Мобільний додаток

Грецька церква вперше згадала ім'я предстоятеля ПЦУ Епіфанія під час літургії: чому це важливо

21.10.2019 р., 20:40

Ім'я предстоятеля Православної церкви України Епіфанія вперше пом'янули під час літургії за участю архієпископа Афінського і всієї Еллади Ієроніма. Народний депутат України, член фракції партії "Європейська Солідарність" Ростислав Павленко переконаний, що це назвзичайно важливо для української незалежної церкви. Про це він розповів в ефірі Українського радіо.

Позиція Елладської православної церкви є дуже знаковою, оскільки вона свою автокефалію отримала ще в XIX столітті. "Її позиція дуже важлива як приклад для наслідування, і тому далі буде (активніший перехід українських парафій від УПЦ МП до ПЦУ — ред). Впродовж місяців чекатимемо наступних благих вістей", — сказав Ростислав Павленко. 

Він розповів про те, чому процес визнання незалежної української церкви трохи затягнувся. 

"Точно впевнений, що РПЦ і Російська держава доклали всіх зусиль, намагалась посіяти певні сумніви, але їм це не вдалось. Ми бачимо, що позиція ієрархів Елладської православної церкви однозначна. Причому складається враження, що чим більше Росія активізує свої методи і намагається схилити інші церкви до своєї позиції, то тим міцніший спротив і тим легше церкви йдуть на ті аргументи, які висуває Українська церква, Вселенська патріархія для того, щоб все-таки визнати українську церкву як незалежну", — сказав він. 

За словами Ростислава Павленка, становлення української православної церкви відбувається канонічно, інші православні церкви намагаються зробити перехід якомога м’якшим.

"В традиціях православ'я є діалог з світськими властями, але ніде це не переходить тієї межі, як це є в РПЦ. Там навпаки —  церква фактично виконує роль певного підрозділу Російської держави і обслуговує її внутрішні та зовнішньополітичні функції. Власне, такий підхід неприйнятний для більшості православних церков. Коли росіяни показують, як і на що вони "здатні", то інші церкви знаходять спосіб, хай трохи повільніше, хай з використанням округлих формулювань, але виходити на визнання української православної церкви",  — розповів Ростислав Павленко. 

Нагадаємо, що у четвер, 17 жовтня, позачерговий синод Російської православної церкви ухвалив рішення про можливе часткове розірвання відносин з Елладською церквою. У рішенні йшлося, що якщо предстоятель Грецької церкви почне поминати предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія (що і сталося 19 жовтня), то патріарх Кирило припинить поминання Ієроніма. Також російська церква не буде благословляти паломницькі поїздки у ті грецькі єпархії, очільники яких визнаватимуть ПЦУ.

 Джерело: Фейсбук

Грецька церква вперше згадала ім'я предстоятеля ПЦУ Епіфанія під час літургії: чому це важливо

Новини по темі