Мобільний додаток

Три тенденції, які показали світові українські вибори – розповідає політолог

22.04.2019 р., 13:43

В ефірі "РанокПРО" політолог Олег Саакян розповів, як Україна стає світовим тренд-мейкером у політичному процесі.

Ведучі:

Ярина Скуратівська, Євген Павлюковський

Олег Саакян зазначив, що ці вибори показали, що Україна стає світовим тренд-мейкером у політичному процесі. Зокрема, він перелічив кілька тенденцій, як продемонстрували цьогорічні президентські вибори.

1. Поява "віртуальних кандидатів" як наслідок популістичних обіцянок

З одного боку, пояснив політолог, Україна йде в тренді загальноєвропейських та загальнозахідних практик, разом з кризою представницької демократії, кризою еліт, що продукує низку політичних викликів, зокрема й популізм.

"А отут ми дали світові віртуального кандидата, який уже прийшов на зміну класичним популістам. Я думаю, що в Європі ми найближчим часом побачимо подібне явище, – розповів Олег Саакян. – Розумієте, популіст – це політик, який обіцяє вам золоті гори і все що завгодно, "тільки проголосуйте за мене". Віртуальний кандидат – принципово інакший. Його рейтинг зростає рівно тоді, коли він мовчить, тому що люди вже обпіклися популізмом і не хочуть чути обіцянок, щоб їх не обманювали. Вони не хочуть обманюватись".

2. Зростання запиту на пряму демократію.

"Наші дебати на стадіоні прикували до себе увагу цілої низки західних медіа. Чому? Тому що запит на пряму демократію, нехай у такій гротескній формі – ми взагалі країна розвинутого політичного бароко – знайшов своє відображення у цьому стадіоні, чим ми, знову ж таки, вийшли на шпальти з позитивним порядком денним", – пояснив політолог.

3. Кардинальні зміни через демократичні вибори у пострадянських державах.

Олег Саакян наголосив, що Україна, фактично, стала першою пострадянською державою, яка показала, що в політичному процесі можливі кардинальні зміни через демократичні вибори.

"Ми взяли лідерство і закріпили за собою у пострадянському просторі. Ми показали, що через вибори можливі зміни, і можливі кардинальні зміни", – підсумував політолог.

Нагадаємо, учора відбувся другий тур президентських виборів. Станом на 13:40 опрацьовано 98,75% протоколів по Україні. 73,18%  голосів виборці віддали за Володимира Зеленського, 24,49% – за чинного президента Петра Порошенка. У виборах взяли участь понад 18 млн виборців.

Три тенденції, які показали світові українські вибори – розповідає політолог

Новини по темі