Мобільний додаток

Замість касових апаратів – смартфони: депутатка пояснила, яким буде законодавство для ФОПів

9.10.2019 р., 12:15

Дар’я Володіна, голова підкомітету з питань правового забезпечення діяльності податкових органів комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, членкиня фракції партії "Слуга народу", в ефірі Українського радіо пояснила, як зміниться законодавство стосовно діяльності ФОПів.

Дар’я Володіна назвала повідомлення про те, що встановлення касових апаратів буде обов’язковим для усіх ФОПів, "страшилками". Насправді, замість них можна буде використати будь-який смартфон, який сьогодні є майже в кожної людини.

"Сьогодні не потрібно купувати дорогі апарати, до яких усі звикли. Підприємців лякає, що вони мають витратити майже 25 тисяч гривень, щоб придбати касовий апарат, — зазначила Дар’я Володіна. — Насправді, згідно з цим законопроєктом підприємцеві достатньо встановити додаток на свій телефон чи планшет, будь-який смартфон. І це все вже буде в електронному вигляді, електронні чеки напряму надсилатимуться до ДФС, наприкінці робочого дня можна буде сформувати звіт до ДФС і буквально одним натисканням його надіслати", — пояснила депутатка.

Саме програмне забезпечення буде безкоштовним. Окрім цього, підприємці зможуть самостійно розробити його, якщо в них виникне таке бажання.

Як пояснила Дар’я Володіна, не в останню чергу, законопроєкт було розроблено для того, щоб гарантувати споживачам право на ремонт гарантійних товарів. Окрім того, законопроєкт покликаний вивести з тіні великі підприємства, які діють під виглядом кількох ФОПів.

"Першими під дію цього закону підпадають ризикові види діяльності. Це стосуватиметься ювелірних магазинів, це стосуватиметься готелів, туристичних операторів. Саме ці підприємства насправді є великими, які розбивають свою діяльність на маленькі ФОПи. Ми приходимо до ресторану чи до кафе, й отримуємо чеки, оформлені на ФОПів. Але ми розуміємо, що, насправді, це більш-менш велике підприємство", — пояснила депутатка. "Що стосується гарантійних випадків. Ювелірні вироби, побутова техніка — це все ж гарантійні випадки, й ми маємо забезпечити споживача правом на ремонт гарантійних товарів".

При цьому законопроєкт не стосується фізичних осіб.

"Якщо людина не підприємець, її це не стосуватиметься. Також це не стосується тих, хто продає товари особисті — наприклад, бабусі, які торгують своїми овочами з городу або хендмейдом, який вони роблять", — зазначила Дар’я Володіна.

Читайте також: Як безпечно купувати в інтернеті — поради Катерини Чорногоренко

Наразі ухвалені 20 вересня закони №1053-1 та №1073 щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі й послуг не набрали чинності й очікують підпису президента України.

Замість касових апаратів – смартфони: депутатка пояснила, яким буде законодавство для ФОПів

Новини по темі