Обирай пісні. Визначай переможця

Іван Лукеря про новий адміністративний розподіл України та дискусію навколо нього

23.07.2020 р., 16:00

17 липня Верховна Рада України ухвалила постанову про утворення та ліквідацію районів. Однак, в оцінці нового адміністративного поділу суспільство розділилося, дискусії про доцільність тривають і зараз. Чому так багато людей не задоволені, як буде далі на практиці здійснюватися новий адміністративний поділ, пояснює Іван Лукеря, радник прем’єр-міністра України.

Програма:
Ведучі:

В Україні тепер 136 районів замість 490, які парламент ліквідував. Це рішення підтримали 238 народних депутатів. Постановою визначено, що межі районів встановлюються за зовнішньою межею територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району.

Новий адміністративний поділ України коментує експерт: "Якщо подивитися, хто незадоволений, то по виступах ми, в першу чергу, бачимо несприйняття органами місцевого самоврядування, керівництво районних рад. Ми дуже багато дискутуємо про політиків, політику, взаємодію мерів з головами районних рад, обласних рад, облдержадміністрацій, і забуваємо, власне, про людей. А це головне, для чого реформа робилася. В центрі цієї реформи є люди, і для них важливо - не в якому районі вони знаходяться, важливо тільки - в якій громаді вони живуть і наскільки ця громада спроможна та має реальну здатність надавати якісні послуги.

Читайте більше: Зменшення кількості районів у країні в 4 рази. Як і навіщо, пояснює депутат Віталій Безгін

Загалом, в цій дискусії набагато більше прийняття, ніж може здаватися. Щодо конфігурації районів, то певною мірою десь би можна було прийняти інші рішення, але кожне рішення, яке було прийнято, є достатньо обґрунтоване. На сьогодні ми маємо новий адміністративний устрій. Варто перестати дискутувати про те, яким він є, а готуватися всім активним людям до участі у місцевих виборах 25 жовтня.

Реально нові райони вже створені. Нові органи влади в цих районах будуть сформовані після чергових місцевих виборів. А щодо реорганізації районних державних адміністрацій, то це рішення буде приймати Кабінет Міністрів України, і реально реорганізація відбудеться 1 січня 2021 року.

Щодо доріг, то вони є або у комунальній власності, тобто власності громад, або, якщо це дорога територіальна, то за неї відповідає область. Район як не відповідав, так поки що і не буде відповідати. Хоча в перспективі за утримання, обслуговування і ремонт територіальних доріг в межах району відповідатиме саме район, а не область".

Фото - УНІАН

Іван Лукеря про новий адміністративний розподіл України та дискусію навколо нього

Новини по темі