war

"Ми привернули увагу світу до необхідності зупинити агресора" ― Валерій Сушкевич про перемогу української збірної на Дефлімпійських іграх

16.05.2022 р., 23:50

Збірна України на Дефлімпійських іграх 2021 здобула перше місце у загальному медальному заліку. На нашому рахунку 138 медалей, 62 з яких ― золоті. Про секрети успіху української команди в ефірі Українського радіо розповів Валерій Сушкевич, Президент Національного комітету спорту інвалідів України.

 Про фантастичні результати змагань

"Ще ніколи в історії українського спорту жодна команда не показувала такого результату. Ні олімпійці, ні паралімпійці. Тому це абсолютно феноменальний результат. Ми брали участь у 16 видах спорту і в усіх 16 здобули медалі. Ще одна перемога ― в 11 видах ми показали, що є найкращими. І на додачу ― цікавий і значущий момент. 95 відсотків спортсменів, а це 161 атлет зі 170, здобули медалі. Тобто не було "пасажирів", тих, хто їхав просто так. Наші атлети з 21 області України показали неймовірно потужний результат, який вразив і коментаторів, і міжнародну пресу. Ми приїхали сюди боротися за мир. За мир в Україні, за мир в усьому світі. У день закриття Дефлімпійських ігор тут у Бразилії відбулася велика акція на підтримку України. Ми привернули увагу всього світу до необхідності зупинити агресора, зупинити країну-вбивцю. Більшість наших команд виходили не тільки із загальним гаслом зупинити війну, а й з додатковим гаслом зберегти воїнів "Азовсталі". Ми несли прапор і були разом із бійцями, які захищають український народ".

Як сприймали українську збірну бразильці та інші команди

"Таке враження, що бразильці надзвичайно пройнялися солідарністю з Україною. Під час усіх змагань, попри жорстку боротьбу між командами різних країн, бразильці вболівали за Україну. Це було дуже приємно і зворушливо. Стався незвичний випадок, коли до наших атлетів підійшла жінка і сказала: "А можна я зараз помолюся за Україну?". Зібралося кілька людей для молитви. Ми не розуміли, що вони промовляють португальською, але наші дівчата просто плакали, відчуваючи серцем цю молитву… Візьмемо баскетбол. Номер один у світі ― це американська команда. У фінал вийшли збірні США та України. І американська команда не змогла обіграти українців. Ми виграли з величезним рахунком і це була неймовірна гра! Перед початком тренер говорив нашим спортсменам: "Там на фронті зараз стоять хлопці зі зброєю, вони здобувають українську перемогу. І ми разом з ними. Давайте переможемо тут, у фінальному матчі". І хлопці перемогли! Тепер про футбол. Спорт номер один. У фіналі Україна і Франція. І знову українці виграють фінальний матч, здобуваючи золото".

Насамкінець Валерій Сушкевич наголосив: "Фактично, ми об’єднали всі нації світу у боротьбі за мир. Була перемога на Євробаченні і тепер наша перемога. Ці здобутки ведуть і творять велику перемогу України над ворогом. Я в це вірю і команда в це вірить. Ми приїхали здобути перемогу для українського народу, ми маємо свій фронт. Такого бажання підтримати країну ще ніколи не було. До речі, перед Дефлімпійськими іграми команда була скорочена на третину, бо ми економили гроші для воїнів...".

Фото: з відкритих джерел 

"Ми привернули увагу світу до необхідності зупинити агресора" ― Валерій Сушкевич про перемогу української збірної на Дефлімпійських іграх

Новини по темі