Нові серії проєкту "Повітряна стихія" на Радіо "Культура"

Нові серії проєкту "Повітряна стихія" на Радіо "Культура"

На Радіо "Культура" триває проєкт "Повітряна стихія. Радіоесеїстика голосами сучасних авторів". Цього тижня слухачі почують ще п’ять текстів українських письменників, написаних спеціально для радіо, у їхньому авторському виконанні:

0:00 0:00
10
1x
  • у понеділок, 12 вересня, о 18:00 прозвучить есей "У пошуках варварів" Андрія Любки;
  • у вівторок, 13 вересня, о 18:00 "Дві лінії" Романа Малиновського;
  • у середу, 14 вересня, о 18:00 "Я пам'ятаю, що треба їсти, коли голодний, і спати, коли втомився" Христі Венгринюк;
  • у четвер, 15 вересня, о 18:00 "Все, що стосується залізниці" Тараса Прохаська;
  • у п’ятницю, 16 вересня, о 18:00 "Моя "мадленка"" Андрія Бондаря.

 

Для "Повітряної стихії" десять відомих українських письменників створили 25 радіоесеїв і начитали їх своїми голосами. В роботі над проєктом використовували музику з архівів Українського Радіо, а також спеціально створені інтершуми.

 

 

"Кожен з цих творів народжувався наче тричі. Вперше — коли автор писав текст. Вдруге — коли начитував його своїм голосом та робив свої сенсові наголоси. І втретє — коли з цими текстами працювали ми, створюючи до них інтершумову картину, фактично ще один текст, побудований на звуках і аудіальних деталях. Сподіваюся, що для наших слухачів, так само як і для нас всіх, буде важливо і цінно почути саме авторські голоси, а також відчути той момент сенсів, які пульсують і працюють як прустівські "мадленки", про які ви почуєте в одному з радіоесеїв", — розповідає продюсерка проєкту, головна редакторка літературних програм Радіо "Культура" Олена Гусейнова.

Попередні випуски проєкту можна прослухати за посиланням в архіві на сайті Українського радіо або на одній з подкаст-платформ.