Промінь рекомендує: Vivid Rose із треком "Японська слива"

Промінь рекомендує: Vivid Rose із треком "Японська слива"

Vivid Rose — нове ім’я в українському шоу-бізнесі. До повномасштабного вторгнення росії в Україну Альона Макух, а це справжнє ім’я виконавиці, займалась ювелірною справою. У 2016 році вона заснувала власний бренд прикрас, а пізніше — відкрила студію в Києві, яку восени 2022 року була змушена зачинити. Нові реалії, як написала Альона Макух у соцмережах, змусили її "збити всі лічильники на нулі" й "стати на шлях музичного висловлювання". Вона сама пише слова й музику до своїх треків. 26 квітня Vivid Rose порадувала своїх шанувальників релізом ліричної пісні про кохання "Японська слива". Загалом же в її доробку п’ять пісень. Про те, як в її житті з’явилась музика, а також про співпрацю з лейблом ENKO,  Vivid Rose розповіла ведучим шоу РанокПро на Радіо Промінь Дмитру Захарченку й Лесі Антипенко. 

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

ФОТО: Фото @irenmamatiuk з інстаграм-сторінки alonamakukh

"Війна розкрила в людях дуже багато гарних і не дуже речей. В мене це музична сторона. Я завжди це любила, щось грала, співала, але в мене ніколи не народжувалось пісень. А коли почалась війна, пісні просто почали текти з мене" 

Альоно, привіт. Давай одразу уточнимо, де саме ти зараз перебуваєш? 

Я зараз на Балі в Індонезії. На місяць заїхала, кочовий спосіб життя. 

Щоб наші слухачі зрозуміли, Альона багато подорожує. Вона нещодавно була в Європі, і ось знову Балі. Я стежив за інстаграмом і трохи сам розгубився, де ж ти зараз? 

Ви знаєте, я сама розгубилась, де я, але скоро їду до Києва. Тому буде зрозуміло, де я, і для мене також, нарешті за ці два роки.  

А в тебе є зараз конкретне місце, до якого ти прив’язана довше, ніж на півтора місяця? 

Немає, я була в пошуках всі два роки, десь тинялась — то тут, то там, Європа-Азія. І скажу вам по секрету: я вирішила повертатись до Києва, відкривати знову студію. Додому хочеться, й настав той час, я відчуваю. Тому я дуже щаслива, що скоро, буквально за місяць, буду жити в Києві. 

Ти маєш на увазі студію ювелірних прикрас? 

Так.

Тобто ювелірні прикраси нікуди не поділись з твого життя? 

Ні, я працюю.

Життя в тебе виходить досить насичене й перипетійне. В тебе економічна освіта (Тернопільський національний економічний університет). Потім ти почала займатись ювелірними прикрасами, давай відверто, це далеко від музики й це робота руками. А коли вперше в твоєму житті з’явилась музика?

Війна розкрила в людях дуже багато гарних і не дуже речей. В мене це музична сторона. Я завжди це любила, щось грала, співала, але в мене ніколи не народжувалось пісень. А коли почалась війна, пісні просто почали текти з мене і я дуже здивувалась. Тому що за всі роки, як би я не хотіла, ніколи не з’являлось нічого музичного. І ось вони почали просто писатись. Це триває буквально рік часу. Першу пісню я релізнула в травні минулого року. 

Хочу зрозуміти, як це відбувається? Я можу завтра прокинутись і почати писати пісні? 

Я співала й щось там грала на піаніно, дуже злегка для себе. Причому я не вмію грати за нотами. Я знаю якісь акорди просто через те, що любила співати і як акомпанемент підігравала на піаніно, тобто я навіть сказати не можу, що вмію на ньому грати. А в один день я просто сіла за піаніно. Це такий творчий процес, коли ти не думаєш, на яку тему й що написати? В мене як це відбувається, якщо вам цікаво? Ти своїм чутливим радаром ходиш зчитуєш, переживаєш, "місиш" в собі, і тоді настає момент, коли ти розумієш, що воно підійшло вже до горлечка, все переповнене, й ти просто в цей момент сідаєш, без жодної думки, що це буде, як це буде? Просто розумієш, що це вже як вулкан перед вибухом. Я сідаю за піаніно - й пісня вилітає, раз — і вона просто зробилась, рукотворно! Бачите, я прикраси роблю руками й тут також руки самі щось роблять. Я співаю, не критикую, не аналізую, що відбувається. Аналізую, вже коли написалась замальовочка. Тоді я починаю дивитись: ага, про це пісня, отака от?  І починаю доробляти. Тобто вони якось самі по собі, я не форсую, не придумую, на яку тему писати, як писати, просто воно раз — бачу слова, акорди, хочу робити пісню!

Ти пишеш музику й слова, як і в пісні "Японська слива". Також до її створення дотичний лейбл ENKO, а саме, Стас Чорний. Якщо хтось не знає, музичний лейбл ENKO — це й alyona alyona, і KALUSH. А яка у вас співпраця?

Я випускаюсь через лейбл дистрибуційно, в мене з ними контракт. А Стас Чорний — це не перша наша співпраця. Він робить або зведення, або мастеринг, і на цю пісню він написав аранжування, його рука золота також є в ній, в музиці. Коли я вперше почула — в мене просто мороз по шкірі, я просто зійшла з розуму в той момент!   

"В пісні з японського — тільки слова "Японська слива", вона про витонченість"

Давай перейдемо до твоєї пісні "Японська слива". Японська тематика пов’язана з тим, що ти подорожувала?

Я не була в Японії насправді, не доїхала. Я обожнюю Азію, обожнюю їхню витонченість і в пісні з японського — тільки слова "Японська слива", вона про витонченість. А відеоряд — він такий трошки ретро, трошки дивнуватий. Якщо "Японська слива", то як не взяти японську парасольку в таке відео? Перед чоловіком, який тебе любить, — ти така красива, така витончена!  Така тематика олдскульна, жіночна й лагідна. 

Слухати трек "Японська слива" від Vivid Rose, як і багато інших прем’єр, можна в плей-листі "Промінь Рекомендує 2024" на Spotify.

Останні новини
Українські премʼєри 15-22 листопада: Zwyntar, Паліндром, Діти Інженерів, The Unsleeping, Sasha Boole
Українські премʼєри 15-22 листопада: Zwyntar, Паліндром, Діти Інженерів, The Unsleeping, Sasha Boole
Тримати в серці місце для любові: Positiff  представив сингл "Діаманти"
Тримати в серці місце для любові: Positiff представив сингл "Діаманти"
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Новини по темі
Українські премʼєри 15-22 листопада: Zwyntar, Паліндром, Діти Інженерів, The Unsleeping, Sasha Boole
Тримати в серці місце для любові: Positiff представив сингл "Діаманти"
Стрибки між стилями та емоціями: The Unsleeping випустив альбом "Справжній бедрум панк"
Промінь рекомендує: VOL'DEMAR із треком "Без зайвих слів..."
Пристрасть і залежність: "Хто така Ана?" презентувала сингл "Потвора"