Обирай пісні. Визначай переможця

Справа Гладковського: у корпорації "Богдан" пояснили, чому звернулися до послів країн G7

21.10.2019 р., 17:42

У корпорації "Богдан" пояснили, чому звернулися до послів країн "Групи семи" на тлі оголошення підозри та затримання Олега Гладковського. Про це в ефірі Українського радіо розповів начальник управління по зв'язкам з громадськістю автомобільної корпорації "Богдан Моторс" Юрій Повх.

Програма:
Ведучі:

"Допомоги напевно ні (не очікуємо - ред.), але поінформувати про позицію компанії, це є обов'язковим. Бо та атмосфера абсолютного шельмування, цькування, мультиплікації, що було останні півроку-рік в українському суспільстві, потребує якоїсь реакції. І в першу чергу метою було поінформувати представників цих країн світу все ж таки про позицію "Богдан Моторс" в цій ситуації", — сказав Юрій Повх.

Він звертає увагу, що в частині звинувачень на адресу Олега Гладковського була теза про те, що автомобілі "Богдан-63172" постачалися за завищеними цінами.

"Богдан Моторс" повністю спростовує ці твердження, оскільки навпаки — продукція нашого заводу є нижчою від аналогічної пропозиції іншого виробника, який також залучених до виконання замовлень державного оборонного замовлення. Наші автомобілі протягом років експлуатації у зоні проведення Операції об'єднаних сил заслужили лише схвальні відгуки, у нас мінімум гарантійних звернень і весь досвід експлуатації цих автомобілів стверджує, що це недорога надійна машина, яку можна використовувати у Збройних силах України”, — стверджує Юрій Повх і додає, що закупівля автомобілів відбувалася і відбувається, згідно з українським законодавством.

При цьому Юрій Повх наголошує, що він представляє компанію і не є захисником Олега Гладковського.

17 жовтня детективи НАБУ затримали колишнього першого заступника секретаря Ради Національної безпеки та оборони Олега Гладковського, його підозрюють у зловживанні службовим становищем та недекларуванні статків.

19 жовтня Вищий антикорупційний суд вирішив взяти під варту Олега Гладковського на 60 діб із правом застави. Суд частково задовольнив клопотання сторони обвинувачення, яка наполягала на арешті із заставою у понад 100 мільйонів гривень.

21 жовтня за Гладковського внесли заставу, він вийшов із СІЗО.

За даними слідства, експосадовець використав надану йому владу і службове становище всупереч інтересам служби з метою отримання неправомірної вигоди структурою, в якій він є кінцевим власником, а саме — ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс". Зокрема, слідство вважає, що експерший заступник секретаря РНБО забезпечив включення до державного оборонного замовлення та подальшу закупівлю коштом держбюджету вантажних автомобілів підвищеної прохідності МАЗ 6317 (Богдан 6317) за завищеними цінами в дочірнього підприємства "Автоскладальний завод №2", що входить до складу компанії "Богдан Моторс". Внаслідок цих дій, за даними слідства, державі завдано понад 10,62 млн грн збитків.

Крім того, детективи НАБУ встановили, що колишній посадовець не задекларував доходи дружини, отримані нею від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі Києва, про які йому було достовірно відомо. Йдеться про доходи у розмірі: 54 тис. дол. США (за 2016 рік), 63 тис. дол. США (за 2017 рік) та 47,5 тис. дол. США (за 2018 рік).

Гладковський звинувачення відкидає і заявляє про "політично вмотивоване незаконне переслідування".

Справа Гладковського: у корпорації "Богдан" пояснили, чому звернулися до послів країн G7

Новини по темі