Мобільний додаток

"Слуги народу" і поліграф: розколу немає, але ця історія може закінчитися "політичним розлученням"

23.10.2019 р., 21:20

Президент Володимир Зеленський відреагував на повідомлення про можливе одержання хабарів групою народних депутатів від фракції "Слуга народу" за голосування проти законопроєкту про ліквідацію схем під час оцінки об’єктів нерухомості — депутати мають пройти перевірку на детекторі брехні. Про це в ефірі Українського радіо спілкувалися з головою правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента", політологом Володимиром Фесенком.

Володимир Фесенко зазначив, що в нинішніх політичних реаліях модно говорити про перевірки на поліграфі. 

"Зараз поліграф — це модно. Про нього давно був міф, що він допомагає боротися із брехнею політиків, допомагає викривати можновладців. Фахівці знають, що поліграф не дає 100% точності, там є нюанси. Під час цього скандалу виявилось, що у нас є приватні поліграфологи, є асоціація поліграфологів. З’ясувалося, що кожен може звернутися до свого поліграфолога і отримати те, що він хоче", — розповів він.

За словами політолога, зараз поліграф використовують як спосіб свого виправдання, спосіб спіймати когось на брехні чи полякати. Володимир Фесенко сказав, що у ситуації з поліграфом нова політична сили поводиться як діти або молоде подружжя: "Поскандалили і б’ють посуд так, що всі сусіди, увесь будинок це чує. Цим вони дуже сильно відрізняються від своїх попередників". 

Політолог зазначив, що у цій ситуації із поліграфом нова влада припускається помилки.  Проте ті, хто хоче розколу цієї монобільшості, безумовно насолоджуються цим і видають бажане за дійсне. "На мій погляд, ніякого розколу немає. Там є проблема дисципліни, є надмірна амбітність Олександра Дубінського, його конфлікт з керівництвом фракції. Думаю, що зрештою це закінчиться певним політичним розлученням. Проте це буде невеличка меншість, яка можливо піде з Дубінчським або буде концентруватись навколо нього", — сказав він.

За інформацією, оприлюдненою у ЗМІ, 11 нардепів від "Слуги народу", які входять до парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики, підозрюють в отриманні по $30 тисяч за голосування проти законопроекту щодо ліквідації корупційних схем під час оцінювання об'єктів нерухомості. Серед цих депутатів є і Олександр Дубінський. Після цього Офіс президента закликав депутатів від фракції пройти поліграф.

САП зареєструвала провадження за фактом можливого вчинення корупційного злочину нардепами від "Слуги народу".

Раніше, 17 жовтня, нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський повідомив, що частина народних депутатів з цієї фракції можуть відокремитися від фракції більшості та створити свою партію.

Джерело: Фейсбук

"Слуги народу" і поліграф: розколу немає, але ця історія може закінчитися "політичним розлученням"

Новини по темі