Ілюститивне фото з відкритих джерел
Бойовий блок будь-якої міжконтинентальної балістичної ракети падає з гіперзвуковою швидкістю
Чим Росія вдарила по Дніпру 21 листопада?
Ця розробка триває приблизно три роки і має назву "Кедр". У виступі Путін цю ж саму розробку назвав "Орешником". Кедр дає кедрові горіхи – тобто з кедру виросли горіхи. Така послідовність, щоб всіх заплутати. Тобто це одна й та ж сама ракета і її походження абсолютно зрозуміле. Але починалося все як завжди з Дніпра триступеневою міжконтинентальною балістичною ракетою під назвою "Універсал", проєкт якої розробили в КП "Південний» в Дніпрі, але реалізацію за рішенням тогочасного уряду віддали в Москву. І ця ракета під назвою "Тополь М" була прийнята на бойове чергування. Далі вони її модернізували за рахунок спрощення – з триступеневої вона стала двоступеневою під назвою "Ярс". У 2017 році "Ярс" планували модернізувати і доробити головну частину, додавши до 4 бойових блоків ще два, а також додати розгінний блок, який буде прискорювати ці головки, щоб легше проходити протиракетну оборону ворога. Такий проєкт був, проте в 2017 році на нього забракло коштів, тому що все віддали на гіперзвуковий блок "Авангард" про нього також Путін багато дурниць розповідав, мовляв він має 27 швидкостей звуку. Після повномасштабного вторгнення гроші таки знайшлися і всі ідеї, які вони хотіли реалізувати в проєкті "Рубіж", вони реалізували в проєкті "Кедр". Вони взяли "Ярс", зменшили його приблизно на чверть, переробили бойову частину з чотирьох бойових блоків на шість. Цю ракету вони випробували, доставивши в Капустин Яр. Було закритий повітряний простір, повідомлено США про випробування, проте замість того, щоб спрямувати ракету на полігон, вони вдарили нею по мільйонному місту, по Дніпру, по "Південмашу", звідки і починалася вся історія. Ракета не була оснащена бойовою частиною, хоча вона повинна нести ядерну боєголовку. Шість боєголовок увійшли в землю на швидкості 10-12 швидкостей звуку. Руйнування могли бути значно більшими, якби боєголовки несли ядерний заряд. За рахунок швидкості входження ми бачили на відео ледь не апокаліптичні картинки з палаючими факелами. Насправді нічого апокаліптичного і нездоланного не сталося. Бойовий блок будь-якої міжконтинентальної балістичної ракети падає з гіперзвуковою швидкістю. Це фізична природа. Проблема в тому, що ці людожери випробують свою ракету на людях, на цивільному населенні.
"Калібри", "Кинджали", "Циркони" завдають більше руйнувань, ніж "Кедр"
Чи битиме Росія такими ракетами по інших містах? І чи реально збивати такі цілі?
Зазвичай на випробування у різній стадії готовності існують 3-5, максимум 10 дослідних ракет. Тобто в них є принаймні ще три ракети, як можуть полетіти. З часом вони можуть ще зробити. Вони можуть вдарити по іншому місту України. Якщо така ракета влучить в будинок, то звісно вона його зруйнує. Але чогось апокаліптичного, як то руйнування цілого міста, не буде. Без ядерної зброї такого не можна зробити. Як їх збивати? Вся проблема полягає в тому, що вони летять достатньо швидко. Все відбувається миттєво. За 15 хвилин система "Patriot" може зорієнтуватися. Але на кожну боєголовку потрібно хоча б дві ракети, щоб вони її зустрічали. Тобто потрібно мати батарею по чотири ракети в кожній установці і щоб все це разом спрацювало. Такої концентрації систем «Patriot» в нас практично ніде немає. Є ще інший варіант збивання – заатмосферні протиракетні комплекси, які збивають подібні ракети на висоті 30-40 км ще до того, як вони розділяють головні частини. У нас таких комплексів немає і навряд чи нам їх нададуть, тому що реальної загрози від цієї ракети немає. Вона менш небезпечна ніж "Калібри", "Кинджали", "Циркони" тощо. Все те, що на нас летить завдає більшої шкоди і руйнувань, ніж ця ракета, яку вони на нас випробовують. Вона має пропагандистське забарвлення. Використовувати її без ядерного заряду це все одно, що кар’єрним самоскидом розвозити піцу. Проте кожна ракета коштує щонайменше 50 млн доларів. Росія – це пропаганда і симулякр. Задля імітації супердержави вона готова витрачати будь-які гроші.
Олександр Кочетков. Фото: ФБ-сторінка
Після старту через хвилину вже зрозуміло куди летить ракета
Якщо Росія ще завдаватиме ударів такими ракетами, наскільки завчасно ми дізнаватимемося про сплановану атаку?
За добу вони офіційно публікують в газеті інформацію про закриття повітряного простору над полігоном. Хто вміє читати, той все зрозуміє. Цього разу вони також повідомили США, а США в свою чергу передали інформацію нам. Балістична траєкторія вираховується математично з величезною точністю. Після старту через хвилину вже зрозуміло куди летить ракета.
У Росії на озброєні близько 500 міжконтинентальних балістичних ракет різного типу базування. Не відомо, чи вони всі здатні летіти. Проте вони знаходяться на озброєнні. Бити такими ракетами по Україні не раціонально, оскільки при зменшенні траєкторії польоту дуже знижується точність ураження. Ними можна бити хіба що по великих площах, тому що в конкретне місце вони попасти не зможуть. Тому знімати з бойового чергування і послаблювати власний ракетно-ядерний щит вони навряд чи будуть.
РФ має в запасі ракети на 5 масованих атак
Скільки хвиль ракетно-дронових атак може потенційно відбутися до кінця року?
Вони мають накопичені ракети на щонайменше 5 подібних атак, яка була 17 листопада. До інавгурації Трампа ескалація лише зростатиме особливо з боку Росії. Україна також має ракети для потужних ударів вглиб РФ протягом двох місяців.