Мобільний додаток

Статеве виховання дітей потрібно розпочинати з трьох років – експертка

18.11.2019 р., 19:34

Сьогодні Європейський день боротьби з насильством щодо жінок і дітей. Координаторка проектів УФГЗ, адвокатка, експертка у сфері захисту прав людини, членкиня Асоціації жінок-юристок України «ЮРФЕМ» Анна Саєнко в ефірі Українського радіо, розповіла, чому важливе сексуальне виховання для дитини та як зрозуміти, що дитина зазнала сексуального насильства.

Програма:
Ведучі:

Анна Саєнко розповіла, що сексуальне насильство проти дітей носить найбільш латентний характер, тому що про це соромно говорити, звертатися по допомогу.

"Якщо ми говоримо про сексуальне насильство, у законодавстві є декілька визначень: є зґвалтування у Кримінальному кодексі України, є нова дефініція сексуального насильства, а також є такі статті Кримінального кодексу як вступ у статеві зносини з особою, яка не досягла 16-річного віку і розбещення неповнолітніх", – пояснила експертка.

Зґвалтування – це дії сексуального характеру з проникненням в тіло потерпілого або потерпілої.

Сексуальне насильство – це дії сексуального характеру без проникнення в тіло.

Розбещення – це дії сексуального характеру, спрямовані на особу, яка не досягла 18-річного віку, та без проникнення.

В Україні існує проблема: часто, коли дитина звертається по допомогу, їй не вірять:

"У більшості випадків – за статистикою 90% – діти страждають від своїх знайомих або ж рідних. Кривдники спираються на ту довіру, яку вони мають від дитини, вони маніпулюють, і це часто відбувається в ігровій формі. Дитині потім кажуть: "Це наша таємниця, нікому не розказуй, ми ж граємося", – зазначила Анна Саєнко.

Як говорить експертка, дитина може не розповідати про саму ситуацію, але скаржитися на біль у паховій зоні. Часто дитина сама не розуміє, що проти неї сталося правопорушення.

"У нас прийнято розповідати, що у хлопчиків "краник", у дівчат – "квіточка", і це є неправильним. Дітей потрібно навчати, щоб вони розрізняли і розуміли, що проти неї йдуть протиправні дії. Немає проблеми сказати, що в дівчинки є вагіна, а в хлопчика – статевий член. І вони мають це розуміти, – наголосила Анна Саєнко. – З дитиною потрібно починати говорити про сексуальне виховання вже з трьох років, зрозумілою мовою. Щоб вона розуміла, що те, що під трусиками – це її особиста справа, і ніхто не має цього торкатися, бо це може зашкодити дитині".

Слухайте розмову повністю в ефірі Українського радіо!

Статеве виховання дітей потрібно розпочинати з трьох років – експертка

Новини по темі