Обирай пісні. Визначай переможця

Презентований Кабміном проєкт бюджету є максимумом, який можна закласти на 2020 рік – Тарас Висоцький

6.11.2019 р., 10:50

В проєкті бюджету на 2020 рік, який прем'єр-міністр Олексій Гончарук презентував 5 листопада, закладене збільшення дохідної частини на 13 мільярдів та посилене фінансування на три основні напрямки: медицину, освіту та інфраструктуру. Це максимум, який за нинішніх умов можна закласти на наступний рік. Про це Українському радіо розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

"Треба звернути увагу, що зі збільшенням доходів суттєво збільшуються витрати на три основні напрямки: освіта, де продовжиться фінансування і створення опорних шкіл, медицина, на яку фактично в півтора рази збільшуються видатки, та інфраструктура, витрати на яку підвищуються на 30 %. У випадку з інфраструктурою йдеться перш за все про будівництво доріг, але також й мостів, аеропортів та всієї необхідної інфраструктури для того, щоб економіка швидко працювала", – розповів Тарас Висоцький.

Окремо посадовець зазначив, що в проєкті бюджету планується виділити 15 мільярдів 100 мільйонів гривень на креативні індустрії: "Тут об’єднані всі напрямки мистецтва, де закладена підтримка вітчизняного кінематографу, такі проекти, як "Зшивання країни", в рамках яких 100 тисяч учнів відвідають різні куточки України, підтримка мистецьких проектів, музичних фестивалів. Тобто все пов’язане з культурним і духовним розвитком, покращенням комунікацій українців у різних куточках".

Читатйте також: Чи реально виконати бюджет, презентований сьогодні Кабміном – пояснює фахівець

"Це людиноцентристський бюджет і те, що реформи дають результат і вдалося віднайти ще 13 мільярдів гривень, які перш за все підуть для людей, є позитивом. В нинішніх умовах це максимум, який можна закласти на 2020 рік і найголовніше, що там закладені умови для подальшого росту", – підкреслив Тарас Висоцький. 

За словами заступника міністра, в рамках запропонованого урядом бюджету кошти на його виконання є: "Витрати відповідають макропрогнозу, запланованому зростанню ВВП на 3,7 % та інфляції на 5,5 % із закладеним курсом долара на рівні 27 гривень. Відповідно всі ці цифри ґрунтуються на фіксованих розрахунках, щодо яких уряд впевнений та гарантовано планує отримати".

Нагадаємо, у вівторок, 5 листопада, прем’єр-міністр Олексій Гончарук представив підготовлений до другого читання проєкт закону про державний бюджет країни на 2020 рік. У цьому варіанті уряд збільшив дохідну частину на 13 мільярдів гривень, а витратну – на 15 мільярдів. Дохідну частину, за словами міністра фінансів Оксани Маркарової, переглянуто з урахуванням зарплатної легалізації грального бізнесу, а також через збільшення загального фонду доходів.

ФОТО: Дзеркало тижня

Презентований Кабміном проєкт бюджету є максимумом, який можна закласти на 2020 рік – Тарас Висоцький

Новини по темі