"18 % фонду ВВП у 2023 буде направлено на потреби сектору безпеки і оборони" — Веніславський про проєкт бюджету в першому читанні

"18 % фонду ВВП у 2023 буде направлено на потреби сектору безпеки і оборони" — Веніславський про проєкт бюджету в першому читанні

Сьогодні, 7 жовтня Верховна Рада України затвердила проєкт Державного бюджету України на 2023 рік в першому читанні. Про це повідомив депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк. Відомо, що за підтримку проєкту проголосував 251 народний депутат. На обговорення 1270 правок пішло рекордні три години. Розгляд проєкту держбюджету в другому читанні планується до кінця жовтня. Які моменти в документі викликають найбільше запитань та чи є наріжні камені в кошторисі країни на 2023 рік Українське радіо дізнавалось у народного депутата, члена комітету ВРУ з питань національної безпеки, члена депутатської фракції партії "Слуга народу" Федора Веніславського.

0:00 0:00
10
1x

"Цей бюджет є рекордним за всю історію української державності щодо видатків на сферу безпеки та оборони. Майже 18 % фонду ВВП буде направлено на потреби сектору безпеки і оборони, на ЗСУ та інші військові формування, які виконують завдання із захисту територіальної цілісності та державного суверенітету України. В абсолютних числах це майже трильйон та сто мільярдів. Ці гроші підуть на два головних напрямки ​​— забезпечення військовослужбовців та оснащення наших Збройних Сил технікою. Тут йдеться про закупівлю техніки та іншого оснащення, яке потрібне для укомплектування наших військових підрозділів", — розповів Федір Веніславський.

Народний депутат зазначив, що попередньо кошти на ці два напрямки будуть розподілятися практично порівну, проте поки що ці розрахунки не остаточні: "Спрогнозувати, коли закінчиться війна, достатньо складно. Якщо вона продовжиться весь наступний рік, то ми будемо змушені навіть при таких колосальних цифрах державного бюджету шукати додаткові джерела для фінансування потреб сектору безпеки і оборони".

"Ми будемо намагатися залучати і міжнародну фінансову допомогу, і кредитні ресурси під відсотки, які будуть прийнятними для нас. Також буде відбуватися й продаж військових облігацій для доходів державного бюджету. Але на найближчу перспективу наступного року грошей, закладених в державному бюджеті, буде достатньо для сектору безпеки і оборони", — пояснив Веніславський.

Він додав, що при подальшому розгляді проєкту державного бюджету сферу безпеки і оборони точно не будуть зачіпати: "Сьогодні під час обговорення документу було дуже багато дискусій стосовно того, що й освіта, й наука та медицина, соціальний захист потребують більше грошей. Були пропозиції про урізання коштів, попри те, що ми їх й так суттєво зменшили, на державний апарат: Верховну Раду, Кабінет Міністрів. Також сьогодні були не підтримані правки щодо фінансування телеканалів, які працюють російською мовою на російськомовну аудиторію. Й думаю, що до другого читання ми ще будемо дискутувати, які найбільш оптимальні співвідношення того, що нам потрібно для перемоги, в тому числі й інформаційної".

"Цей бюджет буде бюджетом сфери безпеки та оборони й соціальних виплат. Тут будуть найбільші цифри, тому соціально незахищені верстви населення будуть отримувати всі необхідні виплати з державного бюджету в повному обсязі. Проте про статті розвитку, на жаль, навряд чи можна буде говорити", — зазначив Федір Веніславський.

Фото: Голос України