Мобільний додаток

Візит нового генсека Ради Європи в Київ може стати новою сторінкою в стосунках з Україною — Дмитро Кулеба

2.10.2019 р., 10:18

Візит нового генсека Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич до України може стати новою сторінкою відносин з РЄ — таку думку висловив в ефірі Українського Радіо віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба.

Дмитро Кулеба вбачає у візити нового генсека Ради Європи до Києва можливості розпочати співпрацю з ПАРЄ на якісно новому рівні:

"У генерального секретаря зараз є унікальна можливість відкрити нову сторінку у стосунках з Україною. Новий генеральний секретар може почати все з чистого аркуша, вона не була залучена до всіх цих зусиль з повернення Росії, як попередній генсек. Тому з нею є високий потенціал розмови щодо нового спектру взаємодії. Але залежить від неї: якщо вона вдасться до прямого чи непрямого підігрування, наприклад, російським наративам, то виникнуть одразу проблеми. Я з великою повагою ставлюся до нового генерального секретаря, сподіваюся, що вона зможе перегорнути сторінку і знайти підхід до України", — вважає віцепрем’єр.

Читайте також: Дмитро Кулеба: ПАРЄ — це орган політики, там є люди, які намагаються підігравати РФ

Новий генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич планує здійснити візит в Україну найближчим часом. Про це, за інформацією члена української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Олексія Гончаренка, пообіцяла сама секретар на засіданні Бюро ПАРЄ.
"На засіданні Бюро ПАРЄ нова генсек Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич пообіцяла, що її перший візит буде в Грузію, а другий — в Україну", — написав Гончаренко на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, Марія Пейчинович-Бурич вступає на посаду на зміну Турбйорна Ягланда, за часів керівництва якого Росію було повернуто в ПАРЄ без санкцій.

Фото: Council of Europe

Візит нового генсека Ради Європи в Київ може стати новою сторінкою в стосунках з Україною — Дмитро Кулеба

Новини по темі