Мобільний додаток

Як встановити газовий лічильник за бюджетні кошти. Розповідає експерт

19.08.2020 р., 17:28

З 1 січня в квартири українців, де немає лічильника, можуть припинити постачання газу. Це передбачено законом "Про забезпечення комерційного обліку природного газу". Варто зазначити, що цей документ передбачає безкоштовне встановлення лічильників для населення: це має відбуватися за кошти газорозподільних компаній або за рахунок бюджету. Проте через постійний брак коштів норму про обов'язкову наявність лічильників кілька разів відтерміновували. За підрахунками Асоціації газового ринку станом на початок нинішнього року 1 млн 300 тисяч господарств не були забезпечені індивідуальними засобами обліку газу. Чи дійсно сотні тисяч українців потенційно можуть залишитися без газу Українське радіо розпитало у голови Бюро комплексного аналізу і прогнозів Сергія Дяченка.

"Таку кількість людей ніхто відключати не буде. Ця норма вже декілька разів переносилилась саме через те, що величезна кількість людей не вписується в цю норму. Тому я впевнений, що будуть шукати вихід забезпечення лічильниками і знову переносити", – висловив свою думку Сергій Дяченко. 

Ключових причин такої ситуації, як зазначив експерт, декілька: "По-перше, облгази не будуть поспішають виконувати свої зобов'язання, а вимагають якісь програми та кошти. По-друге, споживання за нинішніми обставинами є вигідною штукою, тому частина населення теж не поспішає. Також читав, що люди просто бояться відчиняти двері, адже зараз є велика кількість шахраїв". 

"Сама по собі процедура і сам лічильник є відносно недорогими, тож цю проблему можна вирішити. Для тих, хто вже встановив їх за власні кошти, треба зв’язуватись з облгазом і просити повернути кошти. Але, хоча тут і немає прямих заборон, це буде відбуватися за розсуд облгазу", – розповів Дяченко. 

Проте експерт підкреслив, що якщо в квартирі є плита і колонка, то встановлення лічильника відбувається за рахунок облгазу, а якщо тільки плита, то може бути і так, і так. 

"Виходом, коли не всі в будинку поставили індивідуальні лічильники, аби не порахувати закон, є загальнобудинкові лічильники. Людина може встановити окремий лічильник в себе в квартирі, але загалом наявність будинкового лічильника вважається, що будинок обладнаний лічильником. Якщо у людини індивідуальний лічильник, то вона платитиме за своїми показниками, а решта будинку – за загальним лічильником мінус показники індивідуального", – роз’яснив голова Бюро комплексного аналізу і прогнозів Сергія Дяченко.

ФОТО: pixabay

Як встановити газовий лічильник за бюджетні кошти. Розповідає експерт

Новини по темі