Мобільний додаток

Україна на Всесвітньому економічному форумі в Давосі: чи чекати на нові інвестиції?

21.01.2020 р., 12:54

21 січня у швейцарському Давосі розпочинається 50-ий Всесвітній економічний форум, у якому візьме участь й українська делегація. Професор, доктор історичних наук Андрій Мартинов в ефірі Українського радіо прокоментував, з чим Україна їде на форум і які можуть бути перспективи для економіки нашої держави.

"Цей форум є майданчиком, на якому можуть зустрітися і подивитися в очі один одному і капітани великого бізнесу, і політики різних держав. Якби сенсу у цьому не було, то щороку, 50-й рік поспіль, цей форум би не проводили. Але, звичайно, особливих очікувати не потрібно плекати, оскільки на цьому форумі визначається стратегічний порядок денний на рік, як правило. На цьогорічному форумі розглядаються питання, пов’язані з впливом екологічних змін на світові економіку. Наприкінці минулого року Європейський Союз затвердив програму екологічного оновлення економіки країн-членів ЄС, і це вимагає великих інвестицій в екологічні технології", — зазначив Андрій Мартинов.

Мартинов додав, що "Україна має свій порядок денний — гармонізувати наш внутрішній порядок денний з тим, який є на Давоському економічному форумі. Це і є ключовою задачею для української делегації".

Експерт прокоментував, наскільки українська делегація може посприяти появі нового потоку інвестицій до України.

"Справа не тільки у кадровому складі делегації, скільки у внутрішньому інвестиційному кліматі в Україні. І європейський, і світовий бізнес загалом чудово знаються на економічних вадах і проблемах, які переживає Україна, тому очікувати, що з 24 січня почнеться якийсь дощ інвестицій не варто. Варто подивитися, чим дихає великий світовий бізнес і спробувати запропонувати йому низку українських проектів, зокрема, які стосуються відкриття ринку сільськогосподарських земель, проблем, пов’язаних з енергетичною безпекою України. На цьому варто наголосити. Фактично склад делегації, з точки зору тих посад в ієрархії виконавчої  і законодавчої влади, якраз і засвідчує ті пріоритети, які українська делегація перед собою ставить", — сказав Мартинов.

Зазначимо, Всесвітній економічний форум триватиме до 24 січня. Очікується, що цього року у Давос приїдуть 3000 лідерів зі 117 країн, зокрема, президент США Дональд Трамп та канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Президент Володимир Зеленський прибуде до Швейцарії 22 січня. Програмою візиту передбачено його виступ на форумі. Крім того, президент України планує провести засідання Національної інвестиційної ради. Також на форум приїдуть прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, міністр закордонних справ Вадим Пристайко, 17 депутатів від "Слуги народу" і 4 — з "Голосу" та український мільярдер Віктор Пінчук, фонд якого організував "Український дім".

Фото — Reuters

Україна на Всесвітньому економічному форумі в Давосі: чи чекати на нові інвестиції?

Новини по темі