Мобільний додаток

Дикість чи спецоперація. Що насправді сталося в Нових Санжарах?

11.03.2020 р., 07:35

Як Росія проводить спецоперації для сіяння паніки на територіях інших держав, залучаючи місцеве населення? Що відбувалось у месенджерах жителів Нових Санжарів? І що потрібно знати, аби вчасно розпізнавати інформаційні атаки? Блогер Олександр Барабошко та Аля Шандра, редакторка англомовної платформи Euromaidan Press, обговорювали це в ефірі Українського радіо.

Програма:
Ведучі:

Росії не важливо, це Нові Санжари, це політична криза чи зміна влади в Україні.

"Коли в країні відбувається явище, яке масово починає обговорювати суспільство, це сприяє поширенню дезінформації, панічних настроїв. Люди перебувають в стані невідомості, вони дуже легко сприймають будь-яку інформацію", – пояснює Олександр Барабошко.

Неправдива інформація найчастіше є легшою і простішою для сприйняття. Наприклад, Нові Санжари, де люди вийшли на вулицю через те, що вони перебували в стані невідомості.

"Це не тільки свідчить про те, що Росія брала в цьому участь, можливо. Але це свідчить, зокрема, про те, що наша держава занадто довго реагує на такі події, занадто довго чекаємо офіційну реакцію, аби населення перебувало у стані, коли воно має відповіді на всі запитання", – додає блогер.

Доказів немає, але почерк російських спецслужб

Редакторка англомовної платформи Euromaidan Press Аля Шандра вважає, що про події на Полтавщині ми можемо говорити як про спецоперацію. Про це свідчать масова розсилка фейкових листів з пошти МОЗ та таргетовані смс-повідомлення для місцевих жителів, у соцмережах створювалися групи з підбурюванням до паніки і насильства.

"Ми бачимо скоординовану кампанію. Наскільки вона пов’язана з російськими спецслужбами, доказів немає. Але це дуже ймовірно, це їхній почерк. Те, чого вони досягнули, це цілком в інтересах Росії", – каже вона.

Чому і для кого була створена картинка "дикого" українця

Частина суспільства різко негативно поставилася до подій у Нових Санжарах, люди поділяли точку зору про те, що ми є такими недоцивілізованими, якщо на своїх співвітчизників кидаємося з камінням.

"Це була і мета – створити таку картинку, щоб ми так думали, щоб ми зневірилися у власному народі, зневірилися в можливостях влади захистити нас від коронавірусу. – впевнена Аля Шандра. – Це була одна із цілей. не лише, щоб ми побачили таку картинку дикого українського народу, а й зовнішній світ"

Як не піддатися на подібні спецоперації?

Важливо розуміти, що спецоперації з сіяння паніки здійснювалися і будуть здійснюватися в майбутньому.

"Коли подібне відбувається, потрібно розуміти, що, можливо, хтось хоче, щоб ми побачили таку картинку, хтось хоче, щоб ми так відреагували. Друге – споживати перевірені джерела інформації", – рекомендує редакторка англомовної платформи Euromaidan Press.
 

Дикість чи спецоперація. Що насправді сталося в Нових Санжарах?

Новини по темі