Україна.
Вибори у США: до голосування залишається менше тижня. Ексклюзивне включення та подробиці.
Рада прийняла проєкт Бюджету на 2025 рік у першому читанні. Які правки врахували, а які відкинули. Запланований дефіцит: де братимуть гроші? Що може змінитися до другого читання? Гість — Борис Кушнірук, економічний експерт.
Росіяни дроном ударили по автівці на Херсонщині, є поранені.
Підготовка до зими: за якої умови житимемо без відключень?
Резерви виживання української енергетики. Гість — Артем Некрасов, директор ДП "Гарантований покупець"
Ситуація на фронті, гаряче на Лиманському, Покровському та Курахівському напрямках.
В Іспанії через стихію загинули щонайменше 158 людей.
Санкційний тиск на росію: чи можна і за рахунок чого його посилити. Реалії та перспективи. Гостя — Агія Загребельська, політичний директор громадської організації "Рада економічної безпеки".
Двох дітей і чоловіка вбила росія у Харкові, атакувавши багатоповерхівку.
Північну Корею росія залучила до війни з Україною.
У листопаді у застосунку "Резерв+" запрацює сервіс з оформлення відстрочки від мобілізації.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Проросійські джерела намагаються не вибиватися з трендів і запустили свіженький фейк: у місті Жмеринка троє чоловіків нібито побили громадянина Казахстану, помилково прийнявши його за корейця. Фейкотворці стверджують, що нападники вигукували расистські образи, а постраждалий отримав стусанів. Декотрі пропагандисти пішли далі, цілу історію придумали — що постраждалий був нібито волонтером, який привіз гуманітарну допомогу в Україну, а сам випадок буцімто розслідується поліцією під наглядом Посольства Казахстану.
Головні новини дня.
Історія появи Радіо Культура починається у 70-х роках, коли у Києві, Дніпрі, Донецьку та Криму кілька годин на добу починає працювати канал з музичними і літературними записами. У проводовій мережі окремий канал культурно-мистецького спрямування з’явився тільки за 20 років. Відтоді слухачам стали доступні твори з фонотеки Українського Радіо, а пізніше і фонди Європейської мовної спілки.
Програму створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключно відповідальністю Суспільного Мовника і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.
Про ініціативу Президента виплатити тисячу гривень кожному українцю, ухвалення Держбюджету на 2025 рік в першому читанні, розбір завалів у Харкові, вибухи у Києві.
Чи виграти війну популізмом? Гості: Соломія Бобровська, народна депутатка України, фракція "Голос"; Геннадій Друзенко, правник, співзасновник першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова; Юрій Бутусов, головний редактор Цензор. Нет.; Ігор Рейтерович, кандидат політичних наук, керівник політико-правових програм "Українського центру суспільного розвитку"; Сергій Демченко, народний депутат України, фракція "Слуга народу".
Чи виграти війну популізмом? Гості: Соломія Бобровська, народна депутатка України, фракція "Голос"; Геннадій Друзенко, правник, співзасновник першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова; Юрій Бутусов, головний редактор Цензор. Нет.; Ігор Рейтерович, кандидат політичних наук, керівник політико-правових програм "Українського центру суспільного розвитку"; Сергій Демченко, народний депутат України, фракція "Слуга народу".
Ворог завдав удару по Дергачах, є поранені.
У Харкові завершили рятувальні роботи та розбір завалів.
Напередодні ввечері російські військові авіабомбою влучили у панельну багатоповерхівку, кілька центральних поверхів одного з під’їздів впали вниз. Поранення отримали щонайменше 36 людей, а троє, серед яких двоє дітей, — загинули. Що розповідають місцеві жителі про обстріл, звідки росіяни запускають авіабомби і як волонтерські, благодійні та різні служби допомагають долати наслідки влучання російської авіабомби в ніч на 31 жовтня у Харкові — журналісти харківської регіональної редакції Українського Радіо Роман Кривко і Тетяна Кривоніс.
Чи минули важкі часи для української легкої промисловості. Вдалось чи ні споживачам переорієнтуватись з імпорту на внутрішнього виробника? З якими складнощами стикається наша легка промисловість? Вдається чи ні імпортувати наші речі? Які країни в них зацікавлені? Раніше багато наших підприємств відшивали речі для відомих європейських торгових марок, як зараз? Гостя — Тетяна Ізовіт, керівниця "Української асоціації підприємств легкої промисловості".