Мобільний додаток

Щоб трагедія "Токіо Стар" не повторилася, потрібно змінити склад державних органів — Костянтин Салій

19.08.2019 р., 16:40

У чому причина трагедії в Одесі, де під час пожежі загинуло дев'ятеро людей? Гість ефіру Українського радіо, кандидат політичних наук, експерт з муніципальних питань Костянтин Салій винуватцем трагедії називає корупцію.

Програма:
Ведучі:

Готель "Токіо Стар", який був розташований на території колишнього трамвайного депо в Одесі, згорів у ніч на 17 серпня. Серед загиблих — громадянка Австралії, двоє жителів Одеської області, двоє киян, житель Дніпра, а також одна дитина. 

Костянтин Салій, кандидат політичних наук, експерт з муніципальних питань винуватцем трагедії називає корупцію:

"Ці події стали можливими лише завдяки українській корупції. Тому що у нас більша частина таких готелів, порушень у яких не помічають Державні архітектурно-будівельні інспекції, пожежники, податківці", говорить експерт.

За його словами, нормативна база в Україні якраз дозволяє перевіряти і зачиняти такі готелі, але чиновники на місцях не зацікавлені здійснювати такі заходи, наші бізнесмени люблять побудувати якусь "благеньку" хатку, повісити на неї назву "Готель", і здавати її в оренду. Треба, щоб роль держави з'явилася, бо поки що роль у неї одна — знайти такого власника і його "роздоювати", вважає Костянтин Салій.

Читайте також: Експерт з безпеки про трагедію в Одесі: випадок в "Токіо Стар" доводить, що жодних висновків не зроблено

Він прогнозує, що якщо не поміняється весь особовий склад державних органів, то нічого в цих підходах не зміниться.

"По-перше, це в ДАБІ України треба міняти весь склад, це ДСНС — пожежники, і все ж таки треба міняти і податківців. Якщо ці три складових будуть замінені і прийдуть все ж патріоти країни, тоді цю проблему можна зрушити з місця. І через суд зачиняти, або вимагати реконструкції таких приміщень", — говорить експерт. 

Пожежа в одеському готелі "Токіо Стар" сталася в ніч на 17 серпня. У результаті якої дев’ять людей загинули, десятеро людей потрапили до лікарні. 

Фото: Думская

Щоб трагедія "Токіо Стар" не повторилася, потрібно змінити склад державних органів — Костянтин Салій

Новини по темі