Обирай пісні. Визначай переможця

Голосів для оновлення складу ЦВК забракло (аудіо)

5.07.2018 р., 21:02

Для того, щоб поставити на розгляд питання про оновлення складу Центральної виборчої комісії, не вистачило голосів депутатів у Верховній Раді.

Через це у фракції "Блоку Петра Порошенка" вирішили не голосувати за жоден із законопроектів, поки парламентарії не повернуться до питання призначення нового складу ЦВК. В опозиційних фракціях не задоволені запропонованим до розгляду документом. Віолетта Карлащук докладніше.

"Невідкладно звільнити нинішній склад Центральної виборчої комісії і призначити новий склад - на цьому наполягала фракція "Блок Петра Порошенка". За словами народного депутата від фракції Олексія Гончаренка, зволікати із оновленням складу ЦВК не можна, оскільки у серпні Центрвибочком має ухвалювати рішення щодо майбутніх президентських виборів, а депутати невдовзі підуть на канікули.

Дискусії, зокрема, тривають щодо вакансій до ЦВК. Президент запропонував 14 кандидатів на 13 місць. Найбільше квот мають Блок Петра Порошенка та Народний Фронт, і по одному від інших фракцій і депутатських груп. Жодного висуванця немає від "Опозиційного блоку". Як повідомив співголова цієї фракції Юрій Бойко, у Опоблоці пропонували двох кандидатів, однак не було враховано жодного із них. Якщо серед кандидатів до ЦВК не буде представника від Опозиційного блоку, за оновлення складу Центрвиборчкому у фракції не голосуватимуть і звернуться до суду, каже Юрій Бойко.

Опозиція і коаліція могли би домовитися щодо структури ЦВК значно раніше, а не заморожувати обговорення до останніх перед канікулами пленарних тижнів, - таку думку висловила в коментарі журналістам координаторка громадянської мережі Опора Ольга Айвазовська.

Нагадаю, у січні Президент Петро Порошенко підписав подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії. Час повноважень нинішнього складу ЦВК минув у 13 із 15 його членів".


Прослухати репортаж
Віолетта Карлащук. Українське радіо.Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Голосів для оновлення складу ЦВК забракло (аудіо)

Новини по темі