war

ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за вбивство Литвиненка: як російський режим організовує замахи на своїх опонентів?

21.09.2021 р., 20:58

Європейський суд з прав людини визнав Росію відповідальною за отруєння радіоактивним полонієм колишнього працівника російських спецслужб Олександра Литвиненка у Великій Британії в 2006 році. Натомість Росія заперечує свою причетність до його смерті. Крім того, з'явилися нові подробиці у справі Скрипалів. Британія викликала представника посольства Російської Федерації, а прем’єр Борис Джонсон вимагає видати підозрюваних. Полковник СБУ у відставці Михайло Притула в ефірі Українського радіо прокоментував, як російський режим організовує замахи на своїх опонентів.

"Росія ще з часів Радянського Союзу робила активні дії за кордоном. Для цього існував і, певно, на цей час існує спеціальний підрозділ у спецслужбах, який виконує такі вказівки керівництва, як політичні вбивства опонентів режиму чи то радянського, чи то Путіна. Тобто ці спецслужби працюють сьогодні і виконують вказівки по всій території Європейського Союзу, Сполучених Штатах Америки та інших країнах світу, зокрема в Україні. Те саме ми можемо побачити, наприклад, в розслідуванні Белінгкету щодо отруєння Навального, тобто як взагалі працював цілий підрозділ російських спецслужб, коли організовували отруєння Навального, як відслідковували людину, як дивились, якими закладами вона користується, де мешкає, що вподобляє, які коктейлі замовляє тощо. Це дуже кропітка робота, на яку витрачаються бюджетні кошти Російської Федерації", ― зазначив Михайло Притула.

Полковник СБУ у відставці прокоментував, чому росіяни використовують саме хімічні елементи як зброю для вбивства.

"Всі ці вбивства мають на меті не лише покарати ту чи іншу людину, а й показати всім іншим громадянам Російської Федерації, що так чинити не можна, що треба бути лояльними до політичного режиму Росії і робити все можливе для того, щоб виконувати вказівки керівництва. Тому і обирають зухвалі методи боротьби з політичними противниками. Мені дивно, що досі немає адвокатів, які б виправдовували тих людей, які вбили Литвиненка, чи тих людей, які робили замах на Скрипалів", ― сказав він.

Притула прокоментував, наскільки докази щодо відповідальності Росії неспростовні.

"Росіяни завжди кажуть, що їх ніде немає. Як фахівець з масового ураження я прекрасно розумію, що таку зброю в підвалі виготовити неможливо і неможливо зробити "Новичок" в домашній лабораторії. Тому такі речі роблять тільки в державних установах, які мають досить серйозні засоби захисту робочих приміщень, дезактивації,  дегазації тощо. Тому в будь-якому випадку це була державна установа, яка підпорядковувалась ГРУ міністерства оборони Російської Федерації, що безперечно довело розслідування, яке було опубліковано. Тому якщо Європейський суд з прав людини зробив такий висновок, значить мав відповідні матеріали, які йому надали, і таким чином, він зробив висновок, що Росія відповідальна за не дуже коректні дії на теренах Європейського Союзу", ― зазначив він. 

На фото: Олександр Литвиненко, Getty images

ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за вбивство Литвиненка: як російський режим організовує замахи на своїх опонентів?

Новини по темі