Мобільний додаток

"Остання надія": що означає для споживачів обрання "запасним" постачальником газу НАК "Нафтогаз"

13.07.2020 р., 17:32

У Міністерстві енергетики визначили постачальника "останньої надії" на ринку природного газу для населення: ним стала газопостачальна компанія Нафтогаз. Навіщо такий постачальник, що обрання Нафтогазу означає для споживачів та як це може відобразитися на ціні Українському радіо розповів директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко.

"Уявімо ситуацію, що в нас є ринок газу, а у споживача – угода з постачальником газу, але несподівано з'ясовується, що постачальник зник. Споживач опиняється в ситуації, коли  з одного боку в нього є угода та сплачені гроші, а з іншого боку – йому немає кому постачати газ. Отут починає грати постачальник "останньої надії2, від якого йтиме газ і якому автоматично будуть сплачуватися за нього гроші", – пояснив Олександр Харченко. 

За словами експерта, у споживача буде два місяці, щоб знайти нового постачальника: "Весь механізм придуманий для того, аби в разі, якщо нам з вами не пощастило з постачальником газу, не опинились посеред зими на морозі". 

"В Україні було два бажаючих зайняти цю позицію: державна компанія "Нафтогаз" та приватна компанія Дмитра Фірташа. І через конкуренцію "Нафтогаз" зробив пропозицію, яка дорівнює ринковій ціні. Тобто як ми зараз сплачуємо, так ми і будемо сплачувати, за тією ж ціною, що була в контракті", – наголосив Харченко. 

В європейських країнах, як звернув увагу експерт, послуги постачальника "останньої надії" зазвичай обходяться споживачеві дорожче на близько 20 % від звичайної ціни газу, оскільки він не знає, кому і скільки буде постачати: "Постачальнику "останньої надії2 треба завджи тримати досить великий запас газу, а це коштує грошей. В Україні буде унікальна ситуація, коли постачальник "останньої надії" буде дорівнювати звичайній ціні". 

"З приводу цін на газ, то на сьогодні в Україні дуже класна ціна. Як європейський, так і український ринки досить значно пішли вниз і поки що немає ознак, що ціна буде зростати. І ціна, за яку купували газ минулого року, не впливає на те, якою вона буде на ринку сьогодні через велику конкуренцію", – підсумував Олександр Харченко.

ФОТО: pixabay

"Остання надія": що означає для споживачів обрання "запасним" постачальником газу НАК "Нафтогаз"

Новини по темі