Мобільний додаток

Що таке ґендерні упередження щодо чоловіків — роз'яснює психолог

19.11.2019 р., 17:40

Сьогодні Міжнародний день чоловіків. Мета цього дня - це привернення уваги до ґендерної дискримінації чоловіків при визначенні важливості їх ролі в сім'ї та вихованні дітей. Також ініціатори роблять наголос на збереженні здоров'я хлопчиків і чоловіків, на їх соціальне, емоційне, фізичне й духовне щастя. В Україні це питання надважливе, щодо чоловіків є багато гендерних упереджень. Про це в ефірі Радіо Промінь розповів психолог Андрій Кузьменко.

Андрій Кузьменко зазначив, що ґендерні упередження щодо чоловіків проявляються ще в дитинстві хлопчика, коли йому забороняють деякі емоційні стани, прояви почуттів.

"Мовляв, хлопчики не плачуть, не страждають, не втомлюються й так далі. Цей перелік безкінечний. Але хлопчик відчуває ці почуття. Ці емоційні стани не зникають, тому він намагається приховати їх від себе та суспільства та не проявляти їх. У нього з’являється думка, що якщо він це відчуває, то це робить його слабким, вразливим, не надто мужнім", — сказав психолог.

За його словами, у нашому суспільстві є великий попит на кремезних чоловіків.

"У дорослому житті суспільство також створює величезний перелік того, що повинен чоловік. Тобто він повинен жінці, суспільству й тому подібне. Але ніхто не турбується, чи є в чоловіка особисті бажання, прагнення, втома, чи є нього сили робити те, що від нього вимагають. Якщо жінка в момент слабкості може дозволити собі емоційні прояви, то чоловік повинен тримати це все в собі. Тому ми бачимо, як чоловіки втікають від сім'ї, тому що вони не можуть себе емоційно проявляти, вони ховаються. Чоловіки рано помирають, бо емоційне навантаження спричиняє хвороби серцево-судинної, вони мають статеві проблеми", — сказав він.

За його словами, питання 
ґендерних упереджень щодо чоловіків дуже рідко піднімається в українському суспільстві. Тільки останні декілька років почали досить його обмежено обговорювати.

"В країнах Європи такої ґендерної нерівності немає, бо й суспільство, і влада прагнуть до ґендерної рівності і прийняття людини такою, якою вона є, з її особистими прагненнями, почуттями, відмінностями. У нас же відмінність як така неприйнятна в будь-кому вимірі. Не важливо, чи ти чоловік, чи ти жінка, чи ти дитина. Ти повинен бути таким як і всі", —  сказав він.

За його словами, таку ситуацію реально змінити. "Ми маємо європейський досвід, де була така ж проблема. Європейці потроху змінювали цю систему, починаючи із поваги до чоловіка та жінки окремо як до особистостей. У нас проблема в тому, що в нашому суспільстві немає поваги до особистості. І це все породжує ґендерні проблеми. Треба пропагувати повагу до особистості, важливість особистісного підходу до дітей", — пояснив психолог. 

 Джерело: pixabay

Що таке ґендерні упередження щодо чоловіків — роз'яснює психолог

Новини по темі