Мобільний додаток

Індія: як живуть мешканці однієї з лідерок "вакцинної" дипломатії, в якої Україна купила мільйон доз Covishield?

28.02.2021 р., 18:17

Нещодавно до України прибула партія з мільйона доз вакцини проти коронавірусу Covishield, виробленої в Індії. Ця вакцина є ліцензованим аналогом вакцини, розробленої компанією AstraZeneca та Оксфордським університетом. Україна за вакцину заплатила, проте існує низка країн, куди Індія надіслала препарат безкоштовно як жест доброї волі. Зокрема, йдеться про Мальдіви, Бутан, Непал, Бангладеш, М’янму та Сейшельські острови. Про те, як сталося, що Індія стала одним із лідерів "вакцинної" дипломатії та як живе сама країна в ефірі поговорили з оглядачем Українського радіо Романом Котом.

"В нас під боком непомітно, за останні років 15-20, виріс фармацевтичний гігант. Технології в них на дуже високому рівні й вони відповідають всім західним стандартам. Всі великі фармацевтичні компанії відкривають офіси в Індії: той самий Pfizer має там декілька заводів. Також, звичайно, Індія активно зараз вкладається в свої власні розробки для того, щоб пропонувати й свої продукти", – розповів Роман Кот. 

За його словами, західні компанії переводять свої виробництва в Індію зі стандартних міркувань, адже там дешевша робоча сила: "Крім того, останні років 15 уряд Індії робить ставку на цю індустрію. Зокрема, там було створено 19 вільних економічних зон з прицілом на фармацевтику". 

"Індія зробила ставку на цю галузь, тому що в державі досить давні традиції медицини. Якщо брати сусідні країни, де сповідують іслам чи християнську традицію, там є певні обмеження щодо дослідження людського тіла. В індуїзмі цього немає. Крім того, вони знайшли хорошу нішу для себе", – зауважив Кот. 

Оглядач Українського радіо також розповів про ініціативу "вакцинна дружба", яку Індія розглядає як елемент м’якої сили: "Вони намагаються показати себе прогресивною і націленою на мир країною. Тут вони, до речі, дуже чітко протистоять Китаю". 

"За підсумками 2019 року, Індія стала п'ятою економікою у світі з другою у світі позицією щодо населення – в країні проживає мільярд 300 мільйонів чоловік. Кількість людей середнього класу рівня розвинених держав Європи наближається до 300 мільйонів. Але з іншого боку, біля 350 мільйонів населення не мають освіти і не вміють ані читати, ані писати. В таких верств населення великі проблеми з доступом до їжі та води. Проте це не створює соціальної напруженості в індійському суспільстві. Основою цього є, власне, індуїзм, оскільки за їхнім віруванням соціальна несправедливість є нормою. Вони вірять, що в майбутньому житті, якщо вони будуть поводити себе правильно, вони стануть тими, хто, наприклад, зараз є середнім класом", – розповів Роман Кот.

Також Кот зауважив, що Індія запланувала до серпня вакцинувати 300 мільйонів індійців: "Але від початку вакцинації пройшло 1,5 місяці і вони не встигають використати ту вакцину, яка зараз вироблена в країні". 

"З політичною ситуацією в Індії теж цікаво: в 2014 році до влади прийшла правоцентристська партія, лідера якої опозиціонери навіть називають індійським фашистом. Хоча, як на мене, це перебільшення. Індія схожа на сучасну Туреччину з правлінням Ердогана. Протягом останнього часу дещо закручуються гайки і робиться ставка на поміркований націоналізм", – зауважив оглядач Українського радіо. 

Разом з тим, Індія є демократичною федерацією, де в штатах справді проходять вибори: "Цікаво, що на рівні штатів лояльність вища, ніж до центральної влади. Адже в країні 15 державних мов і, відповідно, суспільство надто сильно фрагментоване. Їм простіше існувати в рамках своїх окремих територій, а що відбувається в центрі більшість населення мало хвилює".

Фото: pixabay

Індія: як живуть мешканці однієї з лідерок "вакцинної" дипломатії, в якої Україна купила мільйон доз Covishield?

Новини по темі