Обирай пісні. Визначай переможця

Маломуж про розведення сил у Золотому: є небезпека невиконання умов з боку бойовиків

29.10.2019 р., 20:45

Генерал армії, колишній голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010) Микола Маломуж вважає, що є велика небезпека щодо невиконання умов розведення з боку бойовиків в Золотому на Луганщині. Про це він сказав в ефірі Українського радіо.

"Є рішення президента щодо розведення або вже відведення сил. Але режиму тиші протягом семи днів не було. Це чітко говорять наші бійці, командири, з якими підтримуємо контакт, наші спостережні групи.  Тому у цій ситуації, не витримавши цей режим, який був передбачений умовами домовленості про початок переговорів і проведення нормандського саміту, розпочали це розведення", — зазначив Микола Маломуж.

 Колишній голова Служби зовнішньої розвідки України наголосив, що процес розведення сил відбувається саме у Катеринівці.

"Але ми говоримо, що розведення не відбувається у Золотому, а відбувається у Катеринівці. Тому що це не та система, яка була передбачена домовленостями, але зараз і представники ОБСЄ, і наших контактних груп говорять, що відбувається саме у Золотому. І потім буде у Петрівському", — сказав він.

Читайте також: Мирні ініціативи щодо Донбасу намагатимуться просунути, доки в Зеленського ще є 70% підтримки – Андрій Сухарина

Маломуж також зауважив, що є небезпека щодо невиконання умов розведення з боку бойовиків.

"Ми маємо дуже велику небезпеку щодо невиконання умов розведення з боку бойовиків, хоча вони заявили про те, що розводять сили. Але ми маємо ситуацію з Станицею-Луганською, яка також була передбачена цими умовами. Так, розведення відбулося, але бойовики не відійшли, вони перебувають безпосередньо на старих позиціях, контролюють модель переходу на кордоні, переодягнувшись у цивільну форму. Тому у цій ситуації ми не впевнені, що це відбудуться симетрично", — прокоментував генерал армії.

Зазначимо, міністр закордонних справ Вадим Пристайко 29 жовтня заявив, що  відсьогодні о 12:00 в Золотому Луганської області розпочалось розведення сил з обох сторін. За його словами, процес розведення мають підтвердити спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

На фото — Микола Маломуж

Маломуж про розведення сил у Золотому: є небезпека невиконання умов з боку бойовиків

Новини по темі