Олена Гусейнова
Олена Гусейнова

Закінчила Криворізький педагогічний інститут за спеціальністю "Англійська та німецька мови", магістр філології в Національному університеті "Києво-Могилянська Академія". В 2002-2003 рр. вчилася на сертифікатній програмі НаУКМА "Літературний переклад". У 2013 році здобула магістра з права в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана. У 2014 році вчилася на сертифікатній програмі "Управління проєктами" в Києво-Могилянській бізнес-школі.

З 2001 по 2011 рр. займалася академічним літературознавством, досліджувала українську модерну прозу першої половини XX століття та питання урбанізму в художньому письмі, авторка понад 20 наукових публікацій, 5 з них — в іноземних журналах.

Займалась культурним менеджментом, працювала в Центрі сучасного мистецтва, в Музеї-квартирі Павла Тичини, очолювала відділ культурних проєктів та комунікацій мережі Книгарень "Є".

З 2016 року працює на Радіо Культура. Нині — головна редакторка головної редакції літературних передач і радіотеатру ТО Радіо Культура. В різні роки вела авторські та лінійні програми.

Продюсує радіодокументальні проєкти, серед них серіал про Лесю Українку, серіал про Григорія Сковороду, проєкт авторської радіоесеїстики "Повітряна стихія" та інші.

З 26 лютого 2022 року працює в цілодобовому радіомарафоні Українського радіо як ведуча.

У 2005 році отримала другу премію видавництва "Смолоскип" в номінації поезія, авторка двох поетичних книжок "Відкритий райдер" та "Супергерої". Поезія перекладалася польською, чеською, словацькою, литовською, англійською та фінською мовами.

Пояснюючи, чому обрала для себе роботу на радіо, Олена розповідає: "Демокріт вважав, що ефір — це легка субстанція, що утворює всесвіт. І я певна, що саме це відбувається, коли люди "роблять" радіо і коли люди радіо слухають. Радіо для мене з першого робочого дня залишається джерелом неймовірних творчих можливостей. Це можливість вигадувати й створювати такі медіапродукти, які мають потужний вплив на спільноти. І це медіапродукти м'якої сили. Я щодня відчуваю, що ми всією командою працюємо над розвитком доброго смаку і здорового глузду українських спільнот".

Поза роботою цікавиться джазовою музикою 1940-50-х, семіотикою права та подорожами.

Передачі з архіву
24.03.2023 13:00:04 Час інтерв'ю

Що потрібно зробити, щоби українські освітяни допомогли Україні перемогти Росію? Гостя - Лілія Гриневич, перша проректорка Київського університету ім. Бориса Грінченка, Міністерка освіти і науки України (2016-2019 рр.)

24.03.2023 12:31:12 Книгосховище

Головні книжки тижня з Оленою Гусейновою. Розмова з Романом Малиновським, письменником, видавцем

Марафон “Єдині новини #UАразом”. Ольга Василевська-Смаглюк, членкиня парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики; Михайло Цимбалюк, Перший заступник голови Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів: одноразова грошова допомога постраждалим. 

Марафон “Єдині новини #UАразом”. Михайло Подоляк, радник керівника Офісу Президента України: арешт путіна; розмова китайського лідера з Президентом України. / Дарина Марчак, перша заступниця Міністра соціальної політики України: надання окремих соціальних послуг. / Ден Гемптон, пілот F-16: захист неба.

Майбутнє української політики — які запити в суспільстві? У студії — Олексій Антипович, директор соціологічної групи "Рейтинг".

Майбутнє української політики — які запити в суспільстві? Гість — Олександр Стегній,  доктор соціологічних наук.

Марафон “Єдині новини #UАразом”.

Марафон “Єдині новини #UАразом”. Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міноборони України: війна рф проти України. / Ігор Клименко, Міністр внутрішніх справ України: ракетні удари по Україні. / Євгенія Кравчук, заступниця голови парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики: агресія рф. 

Марафон “Єдині новини #UАразом”. Олександр Корнієнко, перший заступник Голови Верховної Ради України: Держбюджет-2023. / Б'ярні Йонссон, депутат парламенту Ісландії: міжнародна підтримка.

Марафон “Єдині новини #UАразом".