Ветерани та ветеранки повинні бути там, де впроваджуються нові підходи — Ірина Дробович

Ветерани та ветеранки повинні бути там, де впроваджуються нові підходи — Ірина Дробович

За ініціативи Українського Жіночого Конгресу відбулася Спеціальна Подія, присвячена дієвій участі жінок у процесах безпеки та оборони, досвіду українських жінок під час повномасштабної війни та розвитку ветеранського руху в Україні. Про це докладніше розповіла в ефірі Радіо Культура радниця Українського Жіночого Конгресу Ірина Дробович.

0:00 0:00
10
1x
Програма:

Ірина Дробович. Фото 50vidsotkiv.org.ua 

Після служби державний сектор

Український Жіночий Конгрес (УЖК-ред.) заснований у 2017 році депутатками Оленою Кондратюк, Марією Іоновою, Світланою Войцеховською та Альоною Бабак. Він формує порядок денний з гендерної політики для Верховної Ради, Уряду, місцевих громад, приватного та громадського секторів та медіа. Ірина Дробович розповіла, що цього року були присутніми на УЖК віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефінішина, міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна, заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк, представниці громадянського суспільства, Український жіночий ветеранський рух, асоціація юристок "ЮрФем", закордонні гості. Говорили на зустрічі про те, як стандарти НАТО допомагають ставати кращими, які перспективи ветеранського руху в Україні, що ми даємо навзаєм нашим партнерам. Закордонні гості запевнили присутніх у підтримці України, відзначали лідерство українських жінок. Також були озвучені проблеми, які вирішують жінки-ветеранки і ветерани. Юлія Лапутіна, міністерка у справах ветеранів України, наголосила на важливості чути і розуміти потреби демобілізованих. "Що має зробити держава перед тим, як жінка або чоловік демобілізується? Перше. Вони мають знати, які потреби будуть у цієї людини в мирному житті, чи вона захоче продовжити кар’єру військового. Навіть якщо людина поранена і хоче продовжити службу, ЗСУ, Міністерство оборони мають забезпечити відповідну можливість залишитися в Збройних Силах. Потім ми маємо забезпечити їй це все в громаді або в центрах ветеранського розвитку, які ми зараз створюємо і у нас є відповідні пілотні проєкти". Ірина Дробович каже, що завжди ветерани та ветеранки повинні бути там, де впроваджуються нові підходи. "Цікавим був досвід американців, коли там після завершення служби ветерани переходять в державний сектор і розвивають свої політики у трудовому законодавстві, у системі охорони здоров'я". 

Проєкти підтримки ветеранок і ветеранів

Ірина Дробович виділяє кількам цікавих і потрібних, з її точки зору, проєктів: медіагрупа Starlight Media розробили спеціальну політику щодо працевлаштування ветеранок і ветеранів в бізнесі. Вони пропонують так робити і іншим бізнесам, не виходячи із принципів конкуренції. Проєкт Superhumans: центр, який відкрився у Львові та займається протезуванням ветеранок та ветеранів. Він включає в себе перелік всіх послуг. Бо міста України, на жаль, залишаються не інклюзивним. Щодо психологічних проблем, із якими повертаються ветерани та ветеранки з фронту, то, переконана Ірина Дробович, не всі мають ПТСР або психологічні травми. "Не можна всіх робити такими, що зазнали цієї травми. Зараз краще ми впоруємося з психологічними викликами. Головне – не боятися визнавати, що з військовими щось не так. Але багато є вже таких, хто успішно пройшов через реабілітацію". 

Останні новини
Американська зброя почне надходити в Україну за тиждень-два — Мотиль
Американська зброя почне надходити в Україну за тиждень-два — Мотиль
ВР не розглядала законопроєкт про англійську в Україні через резонанс щодо норми про дубляж — Потураєв
ВР не розглядала законопроєкт про англійську в Україні через резонанс щодо норми про дубляж — Потураєв
Півострів завмер в очікуванні  — кримчани про настрої у тимчасово окупованому Криму
Півострів завмер в очікуванні — кримчани про настрої у тимчасово окупованому Криму
Промінь рекомендує: Мій Конфлікт з треком "Танцююча в дощі"
Промінь рекомендує: Мій Конфлікт з треком "Танцююча в дощі"
"Бережи": Бек-вокалістка MONATIKа видала дебютний сольний сингл
"Бережи": Бек-вокалістка MONATIKа видала дебютний сольний сингл
Новини по темі
Військове кладовище почнуть будувати у середині червня – в.о. Міністра у справах ветеранів
"Єдині вікна" у ЦНАПах, єКабінет, реабілітація та інструменти для розвитку – Порхун про нову ветеранську політику
БПЛА для ветеранів-залізничників: I підрозділ моніторингу запрацює за місяць — Укрзалізниця
"Маєш низький дохід — маєш право отримувати житлову субсидію", — ПФУ
Інколи судді взагалі не звертають увагу на бойовий досвід ветерана — юристка Кляровська