Обирай пісні. Визначай переможця

Політичні маніпуляції: судження ветерана, колишнього полоненого і журналістки

5.07.2019 р., 19:25

Напередодні парламентських виборів-2019 Українське радіо запустило проєкт "Еволюція виборця", в якому розбирає маніпуляції, що використовуються політиками під час передвиборчої кампанії. У середу, 3 липня, у прес-центрі Українського радіо відбулася перша відкрита дискусія у рамках проєкту "Еволюція виборця". Ветерани АТО/OOC та колишні полонені розповіли, як вони реагують на політичні маніпуляції.

Учасник дискусії, головний редактор видання "Новинарня" і ветеран бойових дій Дмитро Лиховій, зазначив, що задля подолання маніпуляції потрібно шукати різні підходи до різних ветеранів.

"Я ще раз акцентував би на тому, що треба шукати і державі, й іншим структурам, зокрема тим, що займаються просвітою, бізнес- чи політологічною, регіональні особистісні підходи до конкретних людей і організацій, які ці люди представляють. Адже якщо ми говоритимемо про ветерана як про щось абстрактне і шукати якісь загальні підходи, то це нічого не дасть. Тому що навіть за цим столом сидять знайомі з Фейсбуку ветерани, абсолютно адекватні люди, яких ні в чому переконувати не треба. Але, на жаль, таких людей меншість. Тому інші категорії людей потребують інших підходів", — сказав він.

Фото - Володимир Кошовенко 

Також під час дискусії у рамках проєкту "Еволюція виборця" обговорили питання, як політики маніпулюють полоненими і заручниками Кремля. Колишній полонений, редактор Українського радіо Володимир Фомічов розповів, як маніпуляції політиків цим питанням заважають звільняти людей:

"Під час Першої світової війни було здійснено щонайменше два великих обміни полоненими між усіма сторонами конфлікту. Це був 1915 і 1916 роки. Там був дуже великий вплив Червоного Хреста, і завдяки цьому посередництву звільняли людей принаймні раз на рік. Нині великих обмінів немає вже 2 роки. А до нашого великого обміну обмінів не було 3 роки. Це сталося тому, що питання обміну полонених перейшло з гуманітарної в політичну площину. Але український народ дуже дивний, він не дав жодній партії, яка претендувала зробити вигоду на цьому обміні, великих відсотків. Тобто, Петро Порошенко не в’їхав на вулицю Банкову на білому коні і він від нас відгородився, а Медведчук заробляє політичні бали завдяки іншій риториці. Він показує, що дружить з Росією. Остання зустріч Бойка і Медведчука з Медведєвим надала їм 2%"

Тож, як не піддаватися на маніпуляції? Підсумок, за результатами дискусії "Еволюція виборця", зробила модераторка заходу Наталія Соколенко.

"Якщо вас виносить на великі емоції — це щось не те. Зупиніться й проаналізуйте, що саме не те. За будь-якою інформацією, особливо, якщо інформація лунає з певних ЗМІ, стоять чиїсь інтереси. Ви не будете хорошим виборцем, якщо будете розвалені. Подбайте про свій фізичний і психічний стан", —  вважає модераторка.

Наталка Соколенко закликає перевіряти передвиборчі обіцянки.

"Вивчайте обіцянки, зважайте на те, що не дерева має саджати в парламенті ваш кандидат або кандидатка, чи відповідає законодавчим потребам ваш кандидат. І пробуйте виявляти, чи не відбулася вже маніпуляція над вами. Розкручуйте ситуацію назад і повертайтеся до нульового стану, коли ви вільні від маніпуляцій, а далі ухвалюйте рішення", — рекомендує журналістка.

Спецпроект Українського радіо "Еволюція виборця" — це 20 аналітичних ефірів та 3 публічні заходи. Його основні завдання — аналізувати сучасні політтехнології та методи впливу, робити факт-чекінг заяв представників різних політичних сил, розвінчувати маніпуляції, міфи та фейки. Його мета — сприяти розвитку критичного мислення громадян, аби вони об'єктивно оцінювали те, що відбувається, та могли робити вільний, усвідомлений вибір.

Слухати всі ток-шоу.

Слухайте спецпроект у вівторок та четвер, початок о 18:10.

Проект реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Фото - Володимир Кошовенко 

Політичні маніпуляції: судження ветерана, колишнього полоненого і журналістки

Новини по темі