Мобільний додаток

Російські медіа люблять лякати антисемітизмом в Україні. І до чого тут русофобія?

30.01.2020 р., 07:45

Російські ЗМІ вкотре пророкують погроми єврейських громад в Україні. Нібито рівень антисемітизму серед українців досяг критичної позначки. Тому євреї вимушено залишають Україну, побоюючись за власне життя.Чому це не так? В ефірі Українського радіо обговорювали з керівницею Групи з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіа-центру Любов’ю Цибульською.

Програма:
Ведучі:

Як свідчать дослідження міжнародних організацій, так і заяви головного рабина України Моше Реувена Асмана, рівень антисемітизму в Україні – найнижчий серед країн Західної Європи. Крім того, президент України Володимир Зеленський має єврейське коріння, як і екс-прем’єр Володимир Гройсман.

Росія почала розігрувати "єврейську карту" в інформаційній війні проти України ще у 2014 році, відразу після того, як розв'язала конфлікт на сході країни і анексувала Крим. У березні 2014 року російський канал RT випустив гучний фейк, заявивши, що українські євреї "тікають з Києва" через спалах антисемітизму.

Антисемітська риторика проти України – офіційна політика Кремля. У 2014 році історія про "фашизм" проти національних меншин звучала не тільки з кремлівських ЗМІ, а й від самого керівництва Росії. "Єврейську карту" використав у 2014 році Володимир Путін, використовуючи це питання як одне з виправдань анексії Криму.

Насправді ж Pew Research Center аналізував сприйняття євреїв в якості своїх сусідів і співгромадян у 2018 році. В Україні цей рівень несприйняття, згідно з опитуванням, найнижчий серед країн, які брали участь в дослідженні – 5%. Натомість цей же показник у Вірменії – 32%, в Литві – 23%, а в Румунії – 22%.

Крім того, головний рабин України Моше Реувен Асман в інтерв'ю Радіо Свобода зазначив, що в Україні антисемітизм є на низькому рівні, нижчому, ніж в Західній Європі. 

Керівниця Групи з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіа-центру Любов Цибульська зазначає, що тема антисемітизму дуже відома і популярна тема в російських медіа, її давно використовують.

"Антисемітизм – це те, що засуджується усіма цивілізованими країнами світу. Відповідно якщо ти звинувачуєш певну країну в антисемітизмі, то ти одразу показуєш, що ця країна маргінальна, що з нею мати справу не варто. Але дійсно підстав стверджувати, що в нас є антисемітизм, немає. Нещодавній виступ Путіна в Ізраїлі та прирівнювання русофобії до антисемітизму – це звісно маніпуляція дуже високого класу, це надзвичайно цинічно змішати грішне з праведним аж так. Головне – варто пам'ятати, що вся ця історія про русофобію є абсолютно штучно створеним наративом самим самим росіянами, а саме: російським урядом і російськими медіа, які контролюються державою", – каже Любов Цибульська.

Вона зауважила, що, починаючи з 2014 року, після анексії Криму стало значно більше повідомлень про русофобію як і в офіційній риториці, так і в російських медіа.

Ознайомитися з матеріалами проєкту "Рускій міф" можна за цим посиланням

Російські медіа люблять лякати антисемітизмом в Україні. І до чого тут русофобія?

Новини по темі