Цимбалюк: "200 мільярдів з бюджету не вистачить на відновлення зруйнованої інфраструктури, тому допомагатимуть фонди"

Цимбалюк: "200 мільярдів з бюджету не вистачить на відновлення зруйнованої інфраструктури, тому допомагатимуть фонди"

Верховна Рада сьогодні в першому читанні проголосувала основний кошторис держави на 2023 рік. 50% від загального бюджету, як і планувалося, закладено на безпеку та оборону, 400 мільярдів на соціальні виплати, 50 мільярдів на підтримку захисників і їхніх родин, 200 мільярдів піде на відновлення інфраструктури. Щодо останніх цифр в бюджеті, то за 225 днів повномасштабної війни зафіксовано понад 94 тисячі зруйнованих об'єктів інфраструктури в різних регіонах України. Влада відновлює зараз лише 13% від зруйнованого житла. Як вирішиться питання з нестачею фінансів на відбудову житла? На які потреби в обороні і безпеці підуть гроші? Чи будуть закладатися гроші в бюджет 2023 року на будівництво доріг? Про все це слухачам Українського радіо розповів член депутатської фракції політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк.

0:00 0:00
10
1x

"Сьогодні було проголосовано в першому читанні основний кошторис держави, що воює. Тому 50% було закладено на безпеку та оборону. 

Щодо соціальної сфери: вперше закладено кошти, а це до 200 мільярдів, на відновлення житла і на внутрішньо переміщених осіб (далі ВПО).  Хоча щодо цифр, то триває ще дискусія. Віримо, що до другого читання вони збільшаться. Ми маємо ще цьогорічну заборгованість по ВПО. 

Понад 400 мільярдів закладено на соціальні виплати

Не передбачена, на жаль, наступного року індексація пенсій. Уряд декларує 30% інфляції. При цьому мінімальна пенсія становитиме 2 250 грн. Купівельна спроможність пенсіонера зменшиться і інфляція їх просто з'їсть. 

Будуть виділятися гроші громадянам на відновлення житла, яке вони втратили. Але їх все одно не вистачить. Збитків у Київській, Житомирській, Чернігівській, Харківській, Запорізькій і Херсонській області нараховано вже понад трильйон гривень. Звісно, що коштами українського держбюджету не вдасться відновити інфраструктуру, яка зруйнована, навіть приватне житло громадян України. Тому було створено фонди в кожній області по відновленню інфраструктури коштами наших міжнародних партнерів-донорів. Ми проголосували у Верховній Раді закон, де в Наглядову раду будуть входити ті міжнародні партнери, які надаватимуть Україні фінансову допомогу. 

При цьому ми все одно заклали в бюджет найнеобхідніші кошти, які треба вже виділяти громадянам України для того, щоби вони могли хоча би перезимувати цю зиму. Ці кошти будуть регулюватися в залежності від звільнених територій і розподілятимуться тими територіями, які найбільше постраждали. 

Щомісяця буде виділятися 900 грн. за одну особу на відшкодування тим родинам, які будуть приймати ВПО на період опалювального сезону.

Тепер іде активно переоблаштування всіх будинків відпочинку і пансіонатів під тимчасове перебування ВПО на цю зиму.

Приблизно 50 мільярдів закладено на підтримку військових і їхніх родин

Щодо питання відновлення доріг. То кошти повинні виділятися тільки на відновлення інфраструктури, яка була зруйнована за час війни. А не на будівництво нових доріг. Бо коштів не вистачає". 

Фото: Суспільне Чернігів