Обирай пісні. Визначай переможця

Обстріли на Донбасі — це відверта розвідка боєм можливості подальшого прориву — експерти

18.02.2020 р., 21:19

У п’яту річницю запеклих боїв на Дебальцівському плацдармі бойовики атакували українські позиції поблизу Новотошківського на Донбасі зі зброї, забороненої Мінськими угодами. Наразі оголошено перемир’я, а ця ескалація стала найбільшою з 2018 року. Про те, що стоїть за цим загострення, якими будуть його наслідки та якою є поточна ситуація на Сході — про це в ефірі Українського радіо говорили з міжнародним експертом, журналістом-розслідувачем Юрієм Колесниковим та військовим експертом, учасником бойових дій Сергієм Грабським.

"Це не провокація. Це розвідка боєм. Абсолютно фахово проведена. І кінцевої мети, тобто перевірити свої можливості і можливості прориву, ворог досяг. Опорник втратили? Втратили. А кінцевої мети не було далі йти", — зазначив Юрій Колесников.

Військовий експерт Сергій Грабський  розповів, якою є поточна ситуація у регіоні.

"На даний момент ситуація стабілізована, тобто подальшого просування противника немає. Ситуація під контролем. втрати уточнюються і з нашого, і їхнього боку. Вони запросили перемир’я. І кругом цього регіону не відбувається жодних специфічних подій, як могли б говорити про розвиток негативного варіанту сценарію".

Грабський прокоментував, чи відома реакція військових на передовій на заяву президента, що це була спроба зірвати мирний процес.

"Військові не коментують такі висловлювання політиків, адже військо у нас поза політикою, адже вони виконують свою роботу. Була пряма та явна загроза для військовослужбовців, була загроза проникнення противника вглиб нашої території, вона була більш-менш успішно відбита. З огляду на певні втрати, я погоджують, що це відверта розвідка боєм щодо визначення власних сил і спроможностей, так і визначення можливостей українських сил надати відсіч або протистояти агресії противника", — сказав він.

"Не можна сказати, що завтра хтось піде у наступ і буде проводити широкомасштабні дії. Це так званий "збір статистичних даних" на що спроможне українське військо, як воно реагує, як швидко підтягуються резерви. Це рутинна робота, яка є типовою для конфлікту малої інтенсивності. Тобто вони збирають інформацію, уточнюють, щупають позиції у різний спосіб. Це розвідка боєм з метою подальшого планування операції", — додав Сергій Грабський.

Крім того, Юрій Колесников наголосив, що ситуація на Сході нагадує абхазький сценарій.

"Ми повторюємо абхазький сценарій до коми буквально. Принцип буде дуже простий. Вони будуть прощупувати позиції, не напряму, а поруч з місцями так само, як і було в Абхазії. Приблизно, як Хомчак обізначив ситуацію: "Це не місце розведення, а десь поруч". І я не кажу, що це може бути. Це буде. Вони будуть постійно нарощуватися і висуватимуться умови. Щонайменше два місяці росіяни перевіряють маршрути підходи до фронту вже до рівня батальйонної і командної ланки. І я не вірю, що Хомчак про це не знає. І це вже не розвідка. Це вже підготовка", — пояснив експерт. 

Фото: штаб ООС

Обстріли на Донбасі — це відверта розвідка боєм можливості подальшого прориву — експерти

Новини по темі