war

"Справжня причина в тому, що Зеленський хоче все контролювати": Бобиренко про відставку Авакова

14.07.2021 р., 12:07

Вчора, 13 липня, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, який більше семи років займав цю посаду, написав заяву на звільнення. Про це офіційно повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ. Також вчора відбулося засідання фракції партії "Слуга народу", на якому Президент України Володимир Зеленський запропонував кандидатуру нового очільника міністерства – главу комітету з питань правоохоронної діяльності ВРУ Дениса Монастирського. Фракція пропозицію підтримала й у четвер чи п’ятницю за відставку Авакова та призначення нового міністра може проголосувати й парламент. Детальніше про те, чому Арсен Аваков подав у відставку, Українське радіо поспілкувалось з керівником громадської організації "Бюро експертної політики" Віктором Бобиренком.

"Однозначно можна сказати про те, що Зеленський збільшує свої впливи на всі сторони життя суспільства, в тому числі й на одне з ключових міністерств, яке є третім у видатковій частині бюджету. Аваков був лояльним до Зеленського, та все ж незалежним. Мало того, він через підконтрольний йому Нацкорпус міг частково контролювали й вулиці: як організовувати, так і паралізовувати вуличні протести. Тепер це все переходить в інші руки і не факт, що Монастирський лояльний до Авакова. Його з Аваковим пов’язують, проте в першу чергу він лояльний до Зеленського. І, можливо, призначення Монастирського – це всього лиш реверанс в бік Авакова при розставанні з ним", – висловив своє припущення Віктор Бобиренко.

За словами експерта, є кілька альтернативних версій, чому міністр Арсен Аваков подав у відставку: "Він пішов, бо в Зеленського щось на нього є, або це була полюбовна згода. Третя ж версія припускаю, що Аваков просто розуміє, що скоро цьому режиму кінець і тому залишає цей корабель". 

Також Віктор Бобиренко зауважив, що існує припущення, що відставка Авакова пов’язана з визнанням обвинувачених у вбивстві Шеремета невинними, про що раніше зазначав Володимир Зеленський: "Це могло стати приводом, але в такому разі його відставка була б десь на осінь, в новому політичному сезоні".

"Що б не було приводом, справжня причина в тому, що Зеленський хоче контролювати все.  Шмигаль в нас як англійська королева, тому що реальних повноважень на прийняття рішень в нього немає, вони приймаються в Офісі Президента. Й найгірше, що тепер куратором Монастирського стане Олег Татаров –корупціонер, якого з ОП так і не звільнили. Фактично тепер він буде напрацьовувати рішення в МВС і МВС готуватимуть, як вірних псів режиму, а не українських громадян. Найближчим часом ми побачимо в МВС цю підміну смислів", – заявив Бобиренко. 

Тому, за словами експерта, можливо, Арсен Аваков дійсно знайшов вдалий час, щоб піти.

"Але Зеленський зміцнив свої позиції ще і ще. Тепер в країні немає нічого, що б перебувало поза ієрархією Президента. Я вважаю, що він й надалі буде намагатися закручувати гайки й робити щось типу режиму Лукашенка. Йдеться з одного боку про сильну поліцейську державу, а з іншого – про сильні популістичні рішення. Він намагатиметься втриматися і через телевізор, і через поліцейських. Але, на відміну від білоруської поліції, наша має досвід і ми знаємо, що після Майдану бувають суди на беркутівцями. Тому українська поліція більш лояльна до власного народу, ніж до уряду. Це те, чого у Зеленського можуть не розуміти, намагаючись закручувати гайки", – пояснив Бобиренко. 

Разом з тим, експерт резюмував, що в новому політичному сезоні в Президента Володимира Зеленського є два фактора, які можуть впливати на те, чи залишатиметься він при владі: "Зеленський боїться справи "вагнерівців", тому що там він здав цю тему Лукашенкові. Довести цю справу про державну зраду і це пожиттєве ув’язнення. Другий фактор ризику – це платіжки, які прийдуть. Абсолютно незрозуміло, як цю тему закриватимуть, адже йдеться про десятки мільярдів гривень, які треба видати субсидіями, щоб перекрити ціну газу".

Фото: LIGA.net

"Справжня причина в тому, що Зеленський хоче все контролювати": Бобиренко про відставку Авакова

Новини по темі