Мобільний додаток

У суспільстві немає розуміння, як ставитися до ветеранів – режисерка фільму "Синдром війни. Я повернувся"

11.10.2019 р., 18:06

До Дня захисника Суспільне покаже власний документальний фільм про ветеранів війни на Донбасі "Синдром війни. Я повернувся". Режисерка фільму Сніжана Потапчук в ефірі Українського радіо розповіла, що мотивувало її створити цю стрічку.

Програма:
Ведучі:

Сніжана Потапчук розповіла, що Суспільне веде зйомки в зоні бойових дій з 2014 року.

"Перший фільм у нас народився у 2015 році, коли після однієї з поїздок на війну, мене тут зустріли колеги і спитали, як ставитися до тих, хто повертається. Я тоді навіть не зрозуміла питання. Виявляється, в суспільстві немає розуміння, як ставитися до ветеранів. А для тих, хто бував на війні, це очевидні речі. Саме тоді в нас виникла думка записати тих хлопців, які повернулися з війни", – пояснила режисерка стрічки.

Головними героями фільму стали захисник Донецького аеропорту, кавалер ордена Богдана Хмельницького III ступеня Кирило Недря та військовий медик, який урятував життя 640 військовим, Роман Бабич.

"Рома Бабіч каже, що держава моє робити "первинне сортування" – сортувати людей, які повертаються з війни. Їх треба всіх поставити на облік, тому що ми досі не знаємо, де живуть ветерани, з якими проблемами вони стикаються, – зазначила Сніжана Потапчук. – Ми не маємо картинки по кримінальних справах, по адмінці, а це також треба знати. Інший герой нашого фільму, Кирило Недря, говорить, що цифра про кількість злочинів, які зчиняються ветеранами війни, скаже набагато більше про проблеми ветеранів, аніж те, скільки ветеранів пройшло санітарно-курортне лікування. А в нас це не фіксується".

 

Головна мета фільму – розказати, хто такі ветерани, що вони пережили та навчити глядачів розуміти їх.

"Якщо ми не розуміємо проблему, не хочемо "вникати", розуміти людину, нам краще повісити якийсь штамп, кліше і сказати "він хворий на голову, навіщо з ним спілкуватися?" На жаль, таке ставлення створює ще більшу прірву між суспільством та ветеранами. Основна проблема суспільства в тому, що ми не навчилися слухати, не навчилися приймати цих ветеранів як тих, хто зробив дуже багато. Це не вони ненормальні повертаються. Це нормальна реакція психіки на те, що людина пережила. Адже ніхто не готовий був до того, що почнеться війна", – підсумувала Сніжана Потіпчук.

Нагадаємо, Суспільний мовник створив і показав документальні фільми власного виробництва, присвячені річницям військових подій в Україні: "Мирний птах", "Cлов’янськ. Незабуте""Маріуполь. 5 років від дня звільнення""Аеропорт. Неповернення" та інші.

У суспільстві немає розуміння, як ставитися до ветеранів – режисерка фільму "Синдром війни. Я повернувся"

Новини по темі