До 30 порушень щодня виявляють у Києві при торгівлі продуктами харчування

До 30 порушень щодня виявляють у Києві при торгівлі продуктами харчування

Шаурма і фастфуди є основними причинами харчових отруєнь киян та гостей міста під час спекотної погоди, повідомив Українському Радіо начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан. Ці продукти необхідно вживати протягом години після придбання, зауважив він. Після шаурми і фастфудів на другому місці за ризиком харчових отруєнь є суші та роли. Щодня на 42 ринках міста Києва працюють лікарі ветеринарної медицини і контролюють якість продуктів харчування, переконує Олег Рубан. За його даними, Держпродспоживслужба виявляє у Києві до 30 порушень щодня. Сьогодні у топі порушень ― наявність ссавців та різних комах у супермаркетах. Йдеться про щурів і тарганів.

0:00 0:00
10
1x

 

Ілюстративне фото: УНІАН

 

"Раджу споживачам стати інспекторами"

Олег Рубан назвав харчові продукти, що швидко псуються ― це кулінарія, фастфуди, готові вироби з м’яса та риби. "Якщо людина купує продукти харчування без дотримання певного температурного режиму, то при потраплянні на умовно чистий безпечний харчовий продукт умовно патогенних мікроорганізмів за годину цей продукт стає отрутою. Тому продукти, що швидко псуються, необхідно вживати одразу після приготування. І при купівлі продуктів харчування споживач має право попросити у продавця документи на даний товар, а також треба перевіряти температурний режим зберігання. У кожному холодильному обладнанні обов’язково є термометр, температура не повинна перевищувати 8-10 градусів. Тому раджу всі споживачам стати такими собі інспекторами, які можуть наглядати та інформувати певні служби, телефонувати на гарячу лінію для реагування Держпродспоживслужби" (050 230 04 28 або 044 364 77 80).

"Отримуємо 10-15 звернень на добу"

"Завдяки впровадженню "Громадського інспектора", який інформує про якість продуктів харчування та про неблагонадійні торговельні точки, ми отримуємо 10-15 звернень на добу. На жаль, 90% відсотків таких звернень підтверджується. Це пов’язано з температурним режимом, із продажем товару без документів. У топі продажів без документів сьогодні перебуває риба і м’ясо. Через небезпеку, яка сталася внаслідок підриву Каховської дамби, зараз відбувається реалізація продуктів харчування без документів. Тож закликаю усіх споживачів звертати увагу на місце та умови торгівлі. Також можете запитати про документи. Наприклад, учора (25 червня) на Теремках при продажі риби на продуктовому ярмарку було виявлено, що риба без документів, невідомого походження, а при проведенні лабораторного дослідження встановили, що ця риба неправильно зберігалась і є отрутою для людини. Тому прошу ― звертайте увагу на документи. Якщо документів немає, телефонуйте на гарячу лінію ― протягом доби ми з’ясуємо обставини".

Олег Рубан. Фото: Київська міська рада

Фастфуд необхідно з’їсти протягом години

"При потраплянні на безпечний продукт мікроорганізмів через годину, за температури більше 28 градусів, у цьому продукті накопичується критична маса мікроорганізмів, що викликає гостру кишкову інфекцію. Тому раджу купувати продукти харчування в місцях офіційної торгівлі з дотриманням температурного режиму. Стосовно шаурми, фастфудів та продуктів, що швидко псуються, при правильному приготуванні та дотриманні всіх технологій їх необхідно вживати протягом години". Олег Рубан зазначив, що цього року отруєнь поки не зафіксовано, а торік зареєстрували більше 50 отруєнь, пов’язаних із вживанням фастфудів. "Після шаурми і фастфудів на другому місці є суші та роли, які не можуть зберігатися при високій температурі більше години. Тому будьте уважні до свого здоров’я і вживайте безпечні продукти", ― закликає експерт.

Держпродспоживслужба виявляє у Києві до 30 порушень щодня

"Від початку війни уряд України запровадив мораторій на перевірку бізнесу. Але Київська державна військова адміністрація, через ризик реалізації недоброякісних продуктів харчування, впровадила щоденний моніторинг у кожному районі. У кожному із десяти районів Києва працюють мобільні групи за участю районних адміністрацій, департаментів благоустрою, Нацполіції, Держпродспоживслужби, служби праці. У разі виявлення порушень застосовуються певні заходи. Моніторинг ми здійснюємо вже три місяці і виявляємо до трьох десятків порушень щодня. Тому найефективніший засіб ― це інформація від споживачів.

Щодня на 42 ринках міста Києва працюють лікарі ветеринарної медицини і контролюють продукти харчування. На кожен виріб із м’яса, риби чи яєць є висновок ветеринарно-санітарної експертизи. Тому при продажі м’ясних виробів від 5-ї ранку розпочинається експертиза, і будь-який споживач може подивитися на цей процес та переглянути довідку під час купівлі м’яса. М’ясо реалізується максимум до 13-14 години. Якщо воно не реалізується, то надалі зберігається у холодильниках, які є на ринку, до повторної перевірки перед допродажем. Що стосується ярмаркових заходів, перевірка робиться в один день. На кожному ярмарку проводиться ранкова експертиза усіх продуктів харчування, також там працюють лікарі ветеринарної медицини і видають документ на безпеку даного товару".

Купувати продукти на стихійних ринках небезпечно для життя

"Щодо стихійних місць торгівлі, то на них опиняються товари, які не пройшли експертизу і не мають документів. Необхідно звертатися до Нацполіції. Є таке захворювання, як ботулізм, що майже невиліковний сьогодні в Україні. Є й інші вірусні інфекції, а також маємо масовий мор риби у Каховському водосховищі, тому купувати продукти на стихійних ринках ― небезпечно для здоров’я та життя".

Ссавці та комахи в супермаркетах ― у топі порушень

"Якщо людина придбала неякісне м’ясо чи рибу в супермаркеті, треба одразу інформувати відповідні органи ― телефоном, в електронному або паперовому вигляді, можна прийти безпосередньо на прийом. Ми реагуємо на такі випадки протягом доби. Сьогодні у топі порушень ― наявність ссавців та різних комах у супермаркетах, йдеться про щурів і тарганів, наприклад. Це нині проблема для міста Києва через повінь, різке розпліднення щурів і комах та відсутність проведення суцільної дератизації. Усі ці тваринки переходять у місця споживання ― магазини, де зберігаються харчові продукти. Тому щодня ми отримуємо велику кількість звернень споживачів щодо наявності комах і ссавців. Держпродспоживслужба намагається оперативно реагувати".

Останні новини
До трьох голодоморів ХХ століття в Україні голоду не було — Кабачій
До трьох голодоморів ХХ століття в Україні голоду не було — Кабачій
Висвітлення Чорнобильської трагедії, правда про Голодомор та політична агітація з парламенту: історія Українського Радіо у 80-90-х
Висвітлення Чорнобильської трагедії, правда про Голодомор та політична агітація з парламенту: історія Українського Радіо у 80-90-х
Олег Скрипка на Радіо Промінь ексклюзивно представив два релізи
Олег Скрипка на Радіо Промінь ексклюзивно представив два релізи
Клименко: "Бюджет більше тиловий, ніж військовий"
Клименко: "Бюджет більше тиловий, ніж військовий"
Радіодиктант, "Колос" та "Від суботи до суботи": культові програми Українського Радіо
Радіодиктант, "Колос" та "Від суботи до суботи": культові програми Українського Радіо
Новини по темі
До трьох голодоморів ХХ століття в Україні голоду не було — Кабачій
"МСЕК існують": куди звертатися для отримання статусу особи з інвалідністю в час реформи? Коментує експертка
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія засновника музею дисидентів у Донецьку "Смолоскип"
"За два тижні до обміну я знепритомнів на перевірці". Повне інтерв'ю Максима Буткевича