war

Битва за Донбас: як розгортається головний бій та чи допомагають західні партнери Україні здобути в ньому перемогу

21.04.2022 р., 11:31

19 квітня США провели нараду з главами кількох держав щодо нового наступу Росії на Україну. Як західні партнери України реагують на посилення бойових дій на Донбасі Українському радіо розповів генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України в 2006-2010 роках Ігор Романенко.

"Керівники країн, які взяли участь в цій зустрічі, мали інформацію від керівників підлеглих їм структур кожної держави. Також вони обмінюються даними між союзними державами, яких їм не вистачає. Зокрема, йдеться про інформацію про стан російської армії та ЗСУ: розташування, можливості, наявне в кожної зі сторін озброєння. Путін за більш як двадцять років підняв частку сучасного озброєння РФ до 65-85 % в різних родах та видах збройних сил. А в нас лише після 2014 року почали робити відповідні кроки та підняли рівень сучасного озброєння до 20 %. Тому перед початком війни потенціал у росіян був втричі більший, ніж у нас.  І по поведінці керівників та підготовці ЗСУ РФ було видно, що вони готуються до цієї війни та мають можливості її розпочати", — розповів Ігор Романенко.

За словами експерта, в наступальному угрупуванні росіяни зібрали до 95 тисяч військ, з яких 20 тисяч — резерв на території РФ біля кордонів України: "В Україні ж угрупування, яке протистоїть на Сході, — це до 57 тисяч військових. Але наші збройні сили ведуть оборонну операцію на обладнаних позиціях. Війська, які там знаходяться, мають досвід з 2014-2015 року". 

"Нинішній командувавач росіських військ — Дворніков — це сирійський м’ясник, який застосовує всі потужності, які він має, проломлюючи в окремих місцях оборону України, та вводить туди танки та техніку. Він користується досвідом Радянського Союзу ще з часів Другої світової війни", — додав Романенко. 

Враховуючи це, для того, щоб Україна вистояла та "перемолола" якомога більше "живої" сили та техніки противника, як наголосив експерт далі, потрібна допомога: "Зараз партнери активно допомагають старою технікою, яку ми, з одного боку, можемо швидко освоїти, адже вона більш проста. Але, щоб протистояти та мати перспективу контрнаступу ЗСУ, потрібна сучасна потужна техніка: далекобійні артилерійські системи, системи залпового вогню, сучасні ракети протиповітряної та протиракетної оборони. Адже, наприклад, проти балістичних ракет в нас озброєння немає. Міжнародні партнери це розуміють, але питання — як нам постачати це озброєння, коли саме". 

"Також обговорювалися й питання недопущення Росії в G7, G20, виключення РФ зі всіх світових структур, накладення нових санкцій", — додав Ігор Романенко. 

За словами генерал-лейтенанта у відставці, зараз на Донбасі тривають перестрілки між військами, які знаходяться на території України, проте 20-тисячне угруповання росіян знаходиться на території РФ біля наших кордонів: "Вводити його будуть тоді, коли проб’ють пролом в нашій обороні. Тому росіяни й говорять, що це — лише початок, хоча бої йдуть дуже важкі та жорстокі". 

"Зараз найбільше насичений військами Ізюмський район: у противника там більше 20-ти тисяч військ. Це — одне з великих угрупувань, яке мало на меті наносити удари з Півночі по угрупуванню ЗСУ в районі Об’єднаних Сил, аби організувати "котел". Проте противник сам може в ньому опинитися", — підсумував Романенко. 

Фото:  Корреспондент.net

Битва за Донбас: як розгортається головний бій та чи допомагають західні партнери Україні здобути в ньому перемогу

Новини по темі