Мобільний додаток

Екс-голову Конституційного суду перевіряють у ДБР — відкрито провадження

13.06.2019 р., 13:33

Через імовірне зловживання службовим становищем, колишній голова Конституційного Суду Станіслав Шевчук опинився під слідством. Як повідомляє Укрінформ, стосовно нього відкрили кримінальне провадження в Державному бюро розслідувань.

Інформацію підтвердила речниця відомства Анжеліка Іванова.

"Слідчі Державного бюро розслідувань розпочали кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем колишнім головою Конституційного Суду",  сказала вона.

У ДБР додають, що справа була порушена після звернення народного депутата, у якому йшлося, що екс-голова КСУ незаконно призначив собі позаштатних радників, що призвело до зайвих бюджетних витрат.

Наразі слідчі перевіряють дії Станіслава Шевчука на ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) ККУ.

Сам Станіслав Шевчук стверджує, що це тиск:

"Це просто ще один із способів тиску на мене з боку тих осіб, які були ініціаторами мого звільнення і зараз намагаються встановити контроль над КСУ. Тому їм дуже не хочеться мого поновлення на посаді",  сказав він у коментарі Liga.net.

Нагадаємо, 14 травня, судді Конституційного Суду проголосували за звільнення Станіслава Шевчука з посади судді. Підставою для звільнення Шевчука з посади став висновок комісії з регламенту та етики, яка знайшла у його роботі системні й істотні порушення. Зокрема, у документі йдеться: "Комісія дійшла висновку про наявність підстав для звільнення Шевчука Станіслава... у зв’язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим та системним нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді КСУ та виявило його невідповідність займаній посаді". Головуючою КСУ обрали Наталю Шапталу.

Фото: Закон і бізнес

Екс-голову Конституційного суду перевіряють у ДБР — відкрито провадження

Новини по темі