ДругаРіка

Чи дійсно американский газ для України – це дорога "піар-акція"?

25.02.2020 р., 07:15

Дешевий російський газ – ще один популярний фейк від кремлівських ЗМІ. Нібито усі альтернативи для Києва є набагато дорожчими, і за них українці заплатять з власної кишені. Тому Україна просто не здатна забезпечити свої газові потреби без допомоги Росії. Чому це не так в ефірі Українського радіо говорили з головою правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігорем Бураковським і редактором ресурсу VoxCheck Максимом Скубенком.

Чому це не так?

Україна вже 4 роки купує газ без Росії. У листопаді 2015-го Київ відмовився від прямих постачань блакитного палива через високу ціну та зневагу з боку Росії. Наразі американський скраплений газ, який танкерами доправляють до Польщі, на третину дешевший за російський.

Крім того, у серпні 2019 року Україна, Польща і США підписали меморандум про тристороннє співробітництво. Документ допомагає Києву збільшувати рівень енергетичної безпеки країни і не залежати від рішень Кремля в газовій сфері. Американський газ використовують для додаткового забезпечення українських споживачів в зимовий період. Незважаючи на запевнення кремлівської пропаганди, газ зі Сполучених Штатів вже в Україні. Танкер доставив до Польщі 75 тисяч тонн скрапленого газу. Після процесу регазифікації (перетворення СПГ з рідкого в газоподібний стан - ред), газ, вже в обсязі 100 мільйонів кубометрів, надійшов в польську систему передачі газу, звідки потрапив в українське сховище.

Україна в найближчі рік-півтора може розраховувати на чотириразове збільшення поставок газу з США - близько шести мільярдів кубометрів на рік, повідомив раніше уповноважений польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наїмський. Глава Нафтогазу Андрій Коболєв підтверджує, що після тестування компресорної станції “Комарно” у Львівській області доступна для імпорту з Польщі пропускна спроможність зросте до 6,6 мільярдів кубів на рік. Це приблизно половина всієї річної потреби України в імпорті газу.

Польська сторона також підтвердила, що американський газ на третину дешевше російських поставок по багаторічному контракту. "Його ціна (ціна на газ від Газпрому - ред), абсолютно неконкурентоспроможна. В даний час підписані PGNiG контракти на поставку ЗПГ (з США - ред), на 20-30 відсотків вигідніше, ніж російські", - повідомив уповноважений польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наїмський.

Україна перебуває в умовах військової агресії з боку Росії. Про який російський газ може йти мова?

Максим Скубенко зазначає, що Київ давно диверсифікував поставки газу - Україна є незалежною від російського газу, а твердження про те, що ми купуємо це російське паливо в Польщі, є нічим іншим як стандартною російською маніпуляцією.

Він звертає увагу, що поставки американського газу дозволяють скоригувати ціни.

Чи дійсно американский газ для України – це дорога "піар-акція"?

Новини по темі