Мобільний додаток

Іменем України: суддя заборонила розповсюдження книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса"

19.10.2020 р., 19:00

Головний редактор інтернет-видання "Історична правда", упорядник книги "Справа Василя Стуса" в ефірі Українського радіо коментує ситуацію довкола рішення суду у справі щодо захисту честі та гідності Віктора Медведчука та анонсує апеляцію.

Дев’ятнадцятого жовтня Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюдження книги журналіста Вахтанга Кіпіані про українського письменника Василя Стуса без дозволу одного з лідерів "Опозиційної платформи  За життя", нардепа Віктора Медведчука. У 1980 році Медведчук був адвокатом Стуса у справі про антирадянську пропаганду  Стуса визнали винним і відправили в тюрму, де він згодом помер. Претензії стосувалися дев’яти фраз про Медведчука, які нібито шкодять його честі, гідності й діловій репутації. Суд опублікував вступну результативну частину рішення, відповідно до неї заборонили шість із дев’яти фраз, а три дозволили залишити.

Вахтанг Кіпіані пояснює, чи стало це рішення суду неочікуваним: "У мене не було жодних очікувань. Тому я думав, що 9 пунктів Медведчука в якійсь частині мають спрацювати, адже позиція "і вашим і нашим" є не лише в журналістиці, але в суддівському корпусі. Я передбачав, що часткове задоволення вимог Медведчука відбудеться, тільки не знав, які саме пункти суддя вирішить задовольнити. Що мене вразило справді і про що ні я ні мій адвокат не знали  це те, що окремим пунктом суддя заборонила мені, а також видавництву поширювати будь-яку інформацію по справі, яка дає можливість ідентифікувати Медведчука Віктора Володимировича, як персонажа цього твору без його згоди. Як можна розповідати про справу Стуса не згадуючи його адвоката?  Медведчук подав до суду, не читаючи книжки. Тому наші адвокати піднімали питання, що особисті та майнові права не належать адвокату позивача. Це фактично використання ресурсу для тиску на журналістів, видавництво, суспільство, яке має закрити рота і не розповідати про Медведчука, окрім того, на що він дасть дозвіл".

Адвокат Вахтанга Кіпіані В’ячеслав Якубенко заявив, що рішення, ухвалене сьогодні Дарницьким райсудом Києва, виходить за рамки позовних вимог і буде скасоване в апеляційній інстанції. "Вперше за адвокатську практику суд захистив позивача більше, ніж той просив", – написав адвокат у фейсбуці. "Сам Медведчук жодного разу не прийшов в зал судового засідання. Відповідно в мене немає ніякого конфлікту з самим Медведчуком. Він ухилився від участі в судових дебатах. Тому тепер адвокати покажуть в апеляційному судді ті точки, на які не звернула уваги суддя. Нам важливо показати, що існує практика Європейського суду з прав людини, коли справи щодо захисту честі та гідності не можуть забороняти критично осмислювати політиків чи якихось інших публічних осіб",  зазначає Вахтанг Кіпіані.

Фото 5 канал

Іменем України: суддя заборонила розповсюдження книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса"

Новини по темі